20
  • Globalmaster
    #20
    Sztem én is megsasolom.Eddig lusta voltam elkezdeni.
  • Merces
    #19
    Most már én is megsasolom csak hogy bosszantsalak....
  • mikkas
    #18
    Hát de igen a sc-fi-t szeretem és a fantasy-t. A Terra novában meg több a fiction és a fantasy mint a science, de éppen azért hivják figyelj: Sci-"FI"-nek, nem azért, mert egy tudományos műsort nézel. Ha azt akarsz nézni nézd a discovery-t vagy spektrumot.
  • kalapos01
    #17
    És még csodálkoznak a népek, hogy csupa szart néznek. Van egy csomó rohadt jó sorozat a tévében, te meg azt nézed meg, ami szar. Logikus, egészségedre.
  • Enton
    #16
    Hát első két rész után ez inkább krimi mintsem sci-fi. Nem rossz de van ilyen már bőven. Most az, hogy miért is, meg, hogy történt ez az egész időutazásdi ezért nem igazán érni meg nézni.
    Ezt a terra novát meg megsasolom már olyan sokan szidják. Eddig lusta voltam elkezdeni.
  • yesname #15
    100 sci-fi után, elég későn jöttél rá a Terra Novát nézve, hogy tulajdonképpen nem is a sci-fit szereted :)
  • mikkas
    #14
    hát nem tudom ki, hogy van vele, de a "harmatgyenge" Terra nova nekem az egyik legjobban sikerült sorozat a listámon, biztos vagyok benne hogy az ilyenek mint én kisebbségben vannak, de akkor is vagyunk páran, mellesleg megjegyezném, hogy több mint 100 fajta sci-fi-t láttam már és mégis így gondolom
  • vg
    #13
    Sajnos teljesen igazad van. A Person of Interest is pont ilyen, ott is nagyon érdekes lenne az alaptörténet, de szétcseszik a minden részben üldözünk valakit dologgal. Sci-fi az is, de képtelen voltam a negyedik résznél tovább nézni, mert nem szeretem a - minden részben nyomozunk - sorozatokat, pedig ott is jó színészek játszanak. Kár. Viszont a Fringe-t valóban érdemes nézni, az a legjobb sci-fi sorozat ami most megy.
  • mad mind
    #12
    És utána elment hajmeresztő baromságba, a későbbi évadokban.
  • mad mind
    #11
    A terra nova egy nagy nulla. Nem döntötték el mit akarnak, ezért se nem sci-fi, se nem barátok közt. Mindenből a legrosszabb dolgokat vették át. Idegesítő picsogás, felváltva "rejtélyekkel", amik egy részen belül megoldódnak. A dinók nem reálisak, és mondjuk a hozott mikrobák a fél bolygót kiirtották volna eddigre, de minimum a dinókat akik embert ettek. Mondjuk miért tették volna, arra sincs válasz. Egy állat nem kezd megenni egy tökismeretlen lényt, pláne nem olyat amelyik veszélyes. Szóval hülyeség az egész.
    Az alcatraz meg jól indult, de csak a következő pár részből fog kiderülni, hogy mi lesz belőle.
  • gombabácsi
    #10
    az alfa holdbázison kívül kb minden scifinek nevezett sorozat valójában barátok közt

    ez kell a népnek! a magát scifi kedvelőnek gondolóknak is... legtöbben már különbséget se tudnak tenni egy igazi scifi meg a barátok közöt között

    illetve dehogynem tudnak! az igazi scifi unalmas, a barátokközt scifi meg jóóóóó :D:D:D:D
  • amitakartok
    #9
    Áááhh... ez már a trailer alapján is Lost-stílusú rejtélyeskedésre hajaz.
  • xido
    #8
    még ne temessük azért..a 4400 is majdnem ilyen volt és csak beindult..
  • zetortraktor
    #7
    A jobb történet minek? Nem az kell egy sorozatnak, hogy bejöjjön. Az kell, hogy sokan megnézzék az első részt. Tudják, mi jön be, 50 éve ezt figyelik. A krimi. Meg a komédia. De a tudás ne lehet 100%-os, mindig kiderülhet, hogy még más is bejön, ezért kísérleteznek, hátha megtalálják azt, ami mindent letarol.
  • endrev
    #6
    De nem kísérletezni kellene, hanem megtanulni hogy mitől jön be egy sorozat és mitől biztos nem. Akkor már eleve visszadobták volna a Terra Novát és mondjuk az SG:U-t is azzal, hogy írjanak jobb történetet.
  • xido
    #5
    az milyen opció,hogy naná,eredeti nyelven?..felvágósdi akar lenni,miközben máshogy nem is elérhető egyelőre,csak eredeti nyelven?:)
  • kalapos01
    #4
    Semmivel sem többet? Fogalmad sincs, hogy hova akarják vezetni a sztorit, ami már eddig is több mint tök jó.
  • davidka003
    #3
    Én el sem kezdem. Nem kell egy nyomozgatós sorozat.
  • broman191
    #2
    @yesname: Sajnos én is ezt látom az Alcatraz-ban. Adtak neki egy - kezdetben - nézőcsalogató kerettörténetet, amely miatt én is megnéztem, de szerintem már a nyitány átment az egyszerű, fájóan unalmas, megszokott nyomozósdiba, amely az évad során valószínűleg nem is fog változni, végülis nyújtani kell a rétestésztát, és semmivel sem fog többet adni mint más nyomozós sorozat...
    Ha jelenleg rajtam múlna a csatorna döntése, akkor egyértelműen a Terra Nova maradna az Alcatraz-nak pedig viszlát...
  • yesname #1
    Az a baj ezzel a sorozattal is, hogy sci-fihez sok köze nincsen. Csupán adtak neki egy sci-fi hátteret, aztán sima nyomozós xar lesz ez is, hiszen alig van belőlük. Kell még pár. Öreg vagyok én már madárnak, hogy a csatornák sci-fi/horror/fantasy illuzióját keltve a reklámhadjárataikban végignézessenek velem hasonló átveréseket. (Pl. a Terra Nova is ilyen. Sci-fi háttér, de csak szimpla barátok közt.)