24
  • Merces
    #24
    ...el tudom képzelni a taposóaknát
  • NEXUS6
    #23
    És milyen katonai szintér lehet a Hold?

    Hát ezt valszeg már sose nemtudjuk meg!
  • Doktor Kotász
    #22
    És milyen katonai szintér lehet a Hold?

    Telepített atomfegyverek? Akkor miért nem a Plútóra már? Onnan még több idő alatt lehet csapást mérni. És hogyan jutnának oda titokban?

    Nem gondolod, hogy lehetne látni, hogy nini, a ruszkik elindultak a Holdra?
    Vicc kategória ez az egész.
  • NEXUS6
    #21
    Szerintem a legjobb...
    .... konspirációs film erről a témáról az volt, amiben azt derítették fel, hogy az egész amcsi holdmisszót gyakorlatilag Kubric, a 2001 űrodüsszeia rendezője csinálta a kormány megbízásából!"

  • NEXUS6
    #20
    A konspirációs film erről a témáról az volt, amiben azt derítették fel, hogy az egész amcsi holdmisszót gyakorlatilag Kubric, a 2001 űrodüsszeia rendezője csinálta a kormány megbízásából!
    Kár hogy a végén az alkotók leleplezték, hogy az egész leleplezést csak azért csinálták, hogy megmutassák, hogy bármilyen sztorit el lehet hitelesen adni.

    :D

    Másrészt, ismerve a SZU dolgait elképzelhető-e, hogy egy ilyen dolgot megcsináljanak és eltitkoljanak?
    A válasz röviden: igen!!!!
    Meg tudták tenni az évtizedes eltitkolását a dolgoknak? Igen, mert pl a saját civil emberes holdprogramjukról sem lehetett tudni semmit, úgy a 90-es évek elejéig, mert olyan jól működött náluk a titkolódzás. És titkolták is mert totális kudarc volt, az óriásrakétáik sorra elposszantak.

    Másrészt mi lenne annak a motivációja, annak, hogy egy ilyen, akár sikeres, akár kudarccal végződő programot a mai napig titkoljanak?
    Az ok lehet az, hogy az egész program katonai volt és a mai napig van hatása, eredménye.
    Miért is fontos mindez? Csak mert azon a napon, 1967 január 27-én amikor az USA 3 asztronautája bennégett az Apollo 1 kabinjában egy sokkal nagyobb csapást mértek a nagyhatalmak az egész űrhajózásos dologra: aláírták a világűregyezményt. Ebben vállalták, hogy a világűrből nem csinálnak hadszinteret, nem telepítenek oda fegyvereket. ezzel aztán kinyírták az egész űrkutatást mindkét szuperhatalom ettől kezdve látványosan csökkentette az űrhajózásra költött pénzeket. Legalább is hivatalosan.

    Ettől elvileg csak kisebb eltérések voltak, mint pl az orosz vadászműholdak esete. Egy ilyen dolog, amivel viszont erőteljesen megsértették ezt az ENSZ egyezményt viszont elég erős politikai töltettel bír. Akik ebben résztvettek, és még felelős beosztásban vannak, a mai napig félhetnek a beosztásuk megőrzése miatt. Vagy ha még működik a dolog, akkor egy olyan ütőkártyáról van szó, amit érdemes egy esetleges krízis utolsó pillanatáig titkolni.
  • Doktor Kotász
    #19
    "Hivatalosan nem voltak.

    De nem lepődnék meg ha mégis megtették volna, mert nem olyan elmaradottak mint az usa gondolja legalábbis szerintem. Éppen ezért írtam a saját véleményem "

    Ha ismernéd az oroszokat, akkor tudnád, hogy mindennel kérkednek, ha valamit elérnek. Egy Holdra stállást vagy Mars utazást nem titkolnák el. Miért jó neked hülyeségeket beszélni?
    Eleve vatteg hogy képzelted? Elindulnak a Holdra, Marsra, osonva haza settenkednek, leülnek egy szobába, és azt mondják, hogy pszt, erről egy kukkot se senkinek, hihi, hogy túljártunk a világ eszén, és a bamba amerikaiak nem is sejtik.. hihi...

    Közben az egész űr tele van műholdakkal, és senki sem vette észre, hogy nini, hova mentek etek az ruszkik?

    Tudod hogy nevezik azt a katyvaszt, ami a fejedben van pszichológiai szaknyelven? Kognitív disszonancia redukciónak. Te egy másik bolygón élsz, annyira nem érted a miénket...
  • Merces
    #18
    a holdrol :D http://www.youtube.com/watch?v=4lJAw_BtM2g
  • theCREATOR
    #17
    Már van. Valami olyasmi hogy visszajönnek a németek a mittom én honnan :D

    Talán 1 éve olvastam róla, bár azt mondták rá jó film végig lehet röhögni
  • NEXUS6
    #16
    Mikor lesz már a náciufós film a moziban!?

  • Lucy in the Sky
    #15
    Jófajta koppintás volt az, a ruszki mérnökök utolsó nagy dobása volt, ami sok tekintetben felülmúlta az "eredetit". Azon ne vesszünk már össze hogy a hírhedten gazdaságosan újrafelhasználható SSME vagy az Enyergija rakéta lett volna a befutó hosszútávon, hajtómű bekötési pont ide vagy oda, ugyanaz a volt koncepció, a megvalósítás viszont egész más. Sose tudjuk már meg, ellentétben azzal, hogy milyen égitesten jártak orosz kozmonauták, mert ezt mindjárt elmeséli nekünk a kolléga. :)
  • theCREATOR
    #14
    Hivatalosan nem voltak.

    De nem lepődnék meg ha mégis megtették volna, mert nem olyan elmaradottak mint az usa gondolja legalábbis szerintem. Éppen ezért írtam a saját véleményem
  • Doktor Kotász
    #13
    Na akkor szerinted milyen égitesteken jártak az oroszok?
  • Doktor Kotász
    #12
    A Burán egy koppintás volt, annak sem tökéletes, hanem csak egy látszatkoppintás, mert igazi hajtőműve nem volt, csak felszerelték egy bazinagy rakétára. Míg az amerikaiak bírtáj pénzzel a felesleges, és roppant drága, gazdaságtalan űrsiklóprogramot, a ruszkik nem. Szóval évtitedekkel korábban nagyot alkottak, de amit utána próbáltak, az kudarcok sorozata. Az új rakétáik potyognak le, de még azt is az amerikaiakra fognák.
  • NEXUS6
    #11
    Egy hete jelentették be amúgy, hogy ők is tesztelnek valami nagy teljesítményű ion hajtóművet.

    Ismerve, hogy a nukleáris energia űrbeli alkalmazásában is elég elöl járnak 10-20 év múlva akár az ő űrhajójuk lehet az első a Marson is.
  • Sippie
    #10
    vagy abban ne legyünk biztosak hogy az USA járt? :D
  • Lucy in the Sky
    #9
    Van egy ilyen oldal, te is biztos onnan jöttél, ezzel nyit:
    "Ezeket a dolgokat nem azért írtuk le, hogy elhiggyék, hanem hogy tudják."
    Olvassuk el az idézett mondatot háromszor, értelmezzük, tűnődjünk el rajta: vajon ez mit jelent?
    Persze ha te "tudod" "ezeket a dolgokat", akkor nem szóltam, kár beléd.
  • theCREATOR
    #8
    Nem? Én ebben nem vagyok biztos
  • Lucy in the Sky
    #7
    Leszámítva persze azt, h övék volt az első mesterséges égitest :) Nameg az első ember az űrben, első űrállomás címek örökös birtokosai. Fasza csávók. Voltak... Azóta mintha elfogyott volna a lendület, az RK-nál az elmúlt 20-30 évet bizonyára a legszívesebben letagadnák - ezalatt az idő alatt bármi egyértelműen sikeres projektjük volt, az mind korábbi fejlesztések eredménye. Kivétel lett volna talán a Buran, kár érte.

    Ettől (és egyéb védelmi, politikai felhangoktól) eltekintve örömteli, hogy egyáltalán van együttműködés, még ha ilyen csekély méretekben is - főleg ha az alternatíva az volt, hogy kukázzák az egészet...
  • Deus Ex
    #6
    Hm, esetleg mert nem f@asza csávók..?
  • Palinko
    #5
    csak éppen nem jártak a Földön kívül más égitesten.
  • caius marius
    #4
    Örvendezik a lelkem!
    Az oroszok nagyon ott vannak, csak èppen nem kiabàljàk szerte szèjjel, a nagyvilàgban, hogy mennyire fasza csàvók.
  • FxS
    #3
    Habár nem vagyok nagyon jártas a témában, örülök, hogy Oroszország felé fordulunk. Európa úgy érhet a "két nagy" mellé, hogy a lehető legjobban összefűzi kapcsolatait a tapasztaltabbakkal - és eddig nekem úgy tűnt, hogy keveset foglalkoztak a nagy potenciállal bíró oroszokkal.
  • T0nk
    #2
    Mert a tudományos cél a fontos, a Boston Dynamics meg elsősorban katonai robotokat fejleszt. Ötleteket lehet nyúlni, de a legfontosabb a megbízhatóság, aztán a megbízhatóság aztán még egy kis megbízhatóság, aztán a súly, aztán az ár. Mint láttuk a Phobos-Grunt esetében ha nem elég megbízható az eszköz, akkor csak egy igen drága tüzijáték lesz a vége.
  • zsimborgo
    #1
    Miért nem ilyen robotokat küldenek?
    0:30 Nagyon komoly és ez 2008-as videó.
    http://www.youtube.com/watch?v=W1czBcnX1Ww
    Meg még nézzétek meg a gyár többi robotját is.