66
  • Molnibalage
    #26
    Csak éppena világ túlsó feléről a postaköltség több lett volna, mint a zene és jövő karácsonyra talán ide is ér, ha egyáltalán vállaták volna a postázást.

    A fura az, hogy egyes számokat lehet letölteni pénzért és ingyen is, de teljes albumot meg nem. Ki érti ezt...?
  • narumon
    #25
    "Ugyanez van, hogy volt olyan zene, amit megvettem volna, de csak fizikai formában - CD - adták volna el."

    Azért ez annyiban sántít, hogy megveszed a CD-t jogszerűen lerippeled és azt csinálsz vele amit akarsz, ha már máshogy nem adták ki. Szóval ez most egy elég "sántító" példa volt.
  • Tetsuo
    #24
    :) Engem orosz oldalon ert mar inzultus azert, mert magyar vagyok... nem lenyeges, csak egy pelda ra, hogy nincs igazad.
  • Molnibalage
    #23
    Tényleg jó lenne, ha egyes tartalmakat úgy lehetne megevenni, hogy nem kötik formátumhoz. Ha 1080p filmet akarok, akkor nem vicc kékkorongon adják. Nekem nem kell BR. Nekem a flim kell.

    Ugyanez van, hogy volt olyan zene, amit megvettem volna, de csak fizikai formában - CD - adták volna el. Kényetelen voltam letorrenezni. Adakoztam volna paypalon, de arra meg nem volt lehetőség. Pedig tényleg olyan zenét csinál az az előadő, hogy én szégyellem magam.
  • Tetsuo
    #22
    Globalisan nem lehet megszervezni. A Lady Gaga (v mas hasonlo) rajongok vannak tobbsegben; Marpedig oket nem tudod ervekkel meggyozni.
    A Foldon tobbmilliard agymosott birka el. A "demokraciaban" a legkonnyebb elerni azt az elvet, hogy divide et impera! ;)
  • Molnibalage
    #21
    Hát, akkor te nem sok helyen járhattál a világon. Járták szobádon kívül valaha...?
  • vargagergo13
    #20
    Az feltűnt valakinek, hogy a torrentes társadalom, ha lehet így nevezni, az emberiség történetében egyedülálló módon máig az egyetlen hely, szervezet, bűnözők, közösség, nevezd aminek jólesik, ahol nem számít a vallás, a bőrszín, az anyagi helyzet, a politikai beállítottság, nacionális hovatartozás, szexuális beállítottság és nagyjából semmi olyan dolog, ami a legcsekélyebb módon is megosztaná és rétegezné az embereket?
  • SzirmosSzisza
    #19
    Pandora + Proxy és csá :)
    Mióta ezt használom 0 zenét töltöttem le és mindig jókat hallgatok.
  • Andr0
    #18
    sok pénzéhes zs*dó megtalálták az utat, hogy még több pénzt húzzanak le rólunk... nem kispályások.
  • gombost
    #17


  • Narxis
    #16
    Eddig se vettünk, mit akarsz te bojkottálni? :D

    Globálisan már lenne értelme de azt meg senki sem szervezi meg, talán nem is lehetne.
  • Szefmester
    #15
    Ha téged ez zavar akkor a te dolgod. Engem leginkább az zavar hogy ha egy eredetei boltban vásárolt DVD filmet akarok megnézni akkor a film előtt akár hosszú percekig csak azt látom hogy ki csinálta, meg hogy nehogy letöltsd mert ejnye-bejnye.. vajon miért van hogy pont ezek a részek helyből hiányoznak a letölthető verziókban? jah hogy nem idegeskedik az ember azon hogy mikor kezdődik már el az a k*rva film végre amiért fizetett.

    Szoktam vásárolni lemezeket, de ezzel a görcsös erőlködéssel érték el azt hogy szívesen beszállok egy kiadósabb sztrájkba. Ez lenne a legszebb ha szerveződne egy torrent oldalon valami hogy egy premieres filmet ne nézzenek meg az emberek a moziban helyette töltsék le minél többször, ingyen torrentként, fejenként akár 6-7 alkalommal is. Pislogjanak csak a jogvédők a letöltéseken, ha meg elkapnak valakit akkor a 6-7 példány miatt mit akarnának fizettetni? köznevetség tárgyává válnának...
  • FoodLFG
    #14
    jaja. Én már korábban a SOPA és egyéb majomkodásaik miatt elhatároztam, hogy nem adok pénzt semmilyen amerikai cuccért. Nem csak filmek, bár az apple cuccokat már régóta kerülöm, de vannak még más nevek is a listán bőven (pl étteremláncok).

    Ebből kivétel a Hubble-os IMAX film és a Hobbit lesz.


    Az a poén, hogy nekem lenne rájuk pénzem, de így jártak. Takarodjanak vissza anyukba! :D
    Pofátlanul letöltök mindent és a pofájukba röhögök, ezt akarták, meg is kapják. Ha pedig nem tudom letölteni, akkor sem fogok unatkozni. Nem mintha olyan sok amerikai cuccot fogyasztanék egyébként...
  • narumon
    #13
    Egyetértek.
  • mrzed001
    #12
    Az ACTA-ra a tökéletes válasz a bojkott.
    Mindenkinek joga van a pénztárcájával szavazni. Ha ők baszogatják a netet, akkor mi meg nem vesszük a termékeiket (CD-DVD), nem megyünk moziba.
    Ha ezt globálisan meg lehetne szervezni, akkor akár 20-30%-os bevétel kiesést okozva igen durván térdre lehetne kényszeríteni őket.
    Mottó: NE VÁSÁROLJ CENZOROKTÓL !
  • narumon
    #11
    Én nem vagyok olyan hűde nagy letöltő, de a fenti oldalakat egyiket sem használtam mégis elértem / és elérek most is mindent ami érdekel. A PirateBay vígan megy és menni is fog, és a magyar torrent oldalakon sincs cidri. Én azt gondolom, hogy nem is fog semmi változni, ez már az évtizedek alatt bebizonyosodott.
  • KAWAszaki
    #10
    Nem, nem úgy értettem.
    A filmek elkészítése során a gyártó költségvetésének jelentős részét a reklámbevétel teszi ki. A warez nem érinti a filmben szereplő reklámot, mert úgyis megnézed. A filmhez kapcsolódó egyéb reklámbevételt szintén nem befolyásolja a letöltés. Ezeken a területeken ellensúlyozható a warez-tevékenység okozta bevételkiesés.
    (azt csak zárójelben jegyzem meg, hogy a jogvédő hivatalok fenntartása sztem. többe kerül, mint amennyit hoz)
  • WoodrowWilson
    #9
    Remélem nem azt akarod kihozni a dologból, hogy mivel Coca Colát isznak a filmben, nem mész moziba, és még fel is vagy jogosítva a letöltésre. :)
  • WoodrowWilson
    #8
    Mi köze a kettőnek egymáshoz?
  • KAWAszaki
    #7
    Nem a szerzői/kiadói jog a lényeg, hanem a pénz, a bevétel.
    Közelítsük meg a témát a másik oldalról: Ha megveszem a gyári DVD-t, vagy a mozijegyet, akkor joggal várhatom el, hogy a filmben ne legyen termékmegjelenés. Elvégre is fizettem érte. Ja, hogy ez nem így működik? Akkor át kellene nézni azt az üzleti modellt....
  • wednes
    #6
    A kiadókat és a jogvédőket nem érdekli az előadó bevételei, a saját bevételeik érdeklik őket.
    Ráadásul a jogvédőknek pont ebből van a bevételük, hogy inkvizítort játszanak. Ha egy előadónak a népszerűsége és a jövedelme is csökken, de nekik valamivel több jut akkor is azt az utat fogják választani.
  • Ender Wiggin #5
    Pont a nagy halakat nem károsítja igazán a letöltés. A filmipar közel 10 milliárdos bevétele rekord volt tavaly, a játékiparban meg olyan kreativitást nélkülöző okádék játékok, mint a CoD szintén egymilliárdos bevételt generálnak, pedig ezerrel tölti le mindenki és válság van. Beteg ez a világ.
  • navahok
    #4
    Hát a nagy film és zene kiadók magasról szarnak rá hogy Mo.-n milyen a helyzet. őket a nyugati warez zavarja legjobban ott lenne mivel fizetni. Keleten meg ha nem lehet leszedni a kutya se venné meg.
  • ppista
    #3
    Detto.
  • culas25hc
    #2
    Mivel Magyarországon az embereknek egészen biztos nincs arra pénzük, hogy minden zenét eredeti CD-n vegyenek meg, így majd visszajön megint a CD másolgatós korszak, és mindenkihez 1-2 év késéssel jutnak el a zenék. Ennek meg az előadók látják kárát, mert mindenki később ismeri meg a zenéjüket, így esetleg az adott lemezbemutató koncert kevésbé fogja érdekelni a közönséget, amiből az eddigi fő bevételük származott. Azt meg tényleg el lehet felejteni, hogy ezek után több eredeti tartalmat vásárolnak az emberek, mert nincs miből... számolgathatnak a parlamentben a hozzá nem értő jogászok, de egyszerűen nincs miből havi 2-3 CD-t/DVD-t megvenni.
  • tiaro
    #1
    Nuke'm from orbit