9
  • Inquisitor
    #9
    Most beugrott a sztori a mesterséges intelligenciáról, amit hírek elemzésére csináltak.
    Az általa leírt esemény:
    Olaszországban földrengés volt, egy ember meghalt.
    A valós hír:
    A pápa halála egész Olaszországot megrázta.

    Persze a Wolfram Alpha azért nem csak szavak megszámolására képes.
  • Zombee
    #8
    Szavak gyakoriságából még nem következtethetünk a szereplők fontosságára, szerintem. Pusztán matematikai alapon sose fogunk megtudni ezekről a művekről, a szavak, betűk, mondatok száma, hossza önmagában szerintem semmit sem mond. Ez olyan, mint egy másik mai hír, ahol matematikusok újraelemezték a Viking szonda közel 40 éves marsi eredményeit, és pusztán matematikai számításokkal megtalálták az életet a Marson.
  • Turmoil
    #7
    "Még kérdezni is tudni kell" - maximálisan egyetértek, sok embernek még a gugli is sok, a WA biztos, hogy nem nekik készült.
  • ipipipipip
    #6
    Ezek végre intelligens hozzászólások, nagy ritkaság. Talán olyan ez a kereső, mint a kis intellektuális meg mindenféle zöld pártok. Kevesen értik őket, nehezen terjednek el széles körben. Mert kérdezni is tudni kell. Ezt kifejezetten az alábbi keresési példák hatására írom.
  • IhiXO
    #5
    Így van, a WA baromi jó cucc. Én még nem tudtam neki olyan matematikai kifejezést adni, amit ne oldott volna meg.

    Ez a része, amiről a cikk szól kevésbé érdekes és még kevésbé hasznos, de jó látni, hogy szépen fejlesztik és foglalkoznak a jobbá tételével.
  • FoodLFG
    #4
    wolframalpha az jó. Régebben integrálásra meg ilyesmikre használtam matekból.
    http://www.wolframalpha.com/input/?i=Integrate%5B1%2F%28x%5E3+%2B+1%29%2C+x%5D
  • Büdös Bohóc
    #3
    igen, szóvötezés alapján szavak számolása az kurvára triviális dolog ám :) Amúgy ez elég szar példa, a wolfram alpha más dolgokban kurvaerős
  • NEXUS6
    #2
    Ez egy egész értelmes kereső.

    Pl: Titanic elsüllyedése
  • gombabácsi
    #1
    ööö... szavak számolása, mondatokban a szavak számának megszámolása, átlagolása stb néhány soros programok egy fejlettebb programnyelvben

    vagy a cikk szörnyű, vagy ez a cucc