27
Pénz utalás/küldés ajjaj
  • krajcsovicsanna
    #27
    Egy dologra mindenképpen figyelni kell, ha külföldi pénzekről van szó, esetleg vásárláskor, ez pedig az árfolyam. Az aktuális értéket mindig meg kell nézni, nehogy meglepetés érje az embert.

    http://arfolyam-valutavalto.hu
  • szekrény
    #26
    miért nem a postán kérdezted te gyökér ...
  • Laza
    #25
    "és baromira nem éri meg!!!!Kb. ugyanannyi a feladása mint amennyit befizetsz..."

    Ez mekkora :)
    Hát ha 500 Ft-ot akarsz így befizetni, akkor tényleg annyiba kerül :)

    Egyébként meg 10.000 Ft-nak kb 500 Ft az ára.

    Viszont ez a módszer lehet anonim a banki befizetéssel ellentétben (ha van annyi eszed, és kamu adatokat adsz meg rajta), ugyanis a postán nem ellenőrzik az adataidat.
    Van 1-2 hely, ahová inkább így érdemes fizetni ;)
  • Skill
    #24
    paypal díja kb 200ft 3200ft küldése után. ha paypal számlán lévő pénzt küldesz ugyan abba az országban lévő paypal számlára akkor ingyenes a küldés. amint bankkártyáról megy a pénz vagy külföldi számlára egyből jön a költség ami az összeg 3.4%a + 90ft. amennyiben megvan bizonyos forgalom a paypal accounton akkor olcsóbb. paypal költségek

    amit én még használok a moneybookers (skril). kevésbé elterjedt és nem olyan rugalmas mint a paypal viszont lehet igényelni bankkártyát náluk. onnantól meg majdnem olyan mintha egy bankszámlád lenne.
  • WinStar
    #23
    Nekem az volt hogy Hétfőn feladtam,aztán Csütörtök estére érkezett meg a pénz a számlaszámra ilyenen....és baromira nem éri meg!!!!Kb. ugyanannyi a feladása mint amennyit befizetsz...
  • kifli
    #22
    nekem 3400-nál 3600 valamennyit kapott le egy domain-ért...


    de egy megadott címre kellett utalnom, nem volt link adva az utaláshoz...
  • rumkola
    #21
    Uuuhhh geccc, tudtam hogy valahonnét ismerős:
    KLIKK
  • jackoneill90
    #20
    Jól van na :D

    Egész nap a várost jártam, mire odaértem volna megfagytam volna.
  • Count Adyn
    #19
    igen:D

  • Garfield
    #18
    Őőő, tehát ha jól értem, lusta voltál ahhoz, hogy elmenj az OTP-be és közvetlenül a számlára fizesd be a pénzt (hogy azonnal megjelenjen), ehelyett elmentél a postára, és olyan pénztovábbítást választottál, ami neki napokba, neked meg plusz pénzbe kerül?
  • pxxl
    #17
    bankon bellül az utalás is azonnal megy, max 1-2 perc.
  • precision
    #16
    nekem úgy rémlik, hogy amikor skrillen küldtem zsét valakinek (szintén skrill -es (régi moneybookers)) akkor nem vett le semmit

    amikor viszont bankszámlámra vettem ki pénzt (withdraw) akkor tényleg levont egy keveset
  • precision
    #15
    ha az OTP -be mentél volna, és nem átutaltál volna, hanem _befizetsz_ az illető számlájára, akkor azonnal megjelent volna a pénz a számláján, 'ingyen' :)

    így meg várhatsz egy csomót, mint ahogy már leírták, plusz a rózsaszín csekknek van plusz költsége is
  • jackoneill90
    #14
    ok, küld el megint.

    Amúgy a címe se volt meg csak a neve meg a számlaszáma.
  • bakvarnyu
    #13
    Talán 3%-ot a fogadónál.
  • Dzsega #12
    western union
    A leggyorsabb de nem a legolcsóbb. Postán is van és meg tudják mondani, hogy mennyibe fog kerülni.
    Pár óra alatt "ott van" a pénz.
  • Rage47
    #11
    mennyit?
  • bakvarnyu
    #10
    Paypal is levesz
  • akyyy
    #9
  • Xing
    #8
    küldjetek nekem is
  • berczely
    #7
    Paypal.
  • bakkerman
    #6
    még nem kaptam meg,elküldöm megint az adataimat,ha gondolod.
  • atomabszorpcio
    #5
  • SötétBarom
    #4
    Ha már megnyílt a topik, kérdezném, hogy mi a legköltségkímélőbb módja Magyarországról az Egyesült Királyságba történő átutalásnak.. K&H banknál van számlám, akinek utalnék, annak a Lloyd's-nál, viszont pofátlan módon levesznek a lóvéból.. PayPal mondjuk életképes?
  • PetruZ
    #3
    A rózsaszínre jól rá is fizettél, gondolom. A postai átfutás 2-3 nap, aztán a banki átfutás még 2-3 nap. Átlagos esetben. Netbank sokkal gyorsabb...
  • eLiXir
    #2
    ekkora életképtelen egy valakit
  • jackoneill90
    #1
    Pénzt akartam küldeni/utalni egy személynek. Csak a számlaszáma volt meg meg a neve. De lusta voltam elmenni az otp be mert oda tartozik, így hát elmentem a postára ami közelebb volt és ott töltöttem ki egy ilyen rózsaszines csekket. A Pénzt elküldik a számlájára holnap ? Mert még nem kapta meg.