19
  • nismoka
    #19
    Az az ő bajuk...
  • narumon
    #18
    Hát ehhez képest külföldi forumokon ezt a Sonyt a Samsung 46D5000-el teszik egy szintre és még ott is azt írják, hogy a Samsungot vennék.... no comment.
  • cloud.strife
    #17
    Na az ilyenekért mondom hogy alaptalan......

    Fogalmatok nincs az egészről. Még nekem is sokszor nehéz almát almával hasonlítani (nem is nagyon lehet), így sokkal mélyebben kell nézni adott modelleket, de ez egy neten nézelődőnek esélytelen.

    Boltunknak van terve az ilyen jellegű dolgok tisztázására, készítünk valamit ami reményeink szerint jól fog működni (csak rengeteg extra idő és munka, meg kell néznünk hogy ez miért is érné meg nekünk....), hamarosan meglátják a vásárlóink.... :)
  • nismoka
    #16
    A 6100-as samsung csak félig smart tv mert nincsen benne rendes böngésző, a 6500-ban van de ritka lassú, a szöveg beírás egy kinszenvedés. A 3D megjelenítése pedig egy vicc, inkább ne is lenne.. Az EX520-as sony-ban jobb a böngésző (persze ez sem nagy szám, de jobb) és jobb a képe is, igaz tükörnek jobb a samsung az tény.
  • narumon
    #15
    Hát én avplanetet szoktam nézni. Itt most a legolcsóbb 46" Sony tévé a 46EX520 237.000 Ft.ért, és ez szerintem semmivel sem tud többet (képminőségben meg főleg) mint az előtte lévő 5 féle Samsung, LG, Philips, Panasonic tévé amik 10-40e forinttal olcsóbbak. Pont ugyanennyibe kerül egy Samsung 46D6100 3D SmartTv, akkor már inkább ezt venném.
  • Hugh Hefner
    #14
    értem én hogy te miből élsz, és azt is elhiszem, hogy látod, hogy minek mennyi az ára, de amikor rajtad kivül mindenki azt mondja hogy drágábbak mint a versenytársaik, akkor valahol valami mégis csak el van cseszve, nem? vagy te árulod túl olcsón, vagy nagyon sok helyen árulják túl drágán.

    (és amúgy tényleg drágábbak)

    a parasztnak aki a parasztvakítást élvezi nem kell minőség, különben ki nézne otthon filmet egy tök átlagos tv-n és hangrendszeren?
  • NEXUS6
    #13
    Szerintem is ez a gond náluk, a marketing.
    Sokáig elvoltak azzal, hogy jó pár elektronikai szegmensben vezetők voltak, csak éppen ahogy a más márkák előre törtek, és ezzel nekik is csökkent a mozgásterük pénzügyileg is. Illetve az ismertségük, és így aztán az egyik termék nem csinált már a másiknak reklámot. Mert kell-e annál jobb reklám, ha már a birtokodban van 1-2 termék az adott cégtől, és azokkal elégedett vagy?
    Ez az évtizedekig működő módszer elkezdett csődöt mondani.

    Kazuo Hirai viszont pont egy ilyen vesztésre álló helyzetből hozta vissza a PS márkát. Szerintem jól csinálta.

    Gyak azt a dedós gügyögős vásárló-seggkinyalós, de mellette nagyarcú marketinget kell csinálni, mint az Alma.
  • tteron
    #12
    A sony-nak alapvetően egész jók a termékei. Csak drágák, és Nagy saját út követése közben egyáltalán nem figyelnek oda a valós igényekre. Erőltetnek olyan saját szabványokat amik tulajdon képen nem rosszak, csak éppen nem ezek az elterjedtek. Ezért kerültek az élről hátulra. Egyszerűen mindig lassan lépnek a többiekhez képest.
  • nismoka
    #11
    Lassan a samsung drágább mint a sony azonos kategóriában, pedig a sony-nak még mindig jobb képe van. Persze normálisan kell beállitani nem elcseszve ahogyan sok helyen ahol samut akarnak eladni...
  • cloud.strife
    #10
    Bizonyíccs.

    (súgok, nem tudtok)
  • cloud.strife
    #9
    Teljesen igazad van, de nem az árakkal van már a baj, ezt tapasztalom több éve.

    A fals marketingdumával van a baj (lettévé, sokgigaherc, kamuzmárttévé, értékesítők agymosása, extra juttatása, butított 3D tévé, kolorbúsztos demómódok, szt.), amivel a kóreaiak (is) nyomulnak. Meg úgy ámblokk azzal hogy a Sony nem igazán marketingel.
  • sanyicks
    #8
    persze hogy irreálisak az áraik megnézem egy sony tv árát, röhögnöm kell hogy van pofájuk ennyit kérni érte.
  • NEXUS6
    #7
    Az nem elég bizonyíték, hogy a Sony bajban van?
    Miért?
    Mert az emberek azt gondolják, hogy az áraik irreálisak.
  • cloud.strife
    #6
    Bizonyíts.
  • narumon
    #5
    Alaptalan? Hát nem tudom....
  • cloud.strife
    #4
    Ezt az alaptalan ökörséget mikor fejezitek már be? Bérforumozó vagy, vagy mi a tök?
  • sanyicks
    #3
    De abba lesz innováció meg dizájn, mert az apple ezt mondta!!!!44444
  • NEXUS6
    #2
    Majd csak azt nézd meg mennyibe lesz az almás tévé kb ugyan azokból az alkatrészekből, és majd rájössz!
  • DeviloftheHell
    #1
    kezdhetnék az irreális áraik levitelével talán akkor az ö tévéiket vennék