4
  • Komolytalan
    #4
    Ma reggel voltam okmányirodában. Egyrészt útba esett, tehát utazással nem telt el idő (nagy csomópont közelében van, nem félreeső helyen). Húztam sorszámot az előtérben, beléptem az ügyféltérbe, és pityent a kijelző, megjelent a számom. Elsétáltam az ablakhoz, kitöltöttem a kitölteni valót, befizettem a befizetni valót, és 10 perc múlva már kint is voltam. Közben lefotóztak - majd küldenek SMS-t ha mehetek az új jogsimért.
    Lehet azt mondani hogy mázli - én meg azt mondom, hogy szervezettség. Nyilván villany alapon is lehet jót alkotni - lásd céges ügyek elektronikus intézése Magyarországon - de nem attól függ a dolog, hogy mennyire elektronikus. Viszont azt sem kell elfelejteni, hogy a kényelmi díjat bizony átalánydíjban meg kell fizetnie mindenkinek. Megérne ez nekem mondjuk havi 5eFt-t, hogy kütyün intézzem el azt, amit ma 20 perc alatt (sétával, másik járműre várás, mindennel együtt) elintéztem? Egyértelműen nem. Megérne 5000 Ft-ot az, hogy egészségügyi ellátásra soha többé ne kelljen várakoznom? Egyértelműen igen. Viszont: elvárható lenne, hogy az egészségügyben is hasonló hatékonyságú fél-villany rendszert építsenek ki, mint ami az okmányirodában ma van? Egyértelműen igen.
  • gombost
    #3
    Az emberek tobbsege hivatalokban sem szeret sorba allni es az joval tovabb tart.
  • Motoroj
    #2
    Én még azt is megkérdőjelezném, hogy szükség van-e mindenre? Nem hiszem, hogy az emberek többsége kütyük birizgálásával akarja tölteni az idejét.
    Digitális város...
  • himihumi27
    #1
    "az emberek jobban bízzanak az új IT-technológiákban" - ha nem jönnének heti rendszerességgel a "feltörték/követnek" jellegű hírek (és nem azzal van baj, hogy van róla hír), akkor lehet jobban megbíznának az emberek a dologban.