11
  • Sir Ny
    #11
    amazon meg microsoft? lol, ezek lópikula, befolyástalan cégek a wikipédiával összemérve mondjuk
  • kvp
    #10
    "ugyanis a dns tiltásokat root dns szinten oldották volna meg"

    A root dns-ben csak a TLD-k vannak (top level domain). Igy magyar cimeket csak a teljes .hu tartomany tiltasaval lehet letiltani. Minden ez alatti mar magyarorszagon van tarolva. Az amerikaiak csak a sajat nemzeti tartomanyukat es a com, net, org, stb. nemzetkozi domain-eket tudjak befolyasolni. Tovabba teljes orszagokat tudnak levagni, de azt mar nem teljesen, mert van par backup tld szerver mas kontinenseken is. (pl. kinanak es az eu-nak is van sajat)
  • Yv@n
    #9
    "A vilag tobbi reszet nem erinti a torveny"
    Valójában persze a világ többi részét is nagyon is érinti a törvény, ugyanis a dns tiltásokat root dns szinten oldották volna meg, amit még mindig amerika felügyel. Tehát bármi amit ők legfelső szinten tiltanak, az tiltott lesz nálad is.
  • Boconadi
    #8
    itt is van: http://goo.gl/fGwgV
  • Ferrer
    #7
    Csakhogy nem azért csinálták ezt az akciót, hogy te a kis adblockoddal letiltsad.
  • Hungarikum
    #6
    Aki ért hozzá az megoldotta, s a SOPA után is meg tudná oldali a dolgokat. Nem is neked szólt az üzenet, hanem a maradék 98%-nak. Ő nekik a SOPA s'opa's lenne .)
  • amitakartok
    #5
    Mintha a Wikipedia annyira leállt volna... AdBlockPlus-ban egyetlen szkriptet kellet letiltani és ment rendesen az oldal.
  • Mardekár
    #4
    Nagyszerű... pont csak a szóban forgó törvénytervezetekről nincs semmi xD
  • kvp
    #3
    Legkozelebb probald meg amerikai oldalakkal, amerikai lakcimrol... A vilag tobbi reszet nem erinti a torveny, ezert mashol nem volt ilyen. En szemely szerint jopar helyen belefutottam. (pl. wikipedia)
  • Petka
    #2
    Én direkt figyeltem az elsötétített oldalakat, de egyet se találtam...
  • lenox01
    #1
    Még csak az kellene hogy elfogadják, akkor tuti előbb vagy utóbb de itt is bevezetnének valami hasonló szarságot.