27
  • arty
    #27
    csak ha meg épp szar az aktuális változat, akkor esélyed sincs régebbire visszaállni ... :(
  • lalakov
    #26
    Mi a fene baja van ennek? Állandóan lefagy ma. Most frissítettem 8-asról, az is ezt csinálta.
  • psishock
    #25
    "Én továbbra is azt látom, hogy nagyon lassan halad a fejlesztés, inkább csak foltozgatás történik."
    jól látod a második részét, de erről beszéltem, a foxnak pont arra volt szüksége hogy végre ráncba szedjék a foltozás kérdést és meg is tették. Nézd meg, a firefox 3-nál is, és a későbbi verzióknál csak sorra hozták a rakat "látványos" vizuális újításokat amik vagy működtek, vagy nem, vagy félkészek voltak, nem beszélve a regiment motor alatti bugról. Annak volt értelme hogy hű de innovatívnak mondják magukat? Nézd meg Operánál is mi ment, sorra hozta ki az instabilabbnál instabilabb verziókat mostanában. Mellesleg a nagy innovációk jó hányada sok esetben csak zsákutca, nem jön be a népnek, ha belegondolsz nincs is szükségünk ebben a pillanatban semmi "forradalmira" hogy teljesen korrektül és kényelmesen tudj webezni. Arra viszont mindenképpen, hogy egy stabil, sebes és formálható böngésző legyen a kezed alatt. A foxét behúzták a kéziféket az "innovációkkal", és csak akkor adnak ki egy-egy ötletet ha átment egy rakat előtesztelésen, mellette ráfeküdtek jobban a belsők feltupírozásában. Én úgy látom helyes úton haladnak, erre van szükségünk ebben a pillanatban, nincs gondom a döntésükkel.
  • Narxis
    #24
    Valószínűleg azért mint sokan mások, lassúnak érezte az elindítását, működését a Chrome-hoz vagy Opera-hoz képest, külön bónusz, hogy Chrome esetén automatikusan frissül a flash player is, ez is egy kényelmi szempont.
  • Narxis
    #23
    Ez a magyarázat elmenne akkor ha a user látná a verziószámot. A valóság viszont az, hogy se letöltésnél, se telepítésnél, se frissítésnél nem látod a Chrome verziószámát. Egyáltalán nem ezzel reklámozzák, nincs is rá szüksége hiszen olyan népszerű szolgáltatások mellé csomagolták mint a Google kereső, CCleaner, Avast stb. Notebookon is láttam már előtelepítve.
  • Narxis
    #22
    Igazából csak poénkodtam, de ha ennyire komolyan vetted akkor már megcáfolom amit írtál.

    " Az utóbbi hónapokban teljesen ráfeküdtek végre a meglevő ficsőrök tökéletesítésére, bugtalanítására, erőforrás kihasználásra, gyorsítására, memókezelésre, stb"

    Ez egy kiizzadott marketing dumának elmegy valamilyen IT értekezleten, de a valóságban ettől nagyon távol állnak. Én továbbra is azt látom, hogy nagyon lassan halad a fejlesztés, inkább csak foltozgatás történik. Ettől függetlenül nekem jó lesz 2. számú böngészőnek. Nem vagyok fanboy, ha elcseszik a Chrome-ot valahogy, szó nélkül visszatérek Firefox-ra, sőt bármelyik böngészőre, akár IE-re is, de a legvalószínűbb a Firefox.
  • djw
    #21
    a gyakori verziószámugrás pszichológiai/marketing szempontból érdekes és szükséges. Egyrészt az egyszeri felhasználónak fogalma sincs róla, hogy melyik szám mit takar, milyen fejlesztések vannak mögötte, csak azt látja, hogy a chrome már 12-nál tart, a firefox meg még mindig csak 3... hát akkor chrome, az biztos jobb... és mellesleg az sem elhanyagolható marketing érték, hogy a fórumokban folyton erről van szó, troll-nemtroll viták, az essgé is mindig megírja egy-egy új cikkben, ha új főverzió van... tiszta ingyenreklám.
  • Szefmester
    #20
    És akkor miért váltottál? Mert múlt időben írtál róla, szóval feltételezem váltottál.
  • Tsol
    #19
    Két évig rókát használtam. Semmi gond nem volt vele.
  • DjDano
    #18
    Ők valóban fejlesztenek? Sokkal inkább nem... A sok majom aki nyomkodja rám a minuszt meg csak engem igazol.
  • psishock
    #17
    "Ennek az acélja, hogy a rókánál olyan seggek dolgoznak, akik azt hiszik ha nagyobb verziószám van kinn akkor többen fogják használni. A google-t akarják majmolni ezzel, csak itt az a gond ők valóban fejlesztenek is nem csak növelik a számozást."
    hiszi ezt a tájékozatlan buta felhasználó (vagy troll), aki lusta bárminek a miértjére is utánaolvasni, vagy utánakérdezni.
  • DjDano
    #16
    Legalább nézz utána annak amit beszélsz, igaz ugyan hogy 40 naponta adnak ki új verziót (ami inkább 6 hét mint 3), de minden verzió több hónapig készül, ugyanis van Nightly, Aurora, Beta fázis mielőtt elkészül a végleges változat.

    Természetesen nem lehet túl sok újdonságot várni ilyen sűrű verziószám ugrásnál, de azért általában minden verzió gyorsul valamit + új funkciók/szabványok kerülnek bele és hibákat is javítanak rendesen.
  • finizlik
    #15
    Csupán annyi, hogy 3 hetente jön az új verziószám a SEMMIRE. Azért kiadnak új fő verziót mert kijavítottak 2 db scriptelési hibát. Az alkalmazások nem képesek követni ezt az idióta semmire sem való verziószám növelést.

    Ennek az acélja, hogy a rókánál olyan seggek dolgoznak, akik azt hiszik ha nagyobb verziószám van kinn akkor többen fogják használni. A google-t akarják majmolni ezzel, csak itt az a gond ők valóban fejlesztenek is nem csak növelik a számozást.
  • psishock
    #14
    Nagyon szívesen.

    @Narxis:
    igazából fogalmam nincs mire ez a fox "lejárató" hadjárat egy pár kiemelt magyar fórumon. Az utóbbi hónapokban teljesen ráfeküdtek végre a meglevő ficsőrök tökéletesítésére, bugtalanítására, erőforrás kihasználásra, gyorsítására, memókezelésre, stb ahelyett hogy csak újabb frisseket, félkész cuccokat nyomassanak bele, azaz jó úton haladnak, és ez mellett most ráálltak a trollok arra a nonszenszre, ami gyakorlatilag semennyire sem számít felhasználó szempontból hogy "hát igen a verziószámozás" meg "Google koppincs"? Na de ti tudjátok fiúk.
  • Narxis
    #13
    Neeeeeeeeeeee
  • Tsol
    #12
    Köszönöm, frankón bejött :) Igazából csak emiatt váltottam Chrome-ra, de most újra FF-ot fogok használni.
  • psishock
    #11
    már több éve létezik, itt van pl 2 megoldás a kérdésre:
    https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/speed-dial/
    https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/fast-dial-5721/

    valaki meg nem szereti a gyorshívót (pl mint én), hanem másra vágyik ha friss tabot nyit. Pl Desktop https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/desktop/ amibe te keresőmotrokat, foldereket és egyebeket is pakolhatsz a könyvjelzőkön felül. Ezért a moduláris felépítés és nem bloatware hozzáállás, de ha belegondolsz nem is lehetne mindenki igényét kielégíteni, mert legtöbb esetben eleve egymással ütközőek a nézetek.
  • Tsol
    #10
    Laikus kérdés jön: FF-ban még mindig nincs gyorshívó?
  • gulyasandras
    #9
    JSOFF: a 3.6.15-ös verzió ettől is szárnyra kap.
  • Chrisx
    #8
    Azért azt már kijavíthatnák, hogy egy tab töltődése ne fagyassza le a többit.
  • Inquisitor
    #7
    A gépen amiről írok van most IE10, Opera12 és FF12A1. Ezek közül elvileg az IE10-nek kéne leg normálisabban mennie, hiszen az már bőven Béta. Még is az a legbugosabb. Például elég "vicces" a beviteli mező a PHP oldalaknál.
  • Szefmester
    #6
    Szép és jó hogy megjelent ez. Na de hogy a Thunderbird a 3.0.1-ről azt mondta hogy a legújabb frissítés a 8.0.1 azért az durva. Hirtelen nem is tudtam mi van. Pedig ott is be volt kapcsolva az értesítés a frissítésekről.

    A FF pedig a 7esnél az egyik gyakran látogatott oldalon random fagyásokat produkált, a 8as ritkábban de még csinálta, a 9es eddig még nem problémázott. És még gyorsabb is lett kicsit.
  • B0nFire
    #5
    Én majd akkor frissítek, amikor felajánlja. Nem szaroskodok mindenféle hibás bétával. A 9.0 is szarul jött ki, ami most települ az már a 9.1 vagy mi.
  • NEXUS6
    #4
    Ez tényleg gyorsabb lett!
  • Inquisitor
    #3
    Azért nálam az FF10-11-12 tényleg gyorsabb a 3-4-5-6 verzióknál és a régi bétás 7-nél, de nyilván nem lehet végtelenségig gyorsítani.
  • Inquisitor
    #2
    "Megjelent a Firefox 9,..."
    Az egy dolog, de a pár hónapja feltelepített FF7 meg több frissítésben minap már 12A1-nek jelentkezett be. Kicsit olyan komikus érzése van az átlagembernek, hogy a verziószám növekedés már nem a fejlesztések szintjét mutatja, hanem egy verseny, hogy a végleges verziónál NAGYOBB legyen mint aktuális Chrome vagy Opera, ne adj isten IE verziószáma. Azért ez vicces.
  • finizlik
    #1
    Ha minden verziónál gyorsabb lenne a Firefox már rég elszállt volna