154
Project Glass a jövő mobilja
  • hgabi84
    #154
    A videó elég meggyőző volt. :)
  • Jim Morrison
    #153
    https://www.engadget.com/2017/07/18/google-glass-is-officially-back-with-a-clearer-vision/
  • GregSB
    #152
    Here's a first look at the new foldable Google Glass for the workplace
  • GregSB
    #151
    Google Glass Isn’t Dead — But It’s All About the Enterprise for Now

  • Jim Morrison
    #150
    a világ nem volt felkészülve...
  • szucsy89
    #149
    azt lehet tudni miért?

    valami jobb ötlete volt, vagy máshogy képzelte el? én úgy emlékszem a 2. verzió már egész jól is nézett ki és használhatónak tűnt... kiváncsian várom mi sül ki még mindig belőle, bár a legjobb megoldás a kontakt lencse lenne
  • GregSB
    #148
    Hivatalosan jegelték, nem túl hivatalosan pedig azért vették meg a Nest-et (és vele együtt Tony Fadell-t aki anno az iPod-ot kifejlesztő egyik főmérnök volt az Applenél), hogy a Glassal és hasonló hardverekkel foglalkozzanak a cégnél.

    Állítólag Fadell kukázta az eddigi fejlesztéseket, és a 0-ról újrakezdte a Glass fejlesztését.
  • Jim Morrison
    #147
    Leálltak vagy mi, de azt hiszem nem véglegesen csak továbbfejlesztik és ha eljön az idő újra előveszik.
  • szucsy89
    #146
    ez a topik lassan 1 éve halott... akkor ez a projekt bukta?
  • GregSB
    #145


    Szerintem jol ratapintottak a lényegre ezzel a szatiraval :)
    Nagyon hasznos es előremutató a Glass sok területen (orvoslás, repülés, stb)

    Bizonyos helyeken / helyzetekben (utcán, kocsmában, emberek között) viszont semmi +t nem ad egy okostelefonhoz képest, csak felidegesit mindenkit körülötted hogy egy sunyi rögzítő berendezés van a fejeden.
  • GregSB
    #144
    1. Nem kell annak lenned, ha év vége felé tényleg boltokba kerül a consumer változat akkor szerintem bárki ki fogja tudni próbálni boltokban.
    2. Egy tech kiállításon voltam, egy cég standjánál lehetett kipróbálni akik alkalmazást fejlesztenek rá.

    Akkuidőről nem tzdok nyiéatkozni mert kb 10 percet próbálgattam. Súlyra nem is emlékszem, szóval szerintem egyáltalán nem zavaró.
  • tutituti
    #143
    1. Nagyon irigy vagyok!
    2. a munkád miatt tudtad kipróbálni vagy van rá lehetőség hogy más is megnézhesse?

    más:az akku idő tényleg vészes?és a súlya mekkora,értem ez alatt, hogy lehet érezni, hogy a jobb oldalon van a készülék?
  • GregSB
    #142
    Fotózás baromi egyszerű. Rátapintasz egyszer keretre, majd ezt mondod egymás után: "OK Glass, Take a picture", és kész is a fotó.

    Nem volt egyáltalán zavaró a fejemen. Bár tovbbra is furán néz ki szerintem, nem járkálnék vele munkahelyemen / belvárosban :D Remélem pár generációval később megoldják hogy ne legyen ennyire bumszli kinézetre.
  • desigo
    #141
    Videózni,fotózni milyen volt vele?
    Nem volt nehéz a keret?
  • GregSB
    #140
    Tegnap ki tudtam próbálni egy első generációs Glasst.

    Igazából nekem mint szemüvegesnek használhatatlan volt (rosszul látok távolra): szemüveg nélkül csak egy homály foltot láttam, szemüveggel éles volt de a szemüvegem lencséjén zavarodó tükröződések, fények jelentek meg amik zavaróak voltak.

    Gondolom a 2. gen meg az új amit dioptriás keretekhez hoztak ki pár hete már orvosolja ezeket a problémákat, különben a szemüveges felhasználókat elfelejthetik.

    Ezt leszámítva nagyon érdekes kütyü, hangutasítás tök jól műküdik (mondjuk nekem inkább amcsi akcentusom van mint magyar szóval soha nincs gondom a hangvezérlésekkel), Google Now féle kártyák rohadt jók (mutatja mennyi idő hazaérni BKV-val / kocsival, stb).

    Kíváncsi vagyok mennyire fog elterjedni / milyen lesza consumer változat,ami elvileg még idén megjelenik.
  • GregSB
    #139
    335 ezer Ft egy nagy bumszli szemüvegért, amiben mindenki hülyének fog nézni, és pár óra alstt lemerül az akksija.

    Kettőt kérek.
  • tutituti
    #138
    jaja már megnéztem.ebay-en már van 1200$ért is.bár az előrendeléshez való meghívó kódot is 45ért árulják :)
  • skinnyman
    #137
    Szokasos $1500, US cimre szallitjak ki.
  • tutituti
    #136
    mennyiért van?ahogy nézem csak feliratkozni lehet.és még usa only.
  • skinnyman
    #135
    Ma barki vehet
  • Jim Morrison
    #134
    sony is csinált egy conceptet

  • skinnyman
    #133
  • GregSB
    #132
    Megjelent iPhonera a hivstalos Glass vezérlő app.
  • skinnyman
    #131
  • cantu
    #130
    Sziasztok,
    Kitöltenétek az alábbi kérdőívet szakdolgozatom sikeréhez hozzájárulva.
    Fő témám: az utazás, internet, mobilalkalmazás szerepe
    Köszönöm előre !!
    Kérdőív - utazás, internet, mobilalkalmazás

    Tudom hogy teleszemeteltem a fórumot , sorry :(
  • Robi546
    #129
    Nem lehet rossz de szerintem felesleges,minek ? Ott a telefon,olcsóbb meg több mindent is tud szerintem,telefonon tudsz játszani,filmet nézni,zenét hallgatni,telefonálni,internetezni,ezzel szerintem annyi mindent nem lehet és drága.
  • desigo
    #128
    Itt az új Google Glass

  • GregSB
    #127
    Itt az első poresz :D
  • KaBuTo666
    #126
    Az komoly ha tényleg nem vetted észre. :D
  • desigo
    #125
    OMG azt hiszem hőgutát kaptam.
    mybad
  • GregSB
    #124
    Most nem értem hogy ezt minek tetted be.

    Hint: a videón láthstó összes csaj ugyan az a személy, és színészkedik.
  • desigo
    #123


    mintha nem az lett volna az első reakció rá,hogy "nagy és bumszli"
  • GregSB
    #122
    Nagyon jó hogy ilyen fejlett a benne lévő technológia, de jelenlegi formájában nem hordanám. Sok képet néztem meg róla, sok reviewt olvastam el, túl nagy és bumszli, nem tudom elképzelni magam ahogy hordom pl Budapesten.

    Jóval vékonyabbak, kisebbnek kéne ettól lennie. Tudom, ahogy fejldődik a technológia ez csak idő kérdése, és ha senki nem használná előtte akkor nem fejlesztene senki ebbe az irányba. Akkor se hordanám ezt a V1 verziót.

    Max respect annak aki küldetéstudatból pénzt ad majd ki ezért :-)
  • skinnyman
    #121
    Google Glass Explorer Edition Review: A Beta Product From The Future
    Itt kiszamoltak, hogy a kijelzo dpi-je 3337 (ezzel effektive tobb mint 100-szor nagyobb a kepsuruseg, mint a 300 ppi-s kijelzoknek), ez a technologia valszeg nem 2 filler.
  • skinnyman
    #120
    What's Inside Google Glass?
  • skinnyman
    #119
  • skinnyman
    #118
  • Andr0
    #117
    kemény :D
  • tutituti
    #116
    https://plus.google.com/114077525644661833984/posts/bjdqxzjeGeF
  • GregSB
    #115
    Link