14
Tribler - A jövő torrentje
  • precision
    #14
    gossip protocolt használ
    lefordítva "pletyka" protokoll
  • Petka
    #13
    Ahhoz, hogy megtaláld a többi gépet, csak kell egy adatbázis. Gyanítom nem random IP-ken kezd el kutakodni a progi, mert az eléggé időigényes lenne.
  • precision
    #12
    nem kell neki tracker, azaz központi weboldal ahol tárolva vannak a torrentfileok
    itt minden a kliensgépeken zajlik, egymás között "terjed el", hogy kinek mije van (persze automatikusan) és nem egy weboldalra kell felmásznod, hogy keress a torrentek között, hanem a programon belül keresel a hálózaton lévő gépek által megosztott tartalmak között

    szerintem elég alapvető a különbség
  • Petka
    #11
    -mellőzése
  • Petka
    #10
    A személyeskedés mellőzése nélkül légy szíves magyarázd már el nekem a működését a cikktől kicsit részletesebben te untipikus magyar faszkalap...
  • finizlik
    #9
    Teljesen már mint a BitTorrent, attól hogy te buta vagy és nem tudod ez hogy működik az nem a program hibája...

    Mire basszák el a pénzt? Mindenért sírsz mert faszkalap tipikus magyar vagy, akinek semmi sem jó ha nem vele történik.
  • finizlik
    #8
    ÉÉn akartam topicot csinálni :D
  • Desiderata #7
    tapasztalatod?
  • Petka
    #6
    Erre elbaszni egy csomó pénzt, hát gratulálok nekik. Semmivel sem különb a torrentnél. Decentralizáltság... Persze... :D
  • Garfield
    #5
    Mit szólnál Cifuhoz, kedves csige791?
  • Ironman2
    #4
    Majd olvassák a modik úgyis
  • cifcuk
    #3
    Tőlem törölhető a topic. Kinek/hol kell szólni?
  • Ironman2
    #2
    LOL.Az elöbb linkeltem a torrent topikban.Szerintem maradhat simán ott a téma,mivel ez is egyfajta torrentkliens
  • cifcuk
    #1
    A Tribler nevű rendszer, nem kevesebbet állít, mint hogy a fájlcserélő hálózata egyenesen elpusztíthatatlan, és csak az internettel együtt lehet kikapcsolni. És hogy még jobban fájjon a szerzői jogi szövetségeknek, nem valami gonosz hekker barkácsolta össze lopott szoftverekkel, hanem komoly kutatók dolgoznak rajta a világ vezető egyetemein, ráadásul jórészt EU-s támogatásból. (index.hu)
    Tovább a teszthez (klikk)