13
  • sanyicks
    #13
    Egyszerű, nem kell powerline :) én inkább kifúrtam az ablakkeretet, azt át rajta az utp-t. Olcsóbb, gyorsabb, biztonságos ;)
  • Jackal
    #12
    A 10K-s nagyfeszültségkábel bezzeg nem növeli az elektroszmogot, se a mágneses szar ami a mostani órákba van, még több ilyen hírt!
    Viszont ami elég aggasztó az a powerline-os otthoni hálók lehallgathatósága ezután, mert így már továbbítani lehet a csomagokat a központ felé is vele, elvileg/gyakorlatilag...
  • jackoneill90
    #11
    Egyértelmű hogy több pénzt akarnak beszedni a néptől ezekkel az okos órákkal. Ezt már több hozzáértőtől hallottam.
  • himihumi27
    #10
    Csak ne legyenek rá vírusok. :D
  • sanyicks
    #9
    elektroszmogot lehet növelik növelik, de a villanyszámlát biztos. A következő tételek várhatók majd a számlán:
    -okos villanyóra díj
    -okos villanyóra adatkommunikációs hálózat fenntartási díj
    -okos villanyóra adatkommunikációból adódó zavar általi veszteség díj
  • philcsy
    #8
    Teljes mértékben egyetértek. Képtelen vagyok felfogni, miért éppen ez szúrja a szemüket.
  • philcsy
    #7
    Amostaninak is van fogyasztása, vagy azt hitted , hogy a szentlélek forgatja?
  • COOLancs
    #6
    És mit fog kiokoskodni ez a rákkeltető, hogyha eleve a póznáról lopod az áramot? Bármelyik Elműs "szákembör" megbuherálja neked, úgy hogy berakhatod a nappaliba faliórának xDDD
  • finizlik
    #5
    Azt a hatalmas évi 200Ft ot igen.
  • gforce9
    #4
    Persze, ez is a standard funkciók közé tartozik, mint a rákkeltés :)
  • kjhun
    #3
    A mérő a saját fogyasztását is szépen beleméri majd a fogyasztásba, és az is kiszámlázásra kerül, az elfogyasztott áramén kívül?
  • jeti00
    #2
    irány az erdő! majd vadászunk, gyűjtögetünk meg füstjelekkel kommunikálunk
  • Büdös Bohóc
    #1
    Se wi-fire se semmi más hasonló technológiára kifogás nem volt a lobbizós köcsög politikusok részéről eddig. Egyébként lehetséges, hogy valós a probléma, csak tök érdekes, hogy konkrét 1 dologgal van ilyen bajuk, lehet valakinek az útjában van ez is és a konkurens cuccait részesíti előnyben?