95
  • gombabácsi
    #55
    Így van, akkor is ezt mondtam, de akkor a casual játékosokra értettem. És ez bizonyítást is nyert a wii-ben.
    A casual és hc gamerek közötti hatalmas piac (COD vásárlók és hasonlók) bőven megelégszik a ps3-x360 minőséggel.
    A hc gamerek egy része igényel jobb grafikát. De ez meg nem nagy piac ma már.
  • NEXUS6
    #54
    "Egy teljesen egyedi grafikus chip van az Xboxban, amit a nulláról készítettek külön konzolba, és az akkori elérhető X1000 sorozatú chipset módosított tervei alapján készítettek el. És teljesítményileg egy X1800 és egy X1850 kártyákhoz hasonlítható, de nem egyformák és nem ezekből készült."

    Itt némi szemantikai konfúziót érzékelek. Amúgy nem gondolkoztál hogy pályát válts, iszonyatos erős politikus vénát tapasztalok itt!
    :D

    Amúgy mi a teljesen új, egyedi architektúra? Nem fognak a zéróról új áramköröket rajzolgatni. Nem vagyok csiptervező, de ha megvan az áramkör képe (amit majd ráfényképeznek, maratnak a szilícium lemezre), akkor csak átkopizzák az egyes, nagyobb egységeket, ahogy azt a megrendelő kérte. A teljes csip ismeretében, ha nincs alapvető technológiai különbség, akkor valszeg nem olyan nagy nehézség másik csíkszélességre átteni.

    GPU-nál a PC-s architektúra adott, ha konzolnál új dolgokat is bele kell rakni, memória vezérlő, belső frame buffer, ehhez AA logika miegymás, az nem kell egy PC-s GPU-ba. Ettől egyedi a konzol csipje és nem attól, hogy a konkrét grafikai rész alapvetően más lenne, mint az aktuális PC-s GPU generáció.

    Az X360 CPU-ja is hasonló módszerrel készült. Csak ott az alap, a cell-hez kifejlesztett általános mag volt. Na most az M$-t nem érdekelték az SPU-k, mert valszeg a Sony-nak is lett volna hozzá 1-2 szava ehhez. De hogy kérjen 3 db általános PPC magot a sajátjába, annak nem volt akadája. Az IBM meg azt rakta bele, ami kéznél volt, momentán a cell általános magjait. Ettől még az X360 CPU-ja egyedi, mert semmi másba nem tudnád rakni.
    De ettől az egyediségtől azért ne gondoljuk, hogy beleraktak egy élien teknolódzsit, de legalább is egy fúziós erőművet.
  • WoodrowWilson
    #53
    Gondolom amikor kijött a mostani generáció, azt mondtad, hogy az átlagjúzer nem igényel jobb grafikát, mint egy ps2 vagy xbox tud.
    Onlive meg addig nem alternatíva, amíg nem tudják leszorítani a lagot.
  • gombabácsi
    #52
    Az átlag user nem igényel jobb grafikát mint amit egy ps3 vagy x360 tud.

    Akkor lenne értelme egy újabb generációnak, ha az új játékok a régi generáción is futnának, csak kevésbé jó grafikával.

    Amúgy meg onlive rendszerre kell áttérni, mert akkor megszűnik a warezolás.
  • NEXUS6
    #51
    Köszi, hogy beírtad. Ez azért elég konkrét dolog, szal ezt nem fogja egy 6670-es, de még egy 7890-es sem kiizzadni magából egyhamar.

    Értem a célzást, tudom, tudom, Gugli a barátod!
    :)
  • Artyy
    #50
    Lehet csak rosszul fogalmaztál, de nekem ebből most az jött le, hogy megfogták az X1800-as kártyákat és átalakították és azt rakták a konzolokba. Remélem nem így gondolod, mert ez egy nagy hülyeség. Egy teljesen egyedi grafikus chip van az Xboxban, amit a nulláról készítettek külön konzolba, és az akkori elérhető X1000 sorozatú chipset módosított tervei alapján készítettek el. És teljesítményileg egy X1800 és egy X1850 kártyákhoz hasonlítható, de nem egyformák és nem ezekből készült.

    "A radeon hd7000-res széria alapjain készül az új xbox gpu-ja."

    Nem, mert a 6-os sorozatú chipset terveire fog épülni, amit módosítottak. Még a lapkakészlet is módosul, 40-ről 32nm-re. Ha a 7-es sorozat módosított tervei alapján gyártanák, akkor azt közölték volna, mert teljesen más a kettő.
  • item
    #49
    The Weta Digital server farm or ‘rendering wall’, as they call it, has a disk array capable of storing roughly 2 petabytes of data in total. The individual servers are linked by a 10 gigabits per second networking infrastructure, and in total there are 35,000 cores based in over 4000 Hewlett Packard Blade servers. In the case of Avatar, each minute of rendering equates to approximately 17.28GB of data.

    Több mint 4000HP Blade szerver 35000 Mag 10gigabites hálózati infrastruktúra az egészet egy 2 petabytból (2000 Terabyte) álló lemeztömb szolgálja ki. Az egész cuccot speciális vízhűtésű rendszer hűti. A szervereken pedig Ubuntu linux fut. Az avatar minden egyes perce 17,28GB adatot foglalt el a lemezeken. Az egész film kb 2.8TB tárhelyet igényelt (162perc).



  • NEXUS6
    #48
    Ez részben igaz.
    Csakhogy ha van 3 féle konzol, meg plusz az ezerféle PC, akkor ha 1 fejlesztőcsapata van a cégnek, az joggal hőbörög, ha inkébb egy API-t akar látni, amivel majd a konzolt programozza. Minimum valami OpenGL verziót, minimum.

    Ha csinálnak egy alacsonybb szintű, vagy jobban optimalizált API-t, az is API lesz, csak azért mert NEM gépikódban programoznak már vagy 30 éve, és a GPU utasításait viszonylag könnyen be kell illeszteni a C(++++) kódjába, amiben meg a progikat általában írják.
    Ha nem API, nak hívják hanem könytárnak akkor hívják úgy, de a lényegen nem változtat!

    Amúgy az újabb és újabb DX/OpenGL verziók pont arról szólnak pl, hogy nem csak új utasítások vannak benne, hanem a soxor ismételt parancsoknak csinálnak olyan verzióját, ami lekezeli a dolgokat 1 utasítással. De ez a lényegen nem változtat, mert a hv-nek meg végre kell hajtani ugyan ugy kismilliószor, csak most a kódban 1X lesz megjelenítve.
  • NEXUS6
    #47
    "Az AMD úgy látja, hogy ez egy vadállat GPU lesz amely Avatar szintű grafikát tud kipumpálni magából. Nem csak, hogy brutál grafikára lesz képes, de ez lesz felelős az AI és a fizika számításért is.

    Mondom, tele van ilyen pletykákkal a net de még semmi nincs megerősítve."

    Ő, hát az ilyen pletyivel Dunát lehet rekeszteni, anno a PS2/PS3/XBOX/X360 megjelenése elött a marketingosztályokon olyan gépet hirdetettek, hogy a realtime atomrobbanászimuláló IBM csúcs számítógépek pironkodtak szégyenükben. Ezt a vonalat mondjuk főleg a Sony viszi, lásd Saddam PS2-őt vásárolt az atomrakétákhoz, meg a PS3-ból épített olcsó szuperszámítógépekkel.

    Erre mondtam, hogy az a lényeg, hogy a vas mit tud számolni, illetve, hogy mennyire könnyen programozható.
    Az Avatar szintű grafika azért baromság, mert az valami raytrace progival volt lerenderelve, scene-enként több 10 GB textúrával, annyi poliginnal karakterenként, amiből egy mostani konzol egész életében ellenne. Ezt futtatták egy néhány ezer procis kissebb szuperszámítógépen és nagyon valszeg nem valós időben számolták. Ezt azért kb még 15-20 évig nem fogják az otthoni gépek azért produkálni.
    Igazság szerint a grafika még könnyebb dió. De az AI tekintetében már nehezebb a dolog. Egy jó szkript lehet, hogy többet ér, mint egy iszonyat számításigényes AI, csak mert az AI tekintetében elég gyerekcipős a tudásunk.
    Az, hogy nem akad el a sarokban a bot, mint a holdautó, még nem nevezném az AI csúcsának. Ha kommunikálni akarsz velük, akkor meg kb, mintha az aktuális szépségkirálynőről mintázták volna őket, szal az AI helyett sokan javasolták a jelenlegi NPC-kre az AU kifejezés használatát (Artifical Unitteligence).
    A fizika szépen fejlődik, de azért ott is lehetne mit csinálni. Itt is hasonló a dolog, szkriptelni kell. Már csak azért is, mert ha túl valósra csinálják, akkor az emberek azzal fognak szórakozni pl, hogy a tárgyakat egymásra rakják és kimennek a páyláról, meg ilyenek.

    Na most berakhatják ide az aktuális csúcshardvert, ha nem próbálnak valami új technológiát is mellé rakni, akkor max Vér István hivatásos konzolhívőt lehet ezekkel a szövegekkel megetetni.

    Mégegyszer mondom a Sony legalább próbálkozik ilyenekkel, lásd pl cell fejlesztés, de Nintendo is letett valamit az asztalra a Wiimote-tal.

    Az M$ általában hagyományosan lájtosabban teszi oda magát hw inniováció területén, márcsak azért is mert ez nem az ő profilja.
  • EnxTheOne
    #46
    Remélem már normálisak lesznek a multiplatform cimek. (Pl. bf3: pc: 64 players, konzol: 24 :(
  • Annorax
    #45
    Nem azért kell az Api, hogy ne kelljen megtanulni a hardvert a szegény programozóknak, mert túl bonyolult, hanem, hogy ne kelljen 100-féle (PC) hardvert megtanulniuk. Konzolon nincs ilyen gond. Minden PS3 egyforma.
  • vg
    #44
  • item
    #43
    Pont ez a lényeg,a hardver közvetlen programozása. Próbálj meg egy x1800-as vagy azzal egyenértékű pc-s grafikuskártyával egy crysis 2 vagy battlefield 3 vagy metro2033 szintű játékot megfelelő sebességgel,fizikával és vizuális hatásokkal futtatni.
  • item
    #42
    Látom itt is hozod a formád,mint a legtöbb fórumon és hozzászólásban. Téged senki nem vesz komolyan,mert mindig csak a hülyeségeidet erőlteted. Persze neked nem lehet semmit sem megmagyarázni,mert te mindennél és mindenkinél többet tudsz. Annak idején a PS3- ért voltál oda,és fikáztad az MS-t és a többieket,most meg a windows oldalára szegődtél. Olyan gyorsan változtatod a véleményed,hogy emiatt nem vesz téged senki sem komolyan.

    olvasgass

    A többieknek is érdemes elolvasniuk. Itt jól le van írva magyarul is.



  • Running
    #41
    Tök mindegy milyenek lesznek az új konzolok. A játékok már így is elég szépek, a gond csak ott kezdődik, hogy játékmechanikában és kidolgozásban bármilyen 1995 játék köröket ver a mostani hülyebiztos játékoknak nevezett kőbunkókra.
  • Vers
    #40
    nalam szemelyeskedessel semmire sem mesz , lepereg rolam mint a kosz, viszont a vitakulturaddal csak magadat minosited

    gpu-t nem programoznak gepi kodban, hanem c++-ban , es nem lesz semmilyen api nelkuli vilag, ezt nemtudom honnan szedted , nem is lehetne mert olyan bonyolult egy gpu hogy senki hozza se szagolna kiveve azt aki tervezte
    ugyhogy kellenek azok a drawcallok , ha a gpu tervezok valami ertelmeset akarnak csinalni akkor oldjak meg a multithreades renderelest, annak lehetne meg ertelme



  • sanyicks
    #39
    Istenbarma már megint csak az idiótaságok folynak belőled. Miért nem vagy képes olvasni? Legalább egy mesekönyvet, egyszerűen tényleg nálad hülyébbet még nem láttam sehol.
  • sanyicks
    #38
    Egyediek, de nem alkotnak nulláról új chipet. Az x360 gpu-ja igen is az x1800 leszármazottja, néhány módosításall, pl a tesszalátor(ati hd3000-res szériába be, kb semmire sem használták pc-n), unified shader (hd 2000 szériában jelent meg pc-n).
    itt van írás is

    Most is az új xboxba FSA képes gpu- készül ami képesség pc-n is megjelenőben van, ettől várható hatalmas sebességnövekedés konzolon. Pc-n nem valószínű mert ha megnézzük mennyi ideig tartott mire a 64 bitet vagy a dx10-et vagy a több magot elkezdték használni...
    (ennek az a lényege, hogy egy alacsony szintű gpu gépi kóddal lehet programozni, ami egy szabvány lesz, így nem olyan lesz mint a mostani gpu gépi kód hogy minden chipen más, tehát meg lehet kerülni az apikat (opengl és directx), emiatt sokkal gyorsabb elérése lehet a gpuknak, cpu használat (drawcallozgatás nélkül ami egy mai játéknál a cpu használat kb 80%-át teszi ki). Tehát gyakorlatilag FSA-val megszűnhet az a dolog hogy cpu korlát nem kell többé "kihajtani" a gpu-t, mert végre nem a cpu-n futó drivereken és apikon keresztül tudják elérni a gpu-t, hanem közvetlenül.
    A radeon hd7000-res széria alapjain készül az új xbox gpu-ja.
  • Vers
    #37
    tudod ott a baj, hogy az eddigi konzolok azert tudtak hozni a minimum 50-szeres gyorsulast , mert a fogyasztast is emeltek, ps1 talan 10-20 wattos lehetett, ps2 - 50 watt, ps3 - 150 watt, viszont elerkezett az a pont hogy nincs tovabb, senki nem venne meg egy ps3-nal jobban melegedo kazant
    ugyhogy ha realisak akarunk maradni megnezzuk mit hozhatunk ki pc-n 150 wattbol, es az lesz az uj konzolban
    persze ez azt is jelenti hogy semmi extra, foleg nem a 4 videokartyas pc mellett ami 1200 wattot zabal, a gigaflops maniaval tobbe mar nem tudnak vakitani , meg se tudjak kozeliteni a pc teljesitmenyet , kar csodara varni
  • narumon
    #36
    Egy külföldi site-on pl ilyen rumour olvasható:

    AMD reckons it will be a beast of a machine, pumping out graphics that offer Avatar-levels of detail.

    Not only will the console be capable of Avatar-style graphics, according to Neal Robison, AMD's director of ISV relationships, it will also feature improved artificial intelligence and physics capabilities.

    Aki nem tud angolul annak egy gyors összefoglalás:

    Az AMD úgy látja, hogy ez egy vadállat GPU lesz amely Avatar szintű grafikát tud kipumpálni magából. Nem csak, hogy brutál grafikára lesz képes, de ez lesz felelős az AI és a fizika számításért is.

    Mondom, tele van ilyen pletykákkal a net de még semmi nincs megerősítve.
  • narumon
    #35
    A PS4-ről álmodozók meg le is nyugodthatnak ugyanis jelenlegi állás szerint 2015 előtt nem készül a Sony új konzollal. (Hacsak nem lesznek kénytelenek csinálni egy öszvért de nem hiszem van bajuk így is elég)
  • narumon
    #34
    Én csak arra emlékszem, hogy az Xbox360-nál is fújolt mindenki, hogy elavult grafika, meg egyszerű procik aztán mikor launch címnek ott volt a Gears of War akkor meg mindenki ejtette az állát. Szóval idő előtt ne temessünk semmit, főleg, hogy egyelőre hétpecsétes titok az egész cucc belseje.
  • NEXUS6
    #33
    így is van, mert nézzük a trendeket.
    Egy ilyen 1 évvel ezelőtti átlagos vas elfuttatott egy adott progit, adott beállításokkal mondjuk 30 fps-sel. Az akkori csúcserőmű 2-3X annyit produkált. A jövőre megjelenő generáció csúcsgépe akár 5X-annyit tud. De mire az első komoly játékok is kijönnek az új konzolra az 2014, akkor mennyivel lesz erősebb egy akkori felső kategóriás vidkari? Le se merem írni!
    (És ha csak a vidkarit kell cserélned az valszeg meg kb annyiba fog kerülni, mint egy új konzol).
  • NEXUS6
    #32
    +1


    A PS3-nál is éveken keresztül ment a hiszti, lásd Valve fővezére, hogy ez egy dögkút. Rendesen kiverte a hisztit, amikor megtudta, hogy milyen szinten kéne a PS3-at programoznia. A Sony azóta is ápolgatja évek óta a programozók lelkét a PS3 keltette sokk miatt, úgyhogy a PS4-nél messzemenőkig az ő igényeiket vették figyelembe. És ők gondolom nem azt mondták, hogy egy a cellhez hasonló rettentően aprólékosan programozható hardvert akarnak.

    Amúgy ez ugyan az a hitvita, mint anno a CISC/RISC prociknál, mindenki örömködött meg ujjongott, hogy a RISC a jövő az intel meg dobhattya az x86 utasításkészletet a csába. Erre az intel olyan procikat kezdett csinálni, amik kívülről fogadják az X86 utasításokat és jól szétszedik egyszerűkre, meg optimalizálják a kódot, meg amit a programozó urak akarnak, csak ne kelljen új architektúrát tanulni. Persze mindenki áttért már C-re, meg magasabb szintű programnyelvekre, aztán már senki nem emléxik ezekre a keresztes háborúkra.

    Szóval lehet itt varázsolni a kód, textúra, meg a pálya optimalizációval, de a lényeg hogy hányat számol a vas. 1-2X-es különbséget el lehet tüntetni trükközéssel, de 10X-es számítási igényt már nem.
  • Szefmester
    #31
    Ez szép és jó, és teljesen tiszta. Csakhogy itt most arról van szó hogy egy jövőre megjelenő konzol tavaly év januári átlag PC teljesítményével lesz elérhető. Az hogy jobban optimalizálnak rá az nemmentség.
  • Vers
    #30
    hol olvastad ezt a baromsagot hogy api nelkul programoznak majd?, a microsoft a directx-et nem fogja kidobni mar csak a ompatibilitas miatt sem,
    es ugye a directx maga az api

    szoval nyugodj le , es ne beszelj faszsagokat
  • NEXUS6
    #29
    Ezt mondom én is, az optimalizáció jó sok mindent ki tud hozni a vasból.

    De azért akár a PS1-2-3, de az Xbox/X360-ban is volt olyan a megjelenésekor hardveresen, amiért egy PC-re szocializálódott gémer a barátnője szemevilágát is oda adta volna.

    Én sem vagyok oda a félévente új GPU generációs őrületért, hogy bencsmark huszárok tartsanak el egy ipart, mert értelmes játékot a csúcshardverre nem lehet írni, mert olyan gyorsan elavul. De ha ez a specifikáció tényleg igaz, akkor szerintem gáz.
  • Vers
    #28
    csak 6-szor ??? akkor a telefonom gyorsabb lesz ennel, mekkora szar mar
  • item
    #27
    Emberek, semmi értelme összehasonlítani a PC-s hardvereket és játékokat a konzolosokkal. A PC-n az erőforrások pazarlása megy,mivel nincs egységes felület a hardverek programozására,míg a konzolos hardvereket közvetlenül tudják programozni. Ezzel milliószor több lehetőségük van az aktuális hardver teljesítményének közel 90%át kihasználni. Jelenleg az AMD is erre felé szeretné vinni a fejlődést,és száműzni az API-t és egy új technológiával közvetlenül a hardvert lehet,majd programozni,mint a konzoloknál. Szóval,az a 6000-es szériára épülő grafikus mag és powerPC cpu együttes olyan vizuális megvalósításokat tartogat,amit el sem tudtok képzelni. Az AMD féle közvetlen hardver programozásé a jövő,elhagyva a jelenlegi akadályokat.
  • sad1976
    #26
    én a 69cm 27" fhd monitoromat is 40cmröl nézem
  • Szefmester
    #25
    Igen, módosított.. De az alapjai azok voltak. bár én én csak X800asra emlékeztem de nem akartam baromságot írni.

    Zola: Az pedig hogy megállt agy lelassult volna a fejlődés nettó baromság. Ne ess bele abba a hibába hogy csak az órajelet nézed. Egy 2,4es celeront bármikor elpicsáz egy 2,4es HT-s intel, a 2,4es core2quadot pedig bármikor elveri a 2,4es i5-ös.

    Én azon csodálkoztam hogy milyen kevés memóriát pakoltak a gépekbe. Már az akkori gépekben is több ram volt mint azokban..
  • Cat #24
    Azt felejtitek el, hogy konzollal a nagyszobai plazmatévén játszik az ember 2-3 méter távolságból, azaz teljesen más grafikai követelménye van az ilyen játékoknak, mint egy 40 centiről nézett PC-s játéknak.
  • zola2000
    #23
    "Gáz, ha már a generáció életútja elején sem tud annyit kipréselni magából, mint egy átlagos PC."

    azért az optimalizálás sokat jelent, ez a játék egy olyan konzolra jött ki, amiben csak 729 Mhzs CPU és 24mega ram és 64mega Vram van:

    aztán PCnél még az unreal engine 2hez sem lenne elég egy hasonló gép.
  • narumon
    #22
    Nem kell félteni az új xboxot, szerintem jó kis gép lesz. A fenti specifikációk meg mese habbal, egy külföldi portálon és 8-10x teljeseítménynövekedésről olvastam.
  • Artyy
    #21
    Ez butaság, minden konzolban egyedi grafikus chipek vannak, semmi köze a PC-be kapható volt X1800-hoz.
  • Artyy
    #20
    Ugyan az, de a konzolban egy teljesen egyedi módosított Radeon HD 6000-es grafikus chip lesz, ami csak nagyjából 6670 szintű teljesítményen produkál.
  • WoodrowWilson
    #19
    Az OEM-eknek szánt verzió már megjelent, és ugyanaz.
  • Gyuszopapa
    #18
    Az xbox360-ban egy ati videókártya van x 1800.
  • Kovász
    #17
    Az 5670=6670 (egy-két apróságtól eltekintve, mint pl. a 3d-s szemüveg támogatása hardveresen), de a 7000-es sorozatnál már más az architektúra, úgyhogy az nagyon nem ugyanaz lesz (majd ha megjelenik, ugye, mert még ki se jött)
  • WoodrowWilson
    #16
    Akár 7670-nek is hívhatjuk, mert az csak egy átnevezett 6670.