14
  • Inquisitor
    #14
    STOP ACTA - HUN lang. / Magyar szinkron
  • kriszwells
    #13
    Nem innen van de ezt is olvastam:

    "...szervezet szerint az ACTA bevezetése káros hatással lenne a szólásszabadságra, a kultúrához való hozzáférésre, a magánélethez fűződő jogra, a nemzetközi kereskedelemre és az innovációra is"

    Ezt, hogy kell érteni?
    Kultúrához való hozzáférést értem, ha nem tölthet le az ember filmet, zenét, könyvet (illegálisan) és fizetni nem akar akkor kevesebb ilyen kultúr termékhez jut hozzá, stimm.
    De pl. szólásszabadsághoz, vagy nemzetközi kereskedelemre és az innovációhoz, ezt hogy érinti?
  • Narxis
    #12
    Az új alkotmány és kismillió új törvény óta ami 28 napja lépett életbe. Tehát az, hogy nem változott semmi nem egyenlő azzal, hogy fú de jó nekünk.
  • ptap
    #11
    Ja igen... És elolvastam... Többször is...
    Csak szerintem ebben a témakörben a sorok között (mögött) kell olvasni inkább...
    Szerintem ez csak az első lépés valamihez... Ha naív vagyok, azt mondanám, hogy valami jóhoz, ami jó lesz az embereknek...
  • ptap
    #10
    Satöbbi...
  • ptap
    #9
    @bvalek
    Igaz amit írsz... Ezt lehet olvasni a cikkben...
    Csak hát a nyugdíjpénztáraknál is azt mondták, hogy csak 2 hónapig nem utalják a tagdíjat. Aztán 14 hónapig... Aztán 3 hónap múlva jól megzsarolták az embereket... És azóta is cinikusan arra hivatkoznak, hogy mindenki önként és dalolva adta oda...
  • bvalek
    #8
    sem az uniós, sem a hazai jogszabályok módosítását nem teszik szükségessé

    Ez innentől kezdve nem valaki "szerinti" vélemény, hanem tény. Nem változik semmi.
  • Cat #7
    Ja, szerintük.
  • bvalek
    #6
    Az előttem hozzászólók kedvéért, akik lusták voltak elolvasni a cikket, kiemeltem néhány részletet:

    ... sem az uniós, sem a hazai jogszabályok módosítását nem teszik szükségessé, mivel mindkét normarendszer jelenleg is megfelel az ACTA-ban előírt kötelezettségeket (sőt, egyes területeken meg is haladják azokat).

    Vagyis az ACTA a már meglévő relatíve enyhe magyar szabályozásnál is enyhébb, számunkra tehát nem változik semmi.

    ... a megállapodás nem írja elő a részes államok számára, hogy kötelezzék az internetszolgáltatókat azon felhasználóik internetes kapcsolatának a letiltására, akik többszörösen online szerzői jogi jogsértést követnek el, és a megállapodás rendelkezései az alapvető jogok, mint a szólásszabadság, adatvédelem tiszteletben tartása mellett kívánják a szellemi tulajdonjogok érvényesítését hatékonyabbá tenni.

    Ehhez nem is kell kommentár, csak ész a felfogásához.

    A megállapodás kedvező hatása - tekintettel arra, hogy a hatályos hazai és uniós szabályozás szigorúbb az ACTA-ban foglalt kötelező rendelkezéseknél - elsősorban nem közvetlenül az Európai Unióban, hanem a magyar jogosultak külföldi jogvédelme terén, harmadik országokban, továbbá a fogyasztók védelmének erősödésében jelentkezhet

    Ezért írtuk alá. Önérdekből. Ez különbözteti meg a mostani "bandát" az előző bukott bandától.
  • Rayden02
    #5
    Hát ez elég szar.Jah:/
  • Pretorian
    #4
    Újabb pofon a szarnak.
  • ptap
    #3
    Akkor viszont mindenféle jogdíjat töröljenek el mindenféle adathordozóra!!! Mert azok pont emiatt vezették be, hogy magadnak ingyen töltögethess zenét, videót, pdf-et... Ez nagykapacitású vinyóknál többezer forint...
  • Mazarex
    #2
    szóval, magyarország is beszáll abba, hogy cenzúrázzák a netet, lekövessék a böngészési előzményeket, és 2 nyomott zeneszám letöltéséért életfogytig járjon, és a többi...
  • halgatyó
    #1
    Van még olyan szennyfos törvény amit ez a fél-bukott banda nem ír alá?
    Pedig régebben máshogyan indultak