14
virtuális novella
  • csupicat
    #14
    Sziasztok,
    tudna vki segíteni: letöltöttem a Dear Esther Landmark E. + a tört verzéhez a magyarosítást. Be is másoltam, de nem működik.
    köszi előre is a segítséget
  • Amiga
    #13
    Érdekes, hogy milyen sok sétaszimulátor született azóta. The Vanishing of Ethan Carter, Everybody's Gone to the Rapture (a Dear Esther alkotóitól, jelenleg csak PS4-re), Gone Home, Kholat, Layers of Fear, bizonyos értelemben a SOMA és a Firewatch is. Kinőtte magát a műfaj.
    Utoljára szerkesztette: Amiga, 2016.03.25. 14:27:58
  • MerlinW
    #12
    Tale Tale játékai is mind ilyenek a "Fatale" és a "The Path". Ez utóbbi a piroskás, ami a gyermekeinkre ható veszélyek, káros szenvedélyek és dilemmák vizére evez minket.
  • MerlinW
    #11
    Hosszú lenne leírni részletesen, de a lényeg:

    Dear Esther spoiler

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    A férfi (a mesélő, akit te irányítasz) és a felesége (Esther) együtt utaznak autóval, mikor egy Paul nevű ürgével karamboloznak. Esther szörnyethal, Paul és a férfi túlélik. A férfi mindenáron ki akarja deríteni mi/ki okozta a balesetet. Majd törött lábbal sántikálva elhagyja a baleset helyszínét, ami tulajdonképpen már nem valóság, hanem kóma szerű állapot. Innentől jön az önismeret tanulmányozás, a megbánás, vallomások, ábrándok, minden amin egy ember rágódik, miközben érzi vesztének közelségét. Végül elfogadja a tényt, hogy a baleset baleset volt, sem ő, sem Paul nem volt hibás, majd lelki megnyugvása után feladja a küzdelmet, hogy találkozhasson a nejével a túlvilágon (utolsó halálugrás jelenet).

    Az önismereti túra részleteit pedig figyelni kell. Én sokszor megálltam, és elgondolkodtam. Szép dolgok, érdekes szimbolikus és többértelmű utalásokkal van tele a játék/sziget, visszautazva a gyerekkorig.



    Én egyhuzamban 2x is végigjátszottam, 10/10-es alkotás.
  • Qwerty4
    #10
    Hello.

    Mikor a part végére érek, ahonnan már tovább nem lehet menni a tenger mentén. Na ott hova kell térni, mit kell csinálni?
  • Bulics
    #9
    Érdekes alkotás..
    Ha tetszett és tudtok angolul, van egy másik ehhez hasonló "játék" a RUINS. Ez egy teljesen ingyenes alkotás az sg egyik cikkében is írtak róla. Ez sem kimondott játék inkább interaktív történet.
    Visszatérve Esterhez.. Még másodszorra sem értettem teljesen, ettő függetlenül tetszett, remélem egyszer majd megértem.. Tényleg szerintetek miről szól?
  • Amiga
    #8
    Bizony, több verzió is lehetséges, és mindet alátámasztja valami. Nekem ezek az eszmefuttatások tetszenek nagyon:

    Értelmezések a Steam fórumról
  • Beast Machine
    #7
    Mindenki másképp értelmezi, épp emiatt jó.
  • grebber
    #6
    Valaki kérem írja le spoilerben miről is szólt!
    Mert hiába volt magyar nem kerek :(
  • tutituti
    #5
    hoppá,kicsit lemaradtam akkor:)
    kösz az infót!
  • MerlinW
    #4
    Ez ilyen nyomd a duplavét és hallgasd a történetet cucc:) Nem igazán játék, inkább hangoskönyv.
  • Solid Snake
    #3
    Kész van már a magyarítás,van 2-féle is
  • tutituti
    #2
    pedig már hl modként is remek volt!
    És nekem is tetszett.Magyarítás már készül hozzá!
  • Amiga
    #1
    Úgy gondoltam, nyitok ennek a csodálatos játéknak egy topikot, mert megérdemli, hogy ne csak régi \"Half-Life modként\" emlékezzünk rá, hanem teljes \"játékként\", aminthogy most már az is.

    A grafika meseszép, a történet szívbe markoló és igencsak érdekes: többszöri újrajátszás után is akadnak kérdések.

    Néhány ismertető:
    PC Dome
    Gamer365
    Game Channel