18
  • okosan gyerekek
    #18
    Egy érintős eszköz funkcionálhat perifériaként azokon az eszközökön, ahová be akarsz lépni. Másfelől, nem feltétlen mindenkinek van igénye ekkora biztonságra, akinek szükséges, ez óriási előre lépést könyvelhet el... de tény, akinek van egy ilyenje, az is örülhet, hogy nem kell többé észben tartani a jelszavát, ez mintegy mesterpasszként funkcionálhat az összesjelszóhoz...
  • gforce9
    #17
    Hatalmas?... hát valóban hatalmas.. apparátus kell mögé. Most komolyan minden beléptető rendszer mellé, bonyolult algoritmusokat kezelni tudó processzorokat - szoftvereket és érintőképernyőt teszünk? Ennyire fullmindegy az erőforrásigény?
  • nextman
    #16
    Nekem ugyan ne vakuzzon senki a szemembe...
  • precision
    #15
    ráadásul a mai érintőkijelzők nem képesek az érintés erősségének mérésére/megkülönböztetésére :)
  • precision
    #14
    jó, most a jelszavak leváltásáról van szó

    te pedig csak az érintőképernyőről beszélsz, mármint, amit leírsz az csak touchscreenen alkalmazható

    mi van a hagyományos beviteli módokkal, ahol nem áll rendelkezésre érintőképernyő?
  • okosan gyerekek
    #13
    de az.

    Másfelől, nem az a cél, hogy egyformán tudd reprodukálni a mozdulatot, hanem az, hogy a sokszor tanított mozdulat során a gép rögzíti azokat az általánosságokat, amik mindig, vagy szinte mindig megjelennek a mozdulatodban, és próbál eltekinteni azoktól, amelyek a különös szintjén jönnek be: azt a pár az általánostól eltérő, vagy minden alkalommal más és más módon produkált mozdulatot. Ilyen lehet a nyomás erő, a sebesség, az ujjak relatív távolsága, az ujjak adott ponton bekövetkező relatív elmozdulása, a leggyakrabban észlelt kézremegésből fakadó nyomáskülönbségben mutatkozó oszcilláció, rengeteg információ ez... annyi, hogy ezt más biztosan nem, és esetleg idegesség hatására - amit például kényszerítés válthat ki - maga a tulajdonos sem tud reprodukálni. Ez pedig hatalmas előre lépés a jelszavakhoz képest. Tényleg hatalmas!
  • okosan gyerekek
    #12
    az ujjlenyomatod ki tudják kényszeríteni tőled, kicsit morbidabb esetben pedig nélküled is használható... egy ilyen rendszer, amiben a szokványos mozdulataid ellenőrzi a gép, még az is elképzelhető, ha stresszesebb vagy, akkor nem tudod megfelelően bevinni a mozdulatot; így fölösleges is lehet kényszerítéssel próbálkozni, mert a remegő kéz, több nyomáspontot generál, amire a gép élből elutasítja a belépést. Ez nagyon ígéretesnek tűnik!
  • gforce9
    #11
    Jogos meglátás. Ha egy jelszó lopás történik, max megváltoztatod, Ha az ujjlenyomatot, már picit bonyolultabb az ügy.
  • Adenoma
    #10
    nehogy már mindenki ismerje az ujjlenyomatomat, az irisemet, meg folyamatosan monitorozzon az ipad, etc, mert akkor a weblapok csak azt nem gyűjtik össze rólad, hogy milyen büdöset szartál.

    Én inkább megjegyeztetem azt a 40 jelszavam azzal a böngészővel egy olyan gépen, amelyet csak én használok, és azt védem egy rendes jelszóval, vagy ujjlenyomatolvasóval...
  • finizlik
    #9
    Ezek olyan nagy faszságok...

    Én nem tudom 2x ugyan úgy aláírni a dolgaimat... És azt a csoda zárat se tudnám 2x ugyan úgy elfordítani...

    Meg nekem ne mondja senki hogy egy ilyen biztonságosabb mint egy 8 karakteres kis és nagybetűket + számot tartalmazó kódsorozat...

    Pláne hogy azt részegen is be tudod írni ezeket meg nehezen...
  • Lame
    #8
    Nem nez tul sok filmet. Ceges kornyezetben pl tiltva van az ujlenyomatos azonositas. Pont amiatt, hogy tul konnyen hamisithato.
    Youtube-on siman talalsz rola video, ha nagyon akarod meg tudod csinalni.
  • passatgt
    #7
    "akkor már egyből felesleges is" - > szerintem felesleges külön gomb neki
  • passatgt
    #6
    akkor már egyből felesleges is, lehetne mondjuk az enter gombba, vagy az egér gombjain, vagy akár az egész touchpadon ujjlenyomat leolvasó, és ha megnyitod a facebook.com-ot, nem kellene csinálnod semmit, egyből beléptetne:)
  • precision
    #5
    #1: persze, nem mindegy milyen maga a leolvasó... lehet, hogy szart fogtál ki, vagy azóta lehet fejlődtek ezek is

    #2: szerintem túl sok filmet nézel :) nyilván nem lehetetlen amit leírsz, de azért nem egy hétköznapok esetén fennálló probléma :)
  • Szefmester
    #4
    Írisz szkennelés jobb... ott a kamera a telefonokban, és csak egy ledes vaku kell mellé, vagy egyéb megvilágítás a kamera mellett, és már kész is van.. utána már csak szoftveres oldal kell. Míg az ujjlenyomat szkenneléshez kell egy extra alkatrész, ami ha csak a csík verzió amin végig kell húzni az ujjad akkor szívsz vele, ha meg a teljes méretű akkor sok helyet foglal. Másrészt pedig ha nem megfelelő a biztonsága az ujjlenyomat olvasós, vagy retinaszkenneres jelszókezelőnek akkor betörnek , és nem csak a jelszavaidat de a biometrikus adataidat is lenyúlják majd... én maradok a jelszavaknál.a szir-szar regekhez amúgy sem kell komoly jelszó, másrészt használhatod ugyanazt is, ahol már személyes adataid is vannak ott már kell a komolyabb, nah de ki az aki 20-30 ilyen jellegű oldalra regisztrál be önszántából? Ha meg nagyon nem jó a memóriád akkor használj l33t szavakat vagy alkoss egy olyan jelszórendszert amit nem árulsz el másnak. pl kedvenc színészed nevéből szedd ki a magánhangzókat... vagy akármi ilyesmi.
  • torreadorz
    #3
    Egy ujjlenyomtatot pikk-pakk lehet hamisitani, semmi értelme nincs. Fognak egy poharat amit előtte megfogtál egy étteremben, és huss 5 perc múlva már be is léptek a rendszeredbe az ujjlenyomatoddal. Az ujjlenyomatos azonosítás kb. olyan mitnha kiirnád a jelszavad a homlokodra.
  • cateran
    #2
    Volt ujjlenyomatleolvasos laptopom...Lehet pont kifogtam, de hiperszar volt:S Ha csak kicsit is mas szogben huztam vegig az ujjamat, mint ahogy beregisztraltam, mar nem ismerte fel..ha tul gyorsan csinaltam, akkor se..ha viszont tul lassan, akkor se..a vegen kikapcsoltam a p..ba...
  • precision
    #1
    és mi van az ujjlenyomattal? bele kell építeni a mobilokba, notebookokba (sokban már van), sőt, még a pc -s billentyűzetbe vagy egérbe is...
    és azon végighúzva az ujjunkat beléptet a különböző weboldalakra... persze ehhez szoftveres (leginkább a böngésző részéről) támogatás kell

    szal begépelem, hogy facebook.com, végighúzom az ujjam az egér és/vagy klaviatúra ujjlenyomat olvasóján és már be is lépett a profilomra

    miért kell ezekkel a bonyolult írisz scanerekkel meg gesztus és gépelés felismerő izékkel szórakozni?

    az írisz scanner szerintem költségesebb mint egy ujjlenyomat olvasó, ráadásul függ egy külső tényezőtől, a fényerőtől (ha nincs elég fény egyszerűen nem látja elég jól a kamera a szemünket)

    a többit pedig könnyű megtanulni/lemásolni