7
  • redfish
    #7
    gforce9!
    Nagyon tévedsz!...
    Manapság már a legtöbb munkához szükséges számítógépet használni...
    Csak néhány példa :
    - az orvosoknak a zárójelentések leírásánál...
    - újságíróknak a cikkek megírásakor...
    - tervezőmérnököknek a műszaki leírásokhoz, prezentációkhoz...
    - tanároknak a segédleteknél, jelentéseknél, leírásoknál...
    - kőműves, villanyszerelő, vízszerelő : árajánlat készítése, ütemterv készítése, stb...
    - szakács : receptek leírása, szakácskönyv összeállítása...

    Szerintem a 21. században már mindenkinek úgy kellene használnia a számítógép-billentyűzetet, mint a papírt és ceruzát (vagy jobban!)...
    Aki gyorsan tud gépelni a billentyűzeten, az gyorsabban megtalál bármit az interneten!
  • redfish
    #6
    gkalcso!
    A gyerekeim már 2. és 3. általánosban tanulták a rajzoló program használatát (Paint) számítástechnika órán!...

    Gépelést a középiskolában tanultak...

    Nyilván ezt úgy gondolták, hogy akkor tanulják a gyerekek, amikor már jól megtanultak kézzel írni.
  • gkalcso
    #5
    Lehet, hogy a beszédfelismerés kicsit kavarni fog még?
    --
    Rajzórán az ecsetet még ma is előkerül, a fényképezőgép ellenére. A rajzoló, képszerkesztő programok használata vajon mikor kerül be?
    --
    A hagyományos dolgokat talán akkor sem kellene majd kitenni, ha tuti jó lesz az azt kiváltó megoldás.
  • gforce9
    #4
    A számítógép felhasználás nagyon szerteágazó, és ezek közül a felhasználási területek közül, nagyon kevésben van szükség a gyors gépelésre. Az adminisztratív munkákban inkább, de ott meg eleve tanítják így is, úgy is. Úgyhogy aki ezt kitalálta, nem túl sokat állt sorba észért.
  • Nailyenugysincs
    #3
    az nem jelenti azt h az alaptantervben is benne van. az iskolának is lehet egyedi tanterve. nekem pl nincs de a húgomnak van egy másik iskolában nyelvi előkészítőn.
  • benőmenő
    #2
    Ez általános iskolákra vonatkozik? Mert szakközépben nekem most van második éve, heti 2 órában gépírás.
  • BakoSanyi
    #1
    A címben és az alcímben 1-1 helyesírási hibát rejtettünk el. A megtaláló értékes jutalomban részesül!