19
  • Zombee
    #19
    Hogy azért valamiről szó is legyen: nem árt tisztázni, hogy Han Solo körözött bűnöző, amikor megismerjük, szóval olyan nagy törést a lelkivilágomban nem okozna, hogy ő lő először. Még értelme is lenne annak, mivel felismeri, hogy Greedo nem társalogni jött, és a rá kitűzött vérdíj sem követeli meg, hogy életben legyen. Márpedig halva könnyebb előállítani valakit. Lehet az úgyis önvédelem, hogy ő lő előbb. Nem muszáj megvárni, hogy a másik előbb kilyukasszon, és csak utána lővöd le.
  • cateran
    #18
    En sem ertem mit pampog:D Ismert es bevett szokas visszaemlekezeseknel jelen idoben beszelni "Mintha tegnap tortent volna, ugy emlekszem ra. Atmegyek az udvaron, kinyitom a kaput. Csodalatos emlek"
    vagy
    "-Erted? Ott allok elotte es hulyen erzem magam....Szar elmeny volt!"

    Meg ezer es egy pelda....
  • xuldar
    #17
    "...előző mondatokban felvezetett..."
    Mielőtt troll barátunk ebbe is beleköt.
  • xuldar
    #16
    A szövegkohézióról annyit, hogy rajtad kívül szerintem senki nem értette félre (akarta direkt félreérteni?). Általánosban valamikor Greedonak öltözött, második lett. Előző évben (segítek, az előző mondatban felvezetett általános iskolai Greedos farsanghoz képest) Boba Fett. Javaslom, tanulj nyelvtant, mielőtt mást kioktatsz belőle. Okoska.
  • Merces
    #15
    most akkor ki lőtt előbb_?
  • Tomalak
    #14
    Ahhoz, hogy ez egyértelmű legyen Mr Troll, bőven elé, ha az olvasó rendelkezik egy minimális intelligencia szinttel. Vagy csak hasogatod a szőrszálat, ami most nem jött be.
  • Mardekár
    #13
    Most ezzel akarod leplezni, hogy nem végezted el az általánost? :) Fogadok még most sem érted, hogy mi a probléma az idézett mondatoddal:

    "Előző évben Boba Fet voltam."

    Ajánlom gondolkodj el azon, hogyan kellett volna írni ahhoz, hogy az akkori időkre utaljon vissza a mondat, ne 2011-re.
  • NEXUS6
    #12
    Tudjátok...?


    Ajjajjj, itt komoly gondokat sejtek?


    (Na mi az nem bejövős ha visszanyal az elem? Elveszítjük a humorérzékünket mi, Morcoska?)
  • Mardekár
    #11
    Az elég gáz, mert csak gimnáziumban kellett volna tanulnod szövegkohézióról, ahhoz, hogy tudd, mi a gond a kommenteddel. De sebaj, tudjuk mi, hogy hülye vagy.
  • NovaTerra
    #10
    Vagy, hogy miért építenek másodjára is egy olyan szuper halálcsillagot, ami egy lövéstől felrobban.
  • NEXUS6
    #9
    Persze sajnálom, hogy ezzel kiábrándítottalak és ma sem sikerült megfelelő társat találnod.
  • NEXUS6
    #8
    Mint azt bizonyára tudod, a magyar nyelvben nem olyan sokrétű a múltidő, mint pl egyes latin nyelvcsaládhoz tartozó nyelvekben.
    Ezért csak főiskolai oktatómat tudom idézni:
    "Elvtársak, kérem értsék jól...!"
  • Mardekár
    #7
    "Én az egyik jelmezbálon általánosban Greedonak öltöztem ... Előző évben Boba Fet voltam."

    Nem is tudtam, hogy általános iskolás vagy. xD Még a végén beigazolódik a sejtésem és kiderül, hogy tényleg sok óvodás jár ide kommentelni.
  • xido
    #6
    Ez tényleg az egyik nagy rejtély volt:)
    Sokkal nagyobb,mint Kenobi 20 éves amnéziája az R2D2-ről:)
  • NEXUS6
    #5
    Én az egyik jelmezbálon általánosban Greedonak öltöztem, vagy legalább is valami olyasminek. Nővérem varrta a műbőrből készült maszkot. Haver meg birodalmi rohamosztagos volt. Asszem másodikak lettünk.
    Előző évben Boba Fet voltam.

    Ja és Lucas téved, Solo lőtt először!
  • kalapos01
    #4
    Mi történt 2001-ben, hogy hirtelen rájöttél? A film premierje 33 éve volt, ilyen sokáig tartott, amíg leesett?
  • ddt500
    #3
    Én meg 20 éve. :D
  • zetortraktor
    #2
    És ezt úgy érezted, hogy meg kell osztanod velünk és várod az elismerő kommenteket?
  • RoyalPredator
    #1
    Ezt vagy 10 éve tudom...