18
  • sanyicks
    #1
    Ki kéne vonulniuk a cégeknek az usából, és máshova rakni a székhelyüket, így nem kéne félni az álszent féreg paranoid usa kormánytól.
  • Cat #2
    Nem elég. Ha a székelyüket át is helyezik, az amerikai állampolgárok, mint ügyfelek továbbra is megmaradnak és ez épp elég ahhoz, hogy erre hivatkozva kérjék a teljeskörü betekintést. A svájci banktitok is emiatt repedezik, persze ott más okból, az eltitkolt számlák utáni adó levonását követelik. Irodákkal, munkatársakkal pedig mindegyik nagyobb cég rendelkezik az Államokban.
  • sanyicks
    #3
    de a nem amerikai állampolgárok adatait nem kérhetik gondolom nem amerikai cégtől...
  • G_ArchAngel #4
    "nem kérheti"

    fel sem merült, hogy kérjék:)
  • gombabácsi
    #5
    igen, valami demokratikus, becsületes országba kéne átmenniük... pl... öö...
  • 37lz55
    #6
    gombabácsi :))
  • sanyicks
    #7
    mégis milyen alapon követelhetnék egy svéd cégtől, az amcsik hogy adják ki mrzmggfd grdzsd kongói lakos adatait?
  • G_ArchAngel #8
    Nem kovetelik. Megnezik es kesz, amit akarnak. Ha olyan informaciora akadnak, ami hasznos, akkor jon a hivatalos ut, de mar ugy megtamogatva, hogy a svedek orommel adjak ki a kert informaciot.

    Szerinted mibe kerulne egy kozepesen jo hirszerzesnek a te telefonbeszelgeteseidet visszakeresni a T archivumabol?
    Ki sem hulne a kavejuk.
    Amikor 4chan-es sracok mokabol jarkalnak be szovetsegi szerverekre, akkor egy szovetsegi informatikusnak sem nagy kaland egy adatbazis.
  • sanyicks
    #9
    itt hivatalos útról van szó. Ha nem hivatalosról lenne szó, a svéd kormány minden írásos dokumentációt letiltana, mert hát el lehet lopni...
  • jeti00
    #10
    intranet, mivel szolgáltató nem kell más eszközeit használni. de ahhoz már nem értek, hogy a belső hálóhoz mennyire lehet hozzáférni :P
  • Mardekár
    #11
    Norvégeknek van eszük. Pont. Az meg, hogy amerikai vállalatokról kezdenek el egyes kommentelők írni egy norvég vállalatokkal foglalkozó cikknél, az külön röhejes xD
  • finizlik
    #12
    Mert a google mégis mi?

    Filippinó cég?
  • nextman
    #13
    Azt kell, mint a BSG-be, lehuzni a gepeket a halorol :)
  • DopeBob
    #14
    fuss neki az olvasásnak még egyszer, menni fog az!
  • fade2black
    #15
    Mondjuk sztem államigazgatásban vmi helyi nagygép kéne hogy legyen az alap.
  • birdo #16
    " Google Dokumentumok,
    Csak azért mert ingyen hozzáférhető bárki számára ??
    Csak azért mert használható is ??
  • drakesberg
    #17
    Birdo, szerintem van más ingyenes, jól használható irodai alkalmazás is. Ott például a TE gépeden tárolódnak az ADATAID, vagy pendrive-ra mented őket, és a kis usb kulcsodról, az ágyneműtartóból nem fogják tudni ellopni az adataidat, és nem fogják az amerikai titkosszolgálatok amerikai cégeknek kiadni versenyelőnyt nyújtva. (Gondolok itt olyan esetekről, amikor amerikai vállalatok Európában illegálisan, titkosszolgálatoktól kapott adatokkal nyertek európai végekkel szemben tendereket.)
  • birdo #18
    Egy vagy két " felhő alkalmazást amely .... egy olyan kis porszem mint én örömmel használ...azaz kihasznál....nekem pont elég, hogy a vistám jogtiszta.... Miért kell nekem áttérnem másik irodai alkalmazásra ??
    Egy cég szerintem is védje meg az adatait.... de ez sajnos attól függ, hogy mennyit tud...rászánni....