38
  • Indestructible
    #38
    Miért teszed hozzá, hogy azonnali az átadás? Itt csak olyasmiről beszélnek, mintha egy madzagot vagy húrt feszítenél a kettő közé, ami csak a kettejük madzaga, amin végig szalad a rezgés, ami szinkronba hozza őket, vagy inkább klónozza az állapotukat és kussol amíg nincs újabb változás valamelyik végen.
  • nextman
    #37
    Frensys meg hianyzik. Masik topikban nagyot alkotott.
  • hunwhite
    #36
    FőSGokostojások ezt a cikket is megtalálták! LOL:D
  • immovable
    #35
  • Vers
    #34
    asztan ki fogja programozni ? Ti ????

    LOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL
  • willcox
    #33
    A gondolatolvasó számítógépnek nagyobb esélye van, mint annak, amit leírtál.
  • johnfly
    #32
    Szerintem nem a kvantum számítógépet kellene erőltetni, hanem a kvantum adatátvitelt, mert az összefonódás jelenségét kihasználva sokkal gyorsabb internetet lehetne üzemeltetni, és még vezeték sem kellene hozzá, csak a gyárban kéne az eszközöket szinkronizálni, (az összefonódott kvantumállapotot létrehozni) aztán wireless lehetne akárhonnan fogni a netet. Kommunikációs csatornát nyitna a tengerfenéktől a világűrig bárhová, nem lenne, ami a jelet zavarja, nem kellene hozzá átjátszó, ez lehetne a tökéletes adattovábbítási csatorna.
  • qdot
    #31
    Ez érdekes:
    "Ezeknek az írás/olvasás műveleteknek a kombinálásával a fizikusoknak sikerült egy üzenetvivő foton alkalmazásával eljuttatniuk egy kubitet egy rubídium atomtól egy 21 méterre elhelyezkedő másik laboratóriumba. A két csomópontot összekötő optikai szál tényleges hossza 60 méter volt. Az út során jelentős számú foton veszett el, limitálva az eljárás hatékonyságát, az alapelvet tekintve azonban az optikai szálak nagyobb távolságokon is képesek összekötni a csomópontokat."
    Ez olyan mintha egy pohár vizet viszek az egyik szobából a másikba, közben egy pár vödörnyit kilöttyintek.
  • willcox
    #30
    Tudod te magadtól is! :)
  • jaspercry
    #29
    Szóval akkor majd hasít a telon a Crysis4 a felhőben :) 0ms ping-el.
  • philcsy
    #28
    Ezt is biztos csak a cionista hazugságok működtetik!
    10 milla? Annyi pénze igaz goj embernek nincs, tehát azt hazudnak róla amit akarnak. Ezek mögött úgyis a cionista háttérhatalom áll, annak egy fillérébe se kerül, mert csak az egyik zsebéből teszi át a pénzt a másikba. Csak azért, hogy a szegény goj embereket félrevezesse és kisemmizze! Bla-bla bla. Bla! Meg még egy kis frücs-fröcs és itt az igaz magyar írás! (Sárga háromszöget pls!)
  • drakesberg
    #27
    http://gizmodo.com/5804262/d+wave-one-handles-all-your-quantum-computing-needs-for-10-million

    Ha jól emlékszem, egy másik oldalon olvastam, hogy a vásárlók között van az IBM és a Microsoft is.
  • philcsy
    #26
    Végül már egy ideje használják a kvantum kriptográfiát az adatközlésben, már van működő kvantumszámítógép. Még jó, hogy nem fejlődött semmit.
  • philcsy
    #25
    És igen, a kinyilatkoztatás megtörtént, megérkezett közénk a messiás.
    Mond, mi igaz és mi nem? Szomjazunk a szavaidra!
  • willcox
    #24
    A relativitáselmélet eleve nem igaz.
  • pasi29uk
    #23
    Nem szégyen, hogy nem jutottak eredményre abban az estben ha tényleg megtettek mindent. A sok zsákutcát már eleve elkerülhetik a jövőbeni kutatások "alapból".
  • willcox
    #22
    Nem olvastam végig, mert már az elején kijelent olyan dolgokat, amikkel én nem értek egyet, így nem is fárasztottam magam a további hülyeségekkel.
  • Komolytalan
    #21
    Ez a kvantumszámítógépesdi akkora kamu, mint ide Hanoi. 20 éve, mikor még iskolapadot koptattam már ugyanerről hablatyoltak a tudósok: 1 qbit, 2qbit, átvittem az adatot, műveletet végeztem 2 qbiten, stb. Minden N-edik Chip magazinban volt valami cikk a világmegváltó kvantumszámítógépekről, évente ismétlődő jelleggel. Valójában 1990 óta lóf.szt se fejlődött a "kvantumszámítógép", pár tudós évtizedekig felvette a fizetést a semmire, lassan már nyugdíjba is mennek, aztán szétteszi a kezüket, hogy "Bocs fiúk, én eddig dolgoztam, most átadom a teret a fiataloknak, hol a Ferrarim kulcsa?".
  • pasi29uk
    #20
    A diszkrét minták (0,1) közti köztes érték 2,5 és az már 3 bit 1 helyen.
  • Rotcsa
    #19
    Imént rosszul mondtam:
    Sikeres kísérlet esetén nem  helyes a világképünk, csak megdől a relatívitás elmélet. Vagy kiegészül, vagy már én sem értem :D
    Ha viszont nem sikerül, az nagyon gáz...:D Hátborzongató sci-fi.
    Midnenképp forradalami változás következne be a fizikában!

  • Rotcsa
    #18
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A kísérlet másik lehetséges kimeneteleTegyük fel, hogy a nem túl távoli jövőben - akár 10-15 év múlva - képesek leszünk megépíteni ezt a kommunikációs kísérleti eszközt, de nem járunk sikerrel. Alíz hiába méri meg a foton-ikerpárok paramétereit, ezzel valamiért mégsem omlasztja össze Bob oldalán az interferencia-képet.Nos, a negatív eredmény ezt jelenti, hogy nem tudunk fénysebességnél gyorsabban kommunikálni. Helyette viszont kísérleti bizonyítékot kapunk egy legalább ilyen furcsa és ijesztő felvetésre - hogy a világegyetem nem objektív valóság.Ha a hullámfüggvény nem omlik össze Alíz megfigyeléseitől Bob oldalán, ez azt jelenti, hogy a hullámfüggvény összeomlása nem egy objektív, fizikai folyamat. Ilyen esetben azt kell, hogy feltételezzük, hogy maga a megfigyelő képes csak összeomlasztani a hullámfüggvényt, vagyis a megfigyelő szubjektív világegyeteme független a másik megfigyelőétől.Ebből az következne (kísérletileg igazoltan!), hogy nincs objektív valóság.Másképp - minden szemlélő a saját szubjektív világegyetemében él, amelyet saját maga, saját magának alakít ki, vagy él meg - és csak a saját megfigyeléseitől (esetleg hitétől) függ, hogy abban összeomlik-e egy hullámfüggvény, visszapattan-e egy labda a sarokról, leesik-e egy váza, lezuhan-e egy repülő, és hogy léteznek-e valójában tündérek, boszorkányok, szörnyek, lidércek és sárkányok.Ez nyilván sokkólóan nagy ugrásnak és hirtelen váltásnak tűnik az elektronok, fotonok és egyéb, felfoghatatlanul kicsiny részecskék és a számunkra lényeges "megfoghatónak tűnő" világegyetem tárgyai és élőlényei között, de ha valaki jobban végiggondolja, nem az.Ha a kvantumok szintjén szubjektív a világegyetem, akkor magasabb szinteken is az. Ilyen egyszerű, bármilyen döbbenetesen hangzik is mindez.Ha viszont a hullámfüggvény összeomlik, amint Alíz elkezdi megfigyelni a "melyik-út" információt, akkor az objektív realitás értelmében "csupán" az Einsteini relativitáselmélet dől meg, és egyben képesek kell, hogy legyünk egy nagyon különleges távérzékelési eszköz létrehozására, amelyet "kvantum-radarnak" neveztünk el.
    Ez a lényeg az egész olvasmányban, szerintem!
  • Rotcsa
    #17
    Én már olvastam!
    Szeritem aki kutat kicsit a témában, az biztos rátalált erre a nagyon átfogó írásra!
    Alább a növényes cikkem is arról az oldalról van.

    Ha megépül a kvantum radar és működik is, akkor minden bizonytalanságnak vége, a megalkotott világképünk helyes.
    Ha nem, akkor fennáll mindaz, amitől eddig megborzonganak a fizikusok :))

  • johnfly
    #16
    Nem tudom, hogyha még valaki nem olvasta volna, akkor ehhez a cikkhez tökéletesen passzol a következő linken található írás:

    kvantum radar

    Érdemes ehhez a cikkhez emezt hozzáolvasni. mindjárt más fényben tünteti fel a dolgokat.
  • Rotcsa
    #15
    Ja, ez a #6 -ra ment volna Nexusnak! Jól is csináltam, csak valamiért a spoiler eltakarja a címzett nevét!
  • Lucy in the Sky
    #14
    És mi van 2.5 és 3 között? Hogy egy klasszikust idézzek: e!
  • Rotcsa
    #13
    A növények képesek rá :)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Mégis, a felfedezés jelentősége messze túlmutat a fotoszintézis folyamatának megértésén. Rávilágít arra, hogy nem csak a fizikában, de az élő szervezetek biológiájában is megjelenik, méghozzá természetes (sőt, nélkülözhetetlen) módon a józan észnek fricskát mutató egzotikus állapot, a tértől és időtől független kvantum-öszefonódottság jelensége.


    [spoiler]Elképzelhető, hogy 10-15 év múlva egy újabb kutatócsoport bizonyítja, hogy ugyanilyen kvantumfizikai összefonódás létezik nem csak egy egyed levelén belül, de például egy erdő vagy páfrányos egymástól távolabb élő példányainak leveleiben található molekulák  között. És ha ez megtörténik (ami immár nem kizárható), akkor joggal merül majd fel a kérdés - lehet egy erdőnek öntudata? Érzései? Hangulata?/[spoiler]
  • pasi29uk
    #12
    Ez nagyon jó! Talán elfeledhetjük a kizárólag 2 bitet és megcélozhatjuk a 2,5 fázist. Ugyanis valahol 2 és a 3 között van az optimális pozíció.
  • KopaszIsten
    #11
    Köszönöm a választ.
    Igen, második olvasatra jöttem rá én is nagyjából a tévedésemre. Mindazonáltal segített a hozzászólásod.

    Jól érzékelem, hogy ez még igen kis hatásfokkal működik? Nem is beszélve a majdani miniatürizálásról, mert egy egy bites cucc nem sokat ér, még akkor sem, ha kvantum bitről van szó...
    Ha már itt tartunk, ugyan hány kvantum bites kvantum proci számítási kapacitása ér fel egy manapság elérhető hagyományos processzor számítási kapacitásával?! :)
  • philcsy
    #10
    Nem a fényt erősítik, hanem a fény-anyag kölcsönhatást.
    Amikor az a foton eléri a atomot, jó az esélye, hogy semmi nem történik. A visszatükrözéssel a foton újabb esélyt kap az elnyelődésre. Ez azért fontos, mert ha nem nyeli el az atom, akkor az üzenet elveszik.
  • Deus Ex
    #9
    Kiemelem a lényeget: "Az egyik részecske manipulálása ezáltal hatással van a másik részecske állapotára, függetlenül azok távolságától."

    Hozzáteszem, a hatás explicit azonnal jelentkezik a másik részecskénél. Nem fénysebességgel terjedve, hanem azonnal.
  • KopaszIsten
    #8
    Újra átolvastam az adott részt, és lehet félreértettem, bár így sem igazán értem a leírtakat. :) Mindegy. A lényeg, hogy a tudósok értik. ;)

    Kíváncsi leszek az első Quantum számítógép árára (illetve én úgy hallottam, hogy van már ilyen szuperszámítógép, csak nem nagyon reklámozzák), illetve hogy mikor lesz ilyenem. :)
  • KopaszIsten
    #7
    Nekem ez magas. Nem értem tükrözéssel hogy lehet felerősíteni a "fényt". (Itt fotonokról beszélnek, és a fény is fotonokból áll, szóval talán nem mondtam akkora hülyeséget, mikor foton helyett szándékosan fényt mondtam.) Nem hinném, hogy 100%-os a visszatükröződés, tehát még el is nyel egy keveset...
  • NEXUS6
    #6
    Ha az emberi agy képes ilyen kvantumösszefonódás létrehozására, akkor azt nevezzük telepátiának.
  • willcox
    #5
    Álmodoznak a szélhámosok.
  • NIBI
    #4
    Fene tudja...
    A rengeteg felhasználó sokkal többet fizethet mint a hadiipar.
    És hát konkurencia mindenhol van...

    Amit most elértek az hangyakuki. :D Előrébb jutottak, örülnek neki azt ennyi.
    A hibákról, gondokról szót sem ejtettek... Nyilván ami nem megy azt nem is hozzák nyilvánosságra. :D
  • Rotcsa
    #3
    Ha már ezt így be merik jelenteni, akkor sokkal előrébb tartanak!
    A haditechnika már szerintem alkalmazza is, csak nem mondják!
    Régen készen vannak már azok a kvantum számítógépek......
    Minden ilyen "várható technológiai újítás" bizonyára előrébb tart, ha a hadiipar is érdekelt benne.
  • Yodafon
    #2
    Aztán jön az első kvantum közösségi háló
  • Dredd
    #1
    hajrá hajrá, sokat ugyan nem értek belőle, de az lejön, hogy fejlődés, úgyhogy hajrá hajrá :)