10
  • Kornan
    #10
    Hehe. Hát lehet, hogy mégsem lehetne ilyet létrehozni nagyban google drive-al, pl milliónyi felhasználóval. Amikor már megéri embereket ráállítani akkor talán le tudnák állítani, akármit találnék ki. De kicsiben pár ezer fős közösségek szerintem simán létrejöhetnek, főleg ha nem angol a nyelv. Meg simán elterjedhet az, hogy mindenki elkezd játékokat, filmeket belinkelni fórumokba. És ezt csak automata megoldással lehetne kiküszöbölni, annyi emberük nincs. És tulajdonképpen engem ez érdekel, hogy milyen automata megoldással lehetne a google drive illegális fájlmegosztásra való használatát kiküszöbölni.
  • Mardel
    #9
    Brute Force

  • Skynet85
    #8
    mi sehogy, felhívnánk az mpaa-s fiúk figyelmét vhogy, a többi meg megy magától..
  • Kornan
    #7
    Szerintem gondoltak rá, de őket csak addig érdekli, hogy ne lehessen szerzői jogi pereket nyerni ellenük. És amíg vannak praktikusabb megoldások, úgy sem kerülne a figyelem középpontjába egy ilyen google drive-ot használó megoldás. Ha egyáltalán lehet ilyet. Amúgy engem csak elméleti szinten érdekel. Ha ti lennétek a google mérnökei és én egy 1 millió emberből álló gonosz fájlcserélő kalóz banda tagja lennék, milyen módon állítanátok meg minket?
  • Kornan
    #6
    Ezt erősen kétlem, hogy működne kódolt fájloknál (Pl winrarba amikor betömöríted beállítasz egy jelszót). Sőt még normál videóknál sem működik tökéletesen. Elég felmenni a youtubra és beírni pár filmcímet magyarul. Pl emlékmás, pusztító, dredd bíró... Egész sok teljes film fent van és nem találta meg a program.
  • lordsithlord
    #5
    Kapásból mondom, hogy nagy valószínűséggel ők egyből beletették a Digital Fingerprint ellenőrzést, szóval nem sok esélye van a megosztóknak.
  • Szemjuel
    #4
    és ismét sikerült, az SG-re ismét egy olyan ötlet került fel, ami biztos nem jutott eszébe egyik mérnöknek sem... :D
  • viasz
    #3
    A jó magyar ötletek gyorsan jönnek! :))
  • Kornan
    #2
    Jó ez a google drive. Kíváncsi vagyok lehet-e elméletben illegális fájlcserére használni. Pl valaki beregel 200 ingyenes accountot. Aztán csinál egy weboldalt ahol a a fájlok linkjeit közzéteszi. A fájlokat persze kódoltan tömörítve tárolná.
  • zileut
    #1
    http://db.tt/zYDkIYZ9
    ha valaki a fenti linkre kattintva regisztrál, és letölti Dropbox klienst, akkor amellett, hogy megkapja a 2 GB-nyi induló tárhelyet, tovább +500 MB kap és engem is hozzájuttat +500 MB-hoz