10
  • atomkrumpli
    #10
    hétköznapi ember dual band routere eddig is elboldogult a 2,4/5 Ghz tartománnyal
  • MacropusRufus
    #9
    és ezt az átvitelt méterekben tudja vagy csak cm-es távolságban? :o
    Olyan szépek ezek a számok kár, hogy elméleti adatko. Gyakrolatban meg még csak meg sem közelítik ezt az értéket.

  • SupraMKIII
    #8
    Jah, ez már talán fog annyit tudni ideális esetben (mondjuk 1 router, 1 kliens, 3 méter) mint a 100Mbit-es ethernet...

    Jó lenne, mert már unom magyarázni, hogy ez a 54/150/300Mbit nem az a sebesség, amit az internet szerződésen lát, és pláne nem amit az ethernetre írnak.
  • Petka
    #7
    Ha jól olvastam az eredeti cikket, akkor az 1,3gbps már 5GHz-en megy. A többi 2.4-en. Hétköznapi ember nem használ 5GHz-et. Most akkor mire is lesz jó a kettőt egybeintegrálni? 5Ghz-et még mostanában is csak komolyabb vezetéknélküli gerinchálókon használnak.
  • orkaman
    #6
    nekem a 300Mps router se éri el a 100Mbitet. fél méterről.
    (mondjuk ocsó volt)
  • Zoli007
    #5
    A fizikai rétegen annyi. Többé-kevésbé.
  • sanyicks
    #4
    Akkor jön ki az 1,3 gbps amikor az n-en vagy g-n vagy a-n a rá írt sebesség. SOHA sehol az univerzumban.
  • Jozsó
    #3
    Naakkor most mégegyszer. Most van egy elméletileg 1,3 Gbps szabvány, amiből még akkor is csak max 800 Mbps jön ki, ha _összekötik_ az antennákat???

    Akkor mikor jön ki az 1,3 Gbps? Talán ha közös alaplapra integrálják őket? Vagy egy tokba rakják? Vagy mikor?

    Azt már meg sem merem kérdezni, hogy hogy alakul a sebesség, mondjuk a hihetetlen 1 cm távolságban? Lehet, hogy akkor már a felére esik?
  • dchard
    #2
    Ne felejtsük el, hogy ugyanezt a tesztet mondjuk egy 2x2 MIMOs N-es routerrel elvégezve sem kapnánk 200Mbit/s-nál többet, szóval összedrótozás ide vagy oda, sokkal gyorsabb. Én a helyükben mellé tettem volna egy ilyen megoldást is.

    Dchard
  • Zoli007
    #1
    Na, ez aztán ám a wireless, mikor az antennákat koaxszal kötik össze!