4614
DayZ - Zombie apocalypse online FFA permadeath survival (Arma II mod)


DayZ WIKI



\" target=\"_blank\">DayZ kezelési videó guideok



DayZ térkép 1  |   DayZ térkép 2



Helikopter roncsok térképe



DayZ Teamspeak szerver: 80.249.163.55:1111

  • Zero 7th
    #50
    Segítsetek picit kérlek!

    Van egy Guruhoz adott ArmA2-m. Ha veszek Steamen egy OA-t, az jó lesz úgy nekem? Együtt fog működni a két cucc? Nem szeretnék még egy alap ArmA2-t venni, csak hogy menjen a Steames OA...

    Azt sajnos sehogy nem sikerült elérnem, hogy a Gurus alapjáték beregisztrálódjon Steam alá... :(
  • spybot919
    #49
    Sziasztok. Én LAN ra keresnék társat. Dayz-re. Nem kötelező origi. A LAN hálozatot tunnglen oldanánk meg:)
  • Karaj95
    #48
    Én bárkivel szívesen játszok, csak adjon valami elérhetőséget :D (Skype,TS)
  • lammaer
    #47
    Nem kell +1 ember? :)
  • HF
    #46
    De játszanak ám vele, legalábbis én és néhány haverom szoktuk tolni esténként, együtt mászkálunk többnyire (már felszereltség téren egész jól állunk)

    Egyébként meg nem feltétlen rossz ha veterán szerón játszol, célkereszt nélkül is ott az irányzék, ahol meg van célkereszt ott külső kamera is, ami már nem annyira korrekt egy ilyen játéknál, mert többnyire "tisztességtelenül" kihasználják az előnyeit.
    Ráadásul sok helyen ahol nem veteránra van állítva a nehézség, még a neveket is kiírja, ha célkeresztbe kerül egy player, és tökmindegy hány fa mögé bújik... Dehát ízlések és pofonok.
    Az éjszakai játék meg a legizgibb, nincs jobb annál, mint majdnem vaksötétben (egyikünknél zseblámpa) kúszunk a zombik közt, és néha csak a vörös flare világít meg minket :D
  • cifcuk
    #45
    én is fogok jönni, csak kicsit még fejlődjön, béta tesztelni most nincs kedvem.
  • Petko
    #44
    szerintem itten nem játszik senki más vele... most én sem, amíg egy kicsit fejlődik

    központi helyen tárolódik, ez az egésznek a lényege
    szervernél csak arra figyelj, hogy ne 1.7.0-s ra próbálj bemenni, ha 1.6.0.1 -et használsz
    meg én szoktam asszerint is böngészni, hogy épp nappal legyen rajta, illetve utálom ha a crosshairt kikapcsolják
  • lammaer
    #43
    Köszi, igy már jó, nemtom a mellékelt readme miért nem tudta megemlíteni a parancssori kiegészítést.

    No, melyik szerveren szokták tolni az itteniek?

    Vagy bármelyikre felmehetek, mert a karakteremet szervertől függetlenül vmi központi helyen tárolják?
  • Petko
    #42
    Mármint az nem jó hogy Arma könyvtár\addons ba.
  • Petko
    #41
    Az úgy nem jó hogy az armába másoltad... azt szépen csináld vissza
    @dayz\addons ban kell lennie a fileoknak. Dayz nek pedig az Arma telepített könyvtárában (ahogy elvileg csináltad elsőre)
    Parancssorban -mod=@DayZ -t hozzá kell írni a célhoz.
  • lammaer
    #40
    Arma2 OA verzió: 1.60.87580
    DayZ: 1.6.0.1

    Namost a @DayZ mappa körül volt bonyodalom.
    Ha csak igy simán kirömöritette és beraktam az ARMA2 mappába (@DayZ) könyvtárban, akkor azt mondta a rendszer csatlakozáskor hogy nincsenek fájlok.

    Ezért fogtam a @DayZ/addons-ban lévő összes fájlt, és bemásoltam az Arma2/addonsba.
    Innentől kezdve nem panaszkodott. Igaz, vmi nem kerek.

    A @DayZ-t hova kéne rakni?



  • Petko
    #39
    Arma felpatchelve?
    Milyen DayZ verziót raktál fel? @DayZ mappába beleraktál minden filet?
  • lammaer
    #38
    Azt mindig ki tudom választani hogy survivor legyek, utána áll meg a legváltozatosabb helyeken...
  • lammaer
    #37
    Na, sikerült beszereznem egy CO-t. Egyelőre viszont DAyZ szerverre még nem sikerült felmenni.

    Csatlakozok, aztán a legfváltozatosabb pontokon (initializing, loading resources) egyszerűen megáll.

    Rendes szerverek (nem Dayz megy), a mod lenne ennyire instabil?
  • Karaj95
    #36
    Persze, sokszor jobb is. Most halt meg nekem is egy jól felszerelt karim azért mert megpróbáltam megmenteni a társam. A vége az lett hogy egyedül feküdtem az erdőben törött lábbal és ettek a zombik.

    De ha összebeszéltek és a társad nem szaladgál eszetlenül, akkor nagyon hasznos tud lenni.
  • rogan99
    #35
    Egyedül is lehet tolni. Az előző karim kb 7-8 órát élt, mielőtt egy bandit hátba lőtte volna egy supermarket lootolása közben.
    Már volt térképem, iránytűm, jó fegyverem, vadászkésem stb.

    Ebből a szempontból óriási segítség ha van egy társa az embernek, mert nincs kitéve annyira a magányos banditáknak.

    Egyébként egy idő után már tudja az ember hova érdemes menni cuccokért. 1-2-3 óra alatt szert lehet tenni a legfontosabb dolgokra.
  • Petko
    #34
    Már ez is van:

  • Karaj95
    #33
    Én szeretnék valakivel játszani Cimbi.
    Ha gondolod gyere fel erre a TS2-es szerverre:178.248.200.34
    10² néven vagyok fent.
    vagy...
    Steamen vegyél fel ismerősnek: Oti
  • Cimbi
    #32
    Még benne van de tökmindegy én már nem barátkozom:D
  • Petko
    #31
    Túl sok... Állandóan össze lehet futni velük és én már némileg paranoid vagyok, mert sok a rosszindulatú... Még a bandidta skin segített ezen, mert azokat egyből lelőttem, de azt ki fogják venni, illetve lehet hogy ez már meg is történt.
  • Cimbi
    #30
    Full szinte mindig és általában 50fő.Én 10 perce mentettem meg valakit aki hálából lelőtt szóval óvatosan a kooperálásal:D
    Egyebként van valami magyar csapat angolokal játszotam de azok hülyék:P
  • lammaer
    #29
    Amúgy egy szerveren átlag mennyi player van?

    Már hogy van e esély mondjuk véletlenszerűen találkozni ne adj isten kooperálni értelmesebb játékosokkal.... az a 200+ km2 elég soknak tűnik.

    Esetleg az emberek egy helyről startolnak hogy legyen esély találkozni?
    (tudom hogy a TK itt alap dolog).
  • Cimbi
    #28
    Szerintem DLC vagy külön álló játéként lesz a jövőben.Túl sikeres hogy ne használja valaki fel.
  • Petko
    #27
    csak egy warez kulccsal fel kell rakni az arma2-t is... de mivel - ahogy lammaer írta - az nem is fut utána, nem is ellenőrzi a kulcsot, csak az oa-jét (legalábbis régebben így volt)
    az arma2-nek egyszerűen csak a filejait használja fel az oa
    Amúgy nekünk van TS-ünk, este 9 körültől játszunk... akit érdekel írjon egy pm-et.
  • cifcuk
    #26
    Szerintetek arra van esély, hogy ARMA III-ra is lesz ez a mod?
  • lammaer
    #25
    Hát az biztos hogy én is csak úgy kezdenék bele hogy vannak haverok TSen. Egyedül ennek sztem semmi értelme.

    De jó hogy leírtátok hogy az Arrowhead kell hozzá, mert akkor nem az alap Arma-t rakom a kosárba.

    @Kifli: ezt most nem teljesen értem a kulcsokkal kapcsolatban. Az OA az önállóan futatható kiegészitő és van saját kulcsa, akkor még kell az alap ARMA-é is?
  • koschwarz
    #24
    megnéztem egy-két videót. megvan a hangulata, főleg ha másokkal együtt játszik az ember. ugyanakkor számomra elég illúzióromboló ez a döbbenetesen nevetséges rohanás, amit a zombik művelnek. tudom, hogy az opflashp/arma sorozat sosem az animációról vált híressé, de egy kicsit visszavehetnének ebből a sebességből, és egyrészt játszhatóbb lenne, másrészt nem nézne ki ENNyIRE idétlenül a zombik közlekedése :D

    de ettől eltekintve, hatalmas ötlet ez a mod.

    én változtatnék azon is, hogy egy kicsit több "jutalmat" kapjon a játékos. kóborolunk akár "órákig", és néha esik egy kis ammo, egy-egy jobb fegyver, de ezekért is rendesen meg kell küzdeni. szerintem néhány órás játék után, egy teljesen random halált követően azért eléggé elmehet az (átlag)ember kedve a játéktól.
  • kifli
    #23
    Warez arma 2-vel nem fog működni. Ha megpróbálsz belépni valahova, kiírja, hogy rossz a cd kulcs. Az viszont működik, hogy egy eredeti arma 2 kulcsot használtok többen. És csak az oa kulcsa különbözik. (haverom az én arma 2 kulcsomat használja, és gond nélkül játszunk egyazon szerveren egyszerre)

    (btw nemisolyan régen green man gamingen ingyen osztogatták az arma 2-t)

    sorry a sok hsz-ért, tudom egybe kellett volna, nem szokásom spamelni :)
  • kifli
    #22
    btw játszogatok a modal, de csak 2-en vagyunk haverommal. De neki is csak feltettük a cuccokat, de még nem jött játszani. egyedül meg kb esélytelen voltam :D


    Ha akad játékosbázis, akkor van ts, és kellene játszani együtt :)
  • kifli
    #21
    Chernarus pálya az alap arma 2-ben van benne, így az is kell.
  • kifli
    #20
    Green Man Gaming, vagy desura, steam-re gondolom emlékeznél :D
  • cifcuk
    #19
    Volna kedvem magyarokkal összejönni és játszani. Szóljatok ha érdekel valakit, ha elegen összejönnénk megvenném újra az AH-t is. Egyszer megvettem digitálisan, csak elfelejtettem melyik oldalról.
  • Petko
    #18
    Amúgy meg az Arrowhead a lényeg, mert az fut gyakorlatilag és használja az Arma 2 contentet... szóval ha az Arma2 csak warezben van meg, akkor is jól fog menni
  • Svenhassel
    #17
    Mondjuk a 2-t együtt 3800 huf körül lehet beszerezni. Nem olyan vészes, viszont egy mod kedvéért talán mégis az.
  • Svenhassel
    #16
    Akkor most visszaszívom az előző hszt :D
  • s1lkforrent
    #15
    Tudomásom szerint az Operation Arrowhead-et használja(a Combined Operations az az alap ARMA II, és a Arrowhead összecsomagolva). Amit sajnálok mert csak az alap van meg.
  • Svenhassel
    #14
    "ArmA II: CO" van a honlapon. Úgyhogy gondolom csak a combined operation kell, de én nem értek az ARMA-hoz. :D
  • Petko
    #13
    Combined Operation = Arma 2 + Operation Arrowhead
  • grebber
    #12
    ARMA II: Combined Operation kell csak hozzá az alap Arma 2 nem?
  • Svenhassel
    #11
    ARMA nélkül nem nagyon lehet kipróbálni, viszont elég sok jó videó van róla. Egyébként én úgy vagyok, hogy figyelem hogyan alakul a mod aztán, ha már közel végleges állapotba kerül, akkor beszerzem az ARMA-t.
    Itt egy jó videó (az egész sorozat nagyon jó, ajánlom):