6
  • gforce9
    #6
    Épp emiatt néztem rá a műholdak pályájára.

    http://hu.wikipedia.org/wiki/GPS

    A gps műholdak pl mennek összevissza :) Ezeket leszámítva mondjuk túlnyomó esetben gyaníthatóan ugyanaz a keringési irány, de vannak azért összevissza kószáló testek is :)
  • Doktor Kotász
    #5
    Úgy tudom, hogy a fellövéseknél kihasználják a Föld forgását, hogy kevésbé kelljen felgyorsítani az űreszközöket, így elvileg mindegyiknek azonos a keringési iránya. Nem véletlenül indítanak az egyenlítő környékéről, mivel ott a legnahyobb a kerületi sebesség, ami megspórolható egy fellövéskor. Tehát az űrszemétnek nem nagyon lehet ellentétes keringése, mint az űrállomásnak.
  • shamanist
    #4
    rohadtul osztom a véleményed!
    a cikk nekem ezt a tudományost megállapitásr juttatta eszembe...

    az idős apóka el vesz feleségül egy egy idős anyókát, hogy ne legyen egyedül a halálos ágyánál. pár nap után az anyóka elmondja hogy Ő egyébkémt szépségkirálynő volt a fiatal éveiben. mire az öreg:
    a francnaba! azt én b@szh@tom! a picsábaa! nincs is mivel!
  • kecskeszeme
    #3
    Fasza, hogy ez a hír csak a hétfői hírlevéllel érkezett...
    Too little, too late, eh?
  • gforce9
    #2
    Szerintem eléggé kevés esély van arra, hogy eltalálja egy :) Gyanítom annál még annak is nagyobb az esélye, hogy űrszeméttel akadnak össze. Mondjuk az inkább csak akkor gond, ha ellentétes a keringési irány.
  • Doktor Kotász
    #1
    Lehet, hogy szép látvány az űrállomáson egy meteorzápor, de pont ilyenkor nem lennék ott szívesen.