36
Google drive , biztonságos adattárolás?
  • radym
    #36
    Sziasztok, egy kérdésem lenne. Feltöltöttem adataimat a drive-ra és automatikusan szinkronizálta a C. meghajtómmal(ahol így is kavés a hely), így duplázódtak a dolgok a számítógépemen. A kérdés, beállíthatom-e hogy másik harddal szinkronizáljon?
  • csipos
    #35


    Kedves Fórumozók!

    Cloud Computing (számítási felhő) témában írom a szakdolgozatomat, azon belül fókuszban az adatbiztonság áll. Nagy segítségemre lenne, hogy ha valaki ismeri a Cloud Computingot, kitöltené a kérdőívemet!

    Kérlek titeket, ha van olyan ismerősötök aki ki tudná tölteni a kérdőívet, küldjétek el neki! Nagyon köszönöm!

    https://docs.google.com/forms/d/1Do2y2cRu8J00_FAWHSaMWCQrPt_nY6YgrWMlcIljH_Q/viewform?sid=56febb62d0c4d342&token=J-3ADD4BAAA.yk0DOv1NsNz44kWSEReJEw.bmZOfQPx4bCX3DeNOuJ-tA
  • genory
    #34
    Olyat itt lehet, hogy a Nokia telefonomról feltöltöm a telefonszámokat és az Iphone 4S-re vissza másolom?
  • lotsopa
    #33
    Google Drive vs. 4shared
    5 GB 15 GB
  • lotsopa
    #32
    Média streaming hiánya, cask mert az előző megfoglmazásom rossz volt.
  • lotsopa
    #31
    Ami engem zavar:

    -Feltöltött zenéimet nem tudom meghallgatni letöltés nélkül.
  • Xing
    #30
    Ami engem zavar:

    - Nincs iOS appjuk
    - Ronda az ikonja Finderben, betehették volna a Drive logót mint dropboxnál a doboz

    De gondolom lesz majd update.
  • Narxis
    #29
    Dropbox elég régóta van, majd fejlesztik ezt is.
  • ktomi22
    #28
    ami engem zavar dropboxal szemben:

    - nem jelzi le/fel toltesi sebesseget
    - a webes felulet dropboxnal sztem jobb
  • commissioner
    #27
    Mekkora a fel és letöltési sebesség?
    Én most sokkal szívesebben választanék egy gyors, néhány GB-os cloud-ot, mint egy lassú 1 TB-osat.

    A jövőben gondolom az lesz, hogy minden pc, pda stb. csak az oprendszert fogja a saját winyón tárolni, minden más progi és cucc cloud-ból fog futni az ultrahiperszupergyors neten keresztül. Vannak már becslések, hogy mikor érjük el ezt a szintet?
  • Pupuci
    #26
    Az biztos nem lévén cianoid nincs. AMire az úriember gondolhatott az a hidrogén-cianid lehet.. :p
  • Narxis
    #25
    Neki legalább érdekében áll, hogy az emberekért is legyen szemben mondjuk más cégekkel *köhögés*..apple..*köhögés*. Mivel a hirdetésekből él és nem azért, hogy olyan legyen mint pl. a Lady Gaga(egyedinek egyedi csak ugye milyen szemszögből... :D).
  • GregSB
    #24
    "a Google az emberekért van"

    Muhaha. És a télapó is létezik :D
  • Narxis
    #23
    Ennyi.
  • tenkenorman
    #22
    Nekem bejön. igényeltem, leszedtem a programot, kiraktam mint meghajtót a hálózati helyek közé, doksik, fotók egy része simán elfér ott. azt hiszem nagyobb az esélye hogy a saját winyód megy tönkre, helyrállíthatatlanul mint hogy a google tárhelyén veszik el. ez utóbbi esélye egyébként nagyon pici mert biztonsági mentéseket is tárolnak.
  • FZoleee
    #21
    50 gb-os tárhely: ADrive :)
  • [NST]Cifu
    #20
    60Mbyte nagyon kevésnek tűnik nekem...
  • [NST]Cifu
    #19
    Eddig is voltak ilyesmi szolgáltatások, de általában az ingyeneseknél komoly korlátokkal. A Google legnagyobb dobása az, hogy az átlag userek nem ismerték/ismerik ezeket, viszont a Google-t, Gmail-t mindenki használja. Talán van nála nagyobb tárhelyet biztosító, és jobb szolgáltatást nyújtú (ennél mi kell több még?), de a GD eléggé ott van a szeren minden téren - és aki Gmail-es az előbb-utóbb rákattanhat, vagyis az elterjedés terén eszméletlen előnyben vannak.
  • V43 1105
    #18
    Cián ..
  • Pupuci
    #17
    Cianoid?? Az mi?
  • RIZLA
    #16
    evernote? elvileg korlátlan, bár a free havi 60Mb feltöltési korlátot szab
  • kjhun
    #15
    Ha csak fotókat akarsz felrakni, és 5GB-nál picivel többet, tömörítve megoldható, de a WinRAR és 7-Zip-el nem sokat nyomsz össze a képek méretén. De viszont van rá program, ami 20-25%-ot is tömörít rajtuk. Meg az mp3-akon is minimum 10%-ot.
  • kifli
    #14
    azoknak csökkent csak akik újonan regisztráltak. Akik eddig is regisztrálva voltak, azokank maradt a 25gb. (hálistennek van 2 ilyen accom is :D)
  • ldavid
    #13
    de mér' nem lehet nagy kezdőbetűket használni a címben?

    amúgy nekem nem tetszik annyira, van egy box.com-os tárhelyem (50GB régebbi akcióból), az szimpatikusabb, igaz ott elég kicsi a fáljméret korlát

    #4 azért nem teljesen ingyen, szolgáltatsz nekik pár dolgot cserében
  • Narxis
    #12
    Már azt is csökkentették.
  • SzirmosSzisza
    #11
    Arra meg akkor ott van a SkyDrive 25GB-vel.
  • ba32107
    #10
    Én backupra használom. 5 gigás truecrypt konténer van benne, és kész.
  • SzirmosSzisza
    #9
    Googlet kifejezetten ritkán törik fel
  • Alexease
    #8
    "biztonságos adattárolás?"
    NINCS biztonsagos adattarolas, csak ha fejbol tudod az egeszet (a kepeket ASCII kodokban, byte-onkent:P), sokaig birod a kinzast es/vagy cianoid kapszula van az egyik fogtomesed helyen:DDDDDD
  • Carlos
    #7
    reklámban!

    /no offense
  • SzirmosSzisza
    #6
    Ez most szép és jó, de Googlet nem érdekli mit tárolsz ott. Nem fogja letölteni és kiírni DVD-re majd röhög a markába, hogy jól átvágott téged és megvannak neki a családi fotóid :)
  • Xing
    #5
    Engem pont nem zavar egyébként, mert senki vagyok a számukra csak pl dropboxnál "Your Stuff & Your Privacy" felfogás jobban bejön.
  • Narxis
    #4
    Érdemes használni, a Google az emberekért van, odafigyelnek a visszajelzésekre és teljesen ingyen van.
  • QuippeR
    #3
    felraksz egy cloudfoggert vagy más hasonló programot, és kész. egyébként meg ne azokat az üzleti titkaidat tárold itt, amikből dollármilliárdokat remélsz.
  • Xing
    #2
    Ajánlom figyelmedbe az alábbi részt:

    "Your Content in our Services: When you upload or otherwise submit content to our Services, you give Google (and those we work with) a worldwide licence to use, host, store, reproduce, modify, create derivative works (such as those resulting from translations, adaptations or other changes that we make so that your content works better with our Services), communicate, publish, publicly perform, publicly display and distribute such content.

    The rights that you grant in this licence are for the limited purpose of operating, promoting and improving our Services, and to develop new ones. This licence continues even if you stop using our Services (for example, for a business listing that you have added to Google Maps)."
  • jackoneill90
    #1
    szerintetek érdemes használni? elsőre a progi telepítése után újraindult az explorer.exe.
    Családi albumokat egyenlőre nem töltök fel.
    Nem látok biztonsági beállításokat sem, így nem vagyok benne biztos ,hogy mások nem látják a feltöltéseket.


    https://drive.google.com

    Mire jó a Google Drive?

    Dokumentum, táblázat és prezentició szerkesztésre... akár másokkal közösen is. A Google Dokumentumokat beépítettük a Google Drive-ba. Így dokumentumok megoszthatóak, egy időben, akár több helyről is párhuzamosan lehet rajtuk dolgozni barátokkal, munkatársakkal. Minden típusú fájlhoz - így például pdf-hez, képhez, videóhoz is - megjegyzéseket lehet fűzni, mások megjegyzéseire lehet reagálni.


    Mindenféle dolog tárolására. Ráadásul mindenhez bárhonnan biztonságosan hozzá lehet férni. Minden dolog egyszerűen ott van, a fájlokat pedig bárhonnan meg lehet nyitni. Otthoni gépről, munkahelyről, ügyintézés közben, bármilyen eszközről is próbálja, eléri őket. A Drive-ot telepítheti Mac-re vagy PC-re, Android telefonjára vagy tabletjére pedig letöltheti a Drive app-et. Mérnökeink dolgoznak az iOS eszközökre fejlesztett Drive app-on is. Vak és gyengén látó felhasználóinknak fontos, hogy a Drive képernyőolvasó programmal is használható minden készüléken.


    Keresni és megtalálni. A Drive-on lehet keresni kulcsszavakkal, válogatni fájltípus és sok más alapján is. A karakterfelsimerő technológiának köszönhetően a Drive képes felismerni a szkennelt dokumentumokban lévő szöveget is. Így például, ha feltölt egy beszkennelt újságcikket, akkor azt a Drive “elolvassa” és a így egy cikket az abban szereplő szavak alapján is meg lehet találni. Sőt, a Drive-ban működik a képfelismerés is. Így ha például valaki a Grand Canyonról készített fotóit fogja, és áthúzza a Drive-ba, ha a Drive-ban a “Grand Canyon”-ra keres, ezek a képek felbukkannak a találatok között. Ez a technológia még gyerekcipőben jár, a jövőben sokat fog még fejlődni.




    A Drive indulásakor 5 GB ingyenes tárhelyet biztosítunk.