6
  • Iridescent
    #6
    Anya: "Fiam mi volt ma a suliban?
    Fiú: "Áhh semmi különös, feladták a Bánk Bán-t, de meghallgatom MP3-ban és kész a lecke."
    Anya: "jól van, ügyes vagy."
  • asgh
    #5
    A gondolatmenet ott sántít, hogy ugyanezt elmondhatták volna már a fonográf feltalálásakor is: "most már nem kell leírnia az embernek a gondolatait, hanem el is mondhatja élőszóban és úgy marad fenn az utókor számára".
    Az információ technológia fejlődésével azokat a praktikus funkciókat, amiket az írott szöveg ellátott lehet, hogy más közlési formák váltják ki, ez nyilvánvaló. Ettől függetlenül egy hologram avatar nem fogja helyettesíteni az irodalmat, mert ha az irodalom kiváltható lenne, akkor a huszadik századi technológiák is helyettesítették volna.
    Ez egyébként nem csak az irodalommal van így.
    A színházat sem cserélte le a film, a festészetet sem a fotózás és a filmet sem az interaktív játékok. Persze minden művészeti ág formálódik - részben a technológia hatására - és adott korokban más művészetek jelentik a main streamet, de ez nem jelenti azt, hogy bármelyik művészeti ág megszűnne.
  • lordsithlord
    #4
    Ja igen, túl előre mentem, már az összeszerelési útmutatót is azon a gépen kellene megnézni, amit éppen össze akar rakni az ember
  • lordsithlord
    #3
    Azért azt megnézem, hogy hogyan fognak egy használati utasítást csak digitális verzióban kiadni... "Olvasd el azon program telepítési utasítását, mely meg tudja nyitni ezt a könyvet... Ja, hogy az még nincs is fent? Hát akkor így jártál."

    Szóval az hülyeség, hogy az írott könyvek kihalnak, egyszerűen fizikai képtelenség, főleg akkor, mikor 1 program feltelepítéséhez külön kézikönyv kell sok esetben.
  • mad mind
    #2
    Mondjuk egy összeszerelési útmutatóban a kép többet mond ezer szónál, de egy regényben már nem. Ott pont az a lényeg, hogy a képzeleted is mozogjon a könyv olvasása közben.
  • culas25hc
    #1
    Ez elég kusza egy feltevés volt. Képekkel helyettesítjük a szöveget...nahát, mint a moziban, ami nem új keletű dolog. Most a könyvek evolúciójáról, vagy az információközlés evolúciójáról beszélünk?? Mert a hologram nem a könyv egy továbbfejlődött változata, amíg az e-könyv viszont az.