7
  • Komolytalan
    #7
    Teljesen igazad van: már 10 éve azt kellett volna mondaniuk, hogy nem adnak egy fillér hitelt sem. Sőt alapvetően abszolúte nem kellene egy országot sem hitelezni, mert marginális azok köre, akik ténylegesen vissza is fizetik az államadósságukat (hirtelen csak Oroszország jut eszembe). És ugye ehhez alap, hogy az ország költségvetése szufficites legyen.
  • Komolytalan
    #6
    Ez tény, de azt is nézd meg hogy ahhoz hogy google részvényt vegyél készpénzért, és annak belátható időn belüli reál értéken való megtérülését várd, éppen hogy kell az exponenciális növekedés. Egy google részvény 639 USD-be került - ez soká jön össze az évenkénti 8.22-ből (ami a cikk szerint még csak nem is osztalék). Pláne úgy, hogy aki 639-ért vette, annak másnap már 586-ot ért, vagyis 1 nap alatt elbukott kb 6.5 évnyi osztalékot.

    Más kérdés hogy az egész részvénypiac csak egy játék, gazdagoknak, és csak nagyon laza szálak fűzik a reálgazdasághoz.
  • sanyicks
    #5
    igen, és kb ilyen elemzők minősítgetnek országokat. És ha ez még nem elég, a véleményük megfelelő összeg megfelelő bankszámlájára utalása után, az utaló fél kívánsága alapján változik.
  • asgh
    #4
    Ha valami nem nő, akkor kongatják a vészharangot. Ha valami nem nagyobb ütemben nő, mint az előző időszakban, kongatják a vészharangot. Azaz ami nem exponenciálisan gyarapszik, az máris feketelistára kerül. Így lehet spekulációs céllal manipulálni a közhangulatot.
  • artschi
    #3
    Mindig igaz volt az, hogy ha valakinek rengeteg pénze van, az még többet akar... ezek megennék a saját szarukat is 10 fillérért...
  • Narxis
    #2
    Nem tudom, hogy mégis mit vártak ilyen világgazdasági helyzetben... Előző időszak eredményeit felülmúlták, komoly nyereség, de úgy látszik egyeseknek semmi sem elég.
  • endrev
    #1
    Na igen, amikor az elemzők nem számolnak a szükséges kiadásokkal. Az elemzés csalódáskeltő, nem a Google nyeresége.. :D