48
  • kakamatyi123
    #48
    csak abban a statisztikaban hiszek, amit magam hamisitok - Churchil:)
  • Papichulo
    #47
    Ez nem igy mukodik!

    Te azt allitottad, hogy 1% koruli a reszesedese, neked kell ezt bebizonyitanod. Vagy mondhatod azt, hogy fingod sincs rola es csak kotozkodtel (<- mely szot igy kell irni ;) )

    "ha az osszes mobilbol az android bongeszo 20% es a dolfin 1%, akkor az androidos dolfin androidon max 5%"

    Non sequitur...
  • kakamatyi123
    #46
    Oke, hogy ne csak kotoszkodj, mondj egy konkret %-ot, mekkora szerinted a dolfin reszesedese androidon, halljuk...

    Egyebkent meg szamolj utana, ha az osszes mobilbol az android bongeszo 20% es a dolfin 1%, akkor az androidos dolfin androidon max 5%, de ugye ebben az 1%-ban benne van a Bada es mas is...


  • kakamatyi123
    #45
    "Mutasd már azt a Chrome-ot iOS-re :D"
    arra celzott, hogy ez csak egy hir egy protalrol, ahol egy ujsagiro megirta, hogy lesz...
    Ez meg nem egy kesz bongeszo:)

    >Mik azok a funkciok melyeket nelkulozni kenyszerulunk? Es miert?
    Pl. hogy nem itegralodik az OS-be, nem optimalizalt, stb...
    Keress ra a google-ben, ha erdekel, az elso talalat:
    http://www.tuaw.com/2011/03/18/apple-confirms-some-webkit-optimizations-unavailable-to-ios-apps/




  • Papichulo
    #44
    Ezen tablazat mely sora tamasztja ala azon allitasodat, hogy android-on a Dolphin az 1% koruli reszesedessel bir?
  • kakamatyi123
    #43
    http://www.quirksmode.org/blog/archives/2012/01/browser_stats_f_2.html
    Most boldog vagy?:)
  • Papichulo
    #42
    "Mutasd már azt a Chrome-ot iOS-re :D"

    "GOOG to launch its Chrome browser for iOS devices – the timing is unclear, but it could be as soon as Q2 and is very likely to be a 2012 event. "
    http://macq.wir.jp/e.ut?e=9M1LL2X1ggpzj5np02DjzcclPs12

    "teljesen kiherélt funkcionalitással, szintén az apple korlátozásai miatt"

    Mik azok a funkciok melyeket nelkulozni kenyszerulunk? Es miert?
  • Papichulo
    #41
    Nezd, en felmutattam valamit... te pedig a nagy semmit.

    Te ezt allitottad:
    "Hany eszkozt adtak mar el androiddal? Abbol hany ember tolt le alternativ bongeszot androidon? Es abbol hany hasznalja is utana?

    Maris megvan az 1% androidon..."

    Bizonyitsd be!!!
  • kakamatyi123
    #40
    >Nem igaz, mivel szerintem pl. a Dolphin - mely jelen van iOS-en is - egy >meglehetosen elterjedt browser androidon. Ezt a Firefoxhoz es az Operahoz >hasonlo letoltesi statisztikaival ugy erzem, hogy ala is tamasztottam. Lassuk a >te bizonyitekaidat!

    Ember, trollkent viselkedsz es nem fogod fel, hogy a letoltesi statisztika es a napi hasznalat kulon dolog... Attol hogy letoltod, es kiprobalod, korantsem biztos, hogy azt fogod hasznalni...

    A bongeszok piaci reszesedest sem a letoltesszam alapjan, hanem a hasznalat alapjan merik, nem veletlenul...

    Max azt bizonyitottad, hogy a dolfin letoltesszam alapjan hasonloan nepszeru, mint az opera vagy ff androidon... De azt nem, hogy jelentos lenne a piaci reszesedese... Hany millio eladott adnroidos keszulek van a vilagon? Azok majdnem mind a gyari bongeszot hasznaljak...
    Androidon ugye nincs kotelezo bongeszovalaszto kepernyo:)






  • skinnyman
    #39
    Mutasd már azt a Chrome-ot iOS-re :D
    iOS-en nincs, és nem is lehrt semmilyen teljes értekű böngésző ami nem az alap webkit-et használja, és erről kizárólag az Apple tehet. Chrome mondjuk pont webkites ezért akár lehetne rá (teljesen kiherélt funkcionalitással, szintén az apple korlátozásai miatt), de az sincs.
  • csimmasz
    #38
    Ezt nem neked címeztem hanem kakamatyi123 nak
  • csimmasz
    #37
    A samsung BADA oprendszerén is alapból Dolphin van, szerintem elég ismert böngésző.
    Az hogy menyire jó már más kérdés, de szerintem nem olyan rossz, egyszerű de amit kell megcsinál, az Opera viszont kimondottan jó böngésző mobil platformon.
  • Papichulo
    #36
    "Hany eszkozt adtak mar el androiddal? Abbol hany ember tolt le alternativ bongeszot androidon? Es abbol hany hasznalja is utana?

    Maris megvan az 1% androidon..."

    Mivel te allitottad, hogy a reszesedes 1% koruli, ezert mindezen kerdesekre neked kell valaszolni. Lassuk!

    "Ezt senki sem cafolta, csak azt hogy a reszesedesuk elenyeszo..."

    Ismet nem vonom ketsegbe, de azert lassunk erre is valami statisztikat toled!

    "Erre josz azzal, hogy androidon milyen elterjedt a dolfin:)"

    Te jelentektelennek mondtad, de ezt alatamasztani egyelore nem tudtad.

    A szerinted "nagy" browser-ek kozul mindossze az IE es az FF nem erheto el iOS-re, melyek kozul az elso koncepcionalis okok miatt egyik mobile platformon sincs, FF meg egyeb okokbol nincs jelen. Ennyit arrol, hogy az Apple gatolja a piacralepest.

    Summa summarum, ket kijelentesed volt:

    "Igen, az Apple-n mulik hogy nincs iOs-re Firefox es Chrome... Nem veletlenul..."

    Nem igaz, mivel a Chrome letezik.

    "Az alternativokat hagyjuk, azok vannak minden rendszerre, meg WindowsPhone7-re es WinRt-re is, es nem sok vizet zavarnak."

    Nem igaz, mivel szerintem pl. a Dolphin - mely jelen van iOS-en is - egy meglehetosen elterjedt browser androidon. Ezt a Firefoxhoz es az Operahoz hasonlo letoltesi statisztikaival ugy erzem, hogy ala is tamasztottam. Lassuk a te bizonyitekaidat!
  • skinnyman
    #35
    Bocsi, legközelebb én is próbálok majd olyan mélyenszántó, szakmai érveket mondani, mint amilyeneket te mondtál, mint pl a szűzkisfiú esetét a pinával, bocsi ha még nem nőttem fel ehhez a szakmai szinthez, majd igyekszem.
  • skinnyman
    #34
    Nincs is rá rendes opera, csak mini, ami nem egy teljes értékű böngésző. Ja, és amúgy eredetileg még azt is kitiltotta az apple.
  • sanyicks
    #33
    "Az Apple CSAK webkitet engedelyez, a tobbi motort KITILTOTTA...
    Ezert nincs IE (trident), nincs FFox (gecko)..."

    Igen? Akkor az operával mi van? :D köze nincs a webkithez :)
  • kakamatyi123
    #32
    Ja igy mar ertem, miert gondolod a Dolphint jelentosnek... rosz statisztikabol vonsz le hibas kovetkezteteseket...
    Hany eszkozt adtak mar el androiddal? Abbol hany ember tolt le alternativ bongeszot androidon? Es abbol hany hasznalja is utana?

    Maris megvan az 1% androidon...

    >Apple-on mulik az IE hianya iOS-en. Most meg magadnak mondasz ellent ;)
    Ok, helyesbitek, az Apple-n IS mulik...

    >En azt alliottam, hogy vannak alternativak a Safarival szemben. Ezt be is >bizonyitottam.
    Ezt senki sem cafolta, csak azt hogy a reszesedesuk elenyeszo...
    Erre josz azzal, hogy androidon milyen elterjedt a dolfin:)
    Erre mondtam hogy hogy jon ez ide?:)








  • Papichulo
    #31
    "Az vilag osszes inetnethasznalojanak koreben elenyeszo a Dolphin..."

    Androidrol beszeltem es az altalad linkelt oldalon nem lehet OS alapjan valogatni elofizetes nelkul.

    Ellenben ha az android market-en megnezed, akkor a letoltesek szama alapjan ugyanabban a savban van, mint az opera vagy a firefox:

    Dolphin:
    Installs: 10,000,000 - 50,000,000
    Firefox:
    Installs: 10,000,000 - 50,000,000
    Opera:
    Installs: 10,000,000 - 50,000,000

    "De kulonben is mit akarsz vele bizonyitani???"

    Hogy ezek sem szamitanak kis bongeszoknek az adott platformon. Miert, te mire valaszoltal?

    "Hogy jon ide, hogy Androidon a Dolphin reszesede mekkora?"

    Olvass vissza! Ne legyel troll!

    "Nyilvan nem akarja, mert a bongeszogyartokkal ellenetetben nem a bongeszobol el"

    Akkor minek hoztad fel ervkent? Te azt allitottad az elso valaszodban, hogy az Apple-on mulik az IE hianya iOS-en. Most meg magadnak mondasz ellent ;) Azt is allitottad, hogy a Chrome hianya is az Apple dontesenek a hatasa. Ez sem igy van. Ennyi.

    "De mi a helyzet a FF-al?"

    Sohasem allitottam, hogy van FF iOS-en! En azt alliottam, hogy vannak alternativak a Safarival szemben. Ezt be is bizonyitottam.

    "FF-sem akar megjelenni IOS-en, a piacvezeto (es NEM monopolhelyzetben levo:) tableten, viszont hisztizik, mert kitiltottak a meeg meg sem jelent WinRt-rol?"

    Nem tudom, hogy az FF meg akar-e jelenni. A Google meg akart es meg is fog... ennyi.
  • kakamatyi123
    #30
    >Mobile platformokon? En a Dolphint peldaul nem neveznem "elenyeszonek" >androidon.
    Mekkora, 1%?:)

    http://www.netmarketshare.com/browser-market-share.aspx?qprid=0&qpcustomd=1

    Az vilag osszes inetnethasznalojanak koreben elenyeszo a Dolphin...
    De kulonben is mit akarsz vele bizonyitani???

    Az egesz cikk arrol szol, hogy 2 NAGY bongeszo hisztizik, mert kitiltotta az MS WinRt-rol...
    Pontosabban szolva nem is kitiltotta, csak nem fer hozza a nativ apikhoz...

    Hogy jon ide, hogy Androidon a Dolphin reszesede mekkora?

    >Es ezert nincs egyetlan mas OS-re sem, ugye? Nem inkabb azert mert az MS nem is akarja mas platformon?

    Nyilvan nem akarja, mert a bongeszogyartokkal ellenetetben nem a bongeszobol el, de ha akarna se lehetne:)

    >En azt bizonyitottam, hogy nem az Apple-on mulik a Chrome, mivel ez tenylegesen >meg is valosul.
    Oke, Chrome kipipalva...

    De mi a helyzet a FF-al?

    FF-sem akar megjelenni IOS-en, a piacvezeto (es NEM monopolhelyzetben levo:) tableten, viszont hisztizik, mert kitiltottak a meeg meg sem jelent WinRt-rol?

    Ez eleg eletszeru... tambien:)





  • Papichulo
    #29
    "de teny hogy a reszesedesuk elenyeszo a Chrome/Ie/FFox/Safari mellett..."

    Mobile platformokon? En a Dolphint peldaul nem neveznem "elenyeszonek" androidon.

    "Ezert nincs IE (trident)"

    Es ezert nincs egyetlan mas OS-re sem, ugye? Nem inkabb azert mert az MS nem is akarja mas platformon?

    Mindazonaltal te ezt allitottad: "Igen, az Apple-n mulik hogy nincs iOs-re Firefox es Chrome..."

    En nem azt probaltam bizonyitani, hogy hasznalhato-e gecko iOS-en. En azt bizonyitottam, hogy nem az Apple-on mulik a Chrome, mivel ez tenylegesen meg is valosul. Me entiendes tambien???
  • kakamatyi123
    #28
    >Ertem, szoval a Dolphin vagy az Opera, az nem eleg nagy neked... vilagos.
    Nem nekem nem eleg nagy, sot orulnek ha barmelyik ceg tulajdonosai kozt lehetnek, de teny hogy a reszesedesuk elenyeszo a Chrome/Ie/FFox/Safari mellett... Masreszt ha elolvasod a cikket rajossz, hogy a Google és a Mozilla panaszkodik... Szoval hogy jon ide, hogy van Ios-re Opera???


    >Esetleg ez: "Google will introduce Chrome for iOS in Q2 this year with support >for both the iPhone and iPad."?
    >http://mobilesyrup.com/2012/05/15/browser-wars-chrome-coming-to-ios-firefox->for-android-beta-gets-native-interface/

    Az Apple CSAK webkitet engedelyez, a tobbi motort KITILTOTTA...
    Ezert nincs IE (trident), nincs FFox (gecko)...
    Chrome is csak azert lehet, mert az is webkitet hasznal, mint a Safari vagy az Opera...

    Comprende?
  • kakamatyi123
    #27
    >Mivel kizárólag félrebeszélés és baromság ez a komment, inkább nem is mondok rá >semmit,
    Ismert egy nyomos szakmai erv:)

    >csak hogy rászolgáltál a nevedre, kaka matykó barátom.
    Nocsak, baratok lettunk?:)
    Vegul is ha fizetsz egy sort:)

    Veled ellenetetben nem veszem magam tul komolyan, mint a hogy a nickem is mutatja:)




  • asgh
    #26
    ">Kevered a "monopolhelyzet" és a "piacvezető" fogalmakat.
    A WinRt-vel kapcsolatban hogy jon ide a monopolhelyzet???"

    Az iPad monopolhelyzetét említetted ebben a mondatodban:

    ">sehol nincsenek monopol helyzetben.
    Darabszamban nem, de a tabletpiacon NYERESEG szempontjabol elegge ugy fest a helyzet...:)"

    Erre mondtam, hogy az iPad nem monopolhelyzetben van, hanem piacvezető a tabletek között. Nagy különbség.
  • skinnyman
    #25
    Mivel kizárólag félrebeszélés és baromság ez a komment, inkább nem is mondok rá semmit, csak hogy rászolgáltál a nevedre, kaka matykó barátom.
  • Papichulo
    #24
    Ertem, szoval a Dolphin vagy az Opera, az nem eleg nagy neked... vilagos.

    Esetleg ez: "Google will introduce Chrome for iOS in Q2 this year with support for both the iPhone and iPad."?

    http://mobilesyrup.com/2012/05/15/browser-wars-chrome-coming-to-ios-firefox-for-android-beta-gets-native-interface/
  • Szefmester
    #23
    Ja.. mocsok MS.. adjon ki a többi böngésző is saját oprendszert! Nehogy már a konkurens termékét használja bárki is!
  • kakamatyi123
    #22
    >Az Apple-on mulik, hogy nincs?

    Igen, az Apple-n mulik hogy nincs iOs-re Firefox es Chrome... Nem veletlenul...

    Az alternativokat hagyjuk, azok vannak minden rendszerre, meg WindowsPhone7-re es WinRt-re is, es nem sok vizet zavarnak.

    Itt most a nagyokrol van szo...
  • DjDano
    #21
    Az MS mostanában elkerülte a konfliktusokat, sőt az utóbbi években egész szép kép alakult ki róluk a felhasználók szemében, ezzel a lépéssel viszont újra ellenségeket szereznek... Én is Firefoxot használok és természetesen nem örülök a fenti híreknek.
  • Papichulo
    #20
    "iOS-en van Explorer? :)"

    Az Apple-on mulik, hogy nincs?

    Nem tudom, hogy honnan jon az a marhasag, hogy iOS-en nincsenek alternativ bongeszok.

    Csak egy par kozuluk: http://ipod.about.com/od/bestiphoneapps/tp/Top-Iphone-Web-Browser-Apps.htm
  • Morun
    #19
    Nem értem ezt az egész nagy felháborodást... mostanában igen nagy divat szidni az MS-t, valaki elkezdi, a többi meg megy utána...
    A Windows 8 Rt nem lesz külön megvásárolható, csak hardverrel. Ergo nem tetszik, nem veszed meg... Nem tetszik az iOS? Nem veszel iPad-et.
    Akinek nem tetszik a fent említett két rendszer kötöttsége vegyen Droid-os tablet-et és kész...
    Nem anyázni kell, a választás lehetősége adott, senki sem kényszerít rá, hogy ezt vedd meg!
  • sempron07
    #18
    Szerintem igény nagyon is van más böngészőkre.
    Bár nem értem, hogy miért MUSZÁJ nyitottnak lennie az MS-nek más programokhoz?

    Pl. egy asztalos csinál egy komplett konyhaasztal szettet, és köteleznék, hogy fel kell ajánlania a vevőnek, hogy a székeket más is csinálhatja... :S

    Természetesen egyet értek, hogy jó, ha lehet választani, nekem se kell az IE, csak nem értem, hogy miért muszáj így :D
  • kakamatyi123
    #17
    >Ne mond már, hogy nem kérik számon! Az iPhone megjelenése óta az apple haterek >elsőszámú mantrája, hogy az iOS zárt és hogy a big brother apple mindent >kontrollál
    Erre a forumra ertettem:)

    >Kevered a "monopolhelyzet" és a "piacvezető" fogalmakat.
    A WinRt-vel kapcsolatban hogy jon ide a monopolhelyzet???

    >Nem a fejlesztők döntik el, hanem a piac. Ha nem lesz rá igény, akkor winRT >portok sem lesznek.

    Csakhogy nincs olyan, hogy WinRt port:)
    Olyan vagy hogy Windows8 Metro style app, ami fut x86-on es arm-on is, csak meg kell nyomni a build gombot es ugyanaz a kod fordul mindeket procira... Vagod...

    Szoval ha fejleszto legyartja Metrora az App-ot, akkor az futni fog WinRt-n is...

    Marpedig Win8-ra le fogja gyartani, mert sokkal kevesebb koltseg egy meglevo .Net-es appot Metrora portolni, mint Ipad-re...

    Hmmm?:)










  • asgh
    #16
    "Ugyanezt az Appletol miert nem kerik szamon???"

    Ne mond már, hogy nem kérik számon! Az iPhone megjelenése óta az apple haterek elsőszámú mantrája, hogy az iOS zárt és hogy a big brother apple mindent kontrollál.

    "Darabszamban nem, de a tabletpiacon NYERESEG szempontjabol elegge ugy fest a helyzet...:)"

    Kevered a "monopolhelyzet" és a "piacvezető" fogalmakat.

    "Majd a fejlesztok eldontik, mire fogjak portolni a szoftvereiket:)"

    Nem a fejlesztők döntik el, hanem a piac. Ha nem lesz rá igény, akkor winRT portok sem lesznek.
  • kakamatyi123
    #15
    >Pl mert az ő cuccaik eleve csak a saját hardvereiken futnak
    Es ez miert elony?
    Ha veszel egy Ipadet (aminek az araban benne van a Ios), nem tudod lecserelni a oprendszert, PC-n igen a Win8-at...
    Szoval ilyen szempontbol pont hogy kurvara zartabb az IOS:)

    >sehol nincsenek monopol helyzetben.
    Darabszamban nem, de a tabletpiacon NYERESEG szempontjabol elegge ugy fest a helyzet...:)

    >A Win8 devkitje pedig annyira jó, hogy még egy böngészőt sem lehet megírni vele >erre az RT fosra, tényleg baromi jó lehet :D
    Hulyesegeket beszelsz valos tapasztalat nelkul...
    Mintha egy szuzkisfiu nyilatkozna a pinarol:)

    Amugy termeszetesen lehet vele bongeszot irni, csak nem integralodik az OS-sel olyan szinten mint a gyari IE...

    Majd ha lenyomsz egy komoly szoftver fejlesztesi ciklust XCode-ban es VS-ben is, akkor TAPASZTALAT UTJAN rajossz a kulonbsegekre....
    De mivel nem vagy fejleszto, a velemenyed lenyegetelen...
    Majd a fejlesztok eldontik, mire fogjak portolni a szoftvereiket:)





  • hkoDAVID
    #14
    MS meg a böngészői - HÁH. Örülnék ha egy lenne, de ne ez!
  • skinnyman
    #13
    Pl mert az ő cuccaik eleve csak a saját hardvereiken futnak, plusz mert sehol nincsenek monopol helyzetben.

    A Win8 devkitje pedig annyira jó, hogy még egy böngészőt sem lehet megírni vele erre az RT fosra, tényleg baromi jó lehet :D
    Garantáltan semmi nem fog lenyomni az ég világon. Max 1 dolgot fog elérni a Win 8: még a Vistánál is nagyobbat fog bukni, ami azért tényleg nem kis teljesítmény.

    A Vistáról is jó előre megmondtam hogy bukni fog, és kurva nagyot is bukott. A Win 7-ről jó előre megmondtam, hogy népszerű lesz, és az is lett. A Windows Phone-ról megmondtam, hogy kurvára bukni fog, és bukik is. És a Windows 8 és RT is bukni fog, mert egy kalap szar. Egyszerűen fel nem fogom, hogy miért invesztálnak dollármilliárdokat egy olyan dologba, amiről borítékolható, hogy egy bukás lesz, ennél jobb módja is van a pénz szórásnak.
  • kakamatyi123
    #12
    >Bár teljesen jogosan kérik számon az MS-től, amit számonkérnek

    Ugyanezt az Appletol miert nem kerik szamon???

    A jogos szo csak a te beszukult ertekrended szerint allja meg a helyet...

    > a kutya sem fog ilyen windows rt-s szart venni, amin egy darab rendes program

    Nezd meg a MS storet, meg el se indult rendesen, de mar tobb mint 60e. app van ra... A helyzet az hogy kibaszott eros a Win8 devkitje (a piacon messze a legjobb), es hatalmas a fejlesztoi bazisa... Szoval garantalt, hogy eszmeletlen utemben le fogja nyomni az uzleti alakalmazasok hada az Ipad-es appokat...

    >az egész platform halva született,
    A Win8 negyreszt egy ios copy, az Ipad eladasokat nezve ez azert eros tulzas:)

    Bar megertem, hogy ezt szertned, mert utalod az MS-t...

    De a szakmai erveket nem nagyon latom az szokasos erzelmi kirohanasod mogott:)
    Ugyhogy nincs mirol vitazni...
  • skinnyman
    #11
    Bár teljesen jogosan kérik számon az MS-től, amit számonkérnek, és tényleg nevetséges ez az apple féle zárt politika amit utánoznak, igazából az egész dolog vihar a biliben, az egész platform halva született, a kutya sem fog ilyen windows rt-s szart venni, amin egy darab rendes program nincs, nem is lehet utólag sem, és szarrá van korlátozva, aki pedig mégis ilyet vesz, az csak magának köszönheti amikor majd rájön, hogy még böngészőt sem tud rajta cserélni.
  • kakamatyi123
    #10
    >Ha viszont az MS letiltja a konkurens böngészőket, akkor a user - hosszabb
    >nem fog olyan eszközt találni, amin IE-n kívül más böngésző is van.

    Ezt az ervelest nem igazan ertem, a WinRT (es nem a Win8), amirol a cikk es a korlatozas szol pont hogy nem lesz elerheto kulon oprendszerkent, csak hardware-ral egyutt... Sot a hardware-re sem tehetsz fel masik oprendszert (bios korlatozasok miatt).

    Tehat pontosan ugyanarrol a komborol beszelunk, mint ipad eseten...

    > a user eldöntheti, hogy kell-e neki olyan eszköz
    A user a WinRT-s tabletek eseten is eldontheti, kell-e neki olyan eszkoz vagy nem...

    Sot barmikor vehet Androidos tabletet, amin van mindenfele bongeszo...

    Szoval az ervelesed nem helytallo...

    Abban egyetertunk, hogy az MS csunyan le van maradva es igyekszik az egyseges Windows platform erejet atultetni a mobil/tablet eraba (nem veletlen kaszalta el Gates a Courier projectet), de ne feledjuk, hogy az xbox is le volt maradva es most mar siman piacvezeto....

    De a monopolhelyzettol valoban nagyon messze van, szoval a hiszti valszeg alaptalan...









  • asgh
    #9
    Az iOS és a Windows között az az alapvető különbség, hogy az iOS az Apple rendszerek (hardver-os kombó) szerves része, a Windows viszont egy önálló oprendszer, ami az alapvető fejlesztési szabványokat is meghatározza.
    Ha tehát az apple lezárja a rendszerét, akkor a user eldöntheti, hogy kell-e neki olyan eszköz, amin nincs chrome meg firefox vagy sem.
    Ha viszont az MS letiltja a konkurens böngészőket, akkor a user - hosszabb távon - nem fog olyan eszközt találni, amin IE-n kívül más böngésző is van. Már ha elfogadjuk, hogy a Windows befolyása akkora lesz az ARM szektorra, mint amekkora az intel-re.
    Illetve az is érdekes kérdés, hogy ha ARM-on szabad lesz korlátozni, akkor később ez a megoldás átszivárog-e az intel PC-kre is és kezdődik az egész böngésző vircsaft előről.

    Szerintem amúgy az egész ügy vihar a biliben, mert az ARM-os windows - pont az ilyen korlátozások miatt - csúnyán bukni fog, és a win8-intel táblák sem hozzák majd az elvárt szintet.
    A PC korszakban viszonylag egyszerű volt monopolhelyzetbe kerülni, mert az egész ipar ugyanazt a hardver szabványt követte, az MS tehát építhetett köré egy szoftver szabványt, amit a saját üzleti érdekei alapján manipulálhatott.
    Ugyanez a mobil szférában már nem fog működni, mert a hardvermegoldások nem egységesek, a fejlődés túl gyors és túl nagy a konkurencia harc, hogy egységesedjenek, ráadásul nincs is olyan jellegű piaci igény a szabványosításra, mint amilyen anno a személyi számítógépek esetén volt.
    Az iparágra erőltetett szabványok nélkül pedig az MS nem több egy nagyra nőtt szoftvercégnél, ami a piaci trendeket viszonylag jelentős lemaradással követve, közepesen gyenge termékeket próbál eladni.