14
  • RelakS
    #14
    "Nem gondoltam, hogy az üstökös jeges magja elég nagy ahhoz, hogy túlélje a sok millió fokos koronát, amiben közel egy órán át tartózkodott, a Lovejoy-üstökös azonban még mindig itt van velünk"

    He? Hö? He?

    Én még úgy tudtam, hogy a Nap felszíne valami 5900 fok körüli. Az üstökös innen 140 ezer km-re volt, tehát ennél inkább hidegebb kellett, hogy legyen. Akkor mi az a több millió fok, ami amúgy a Nap magjában található?
  • NEXUS6
    #13
    Csak majd vészesen közelít felénk, aztán a Náza meg küldheti föl Brúszvilliszt és a kőolaj elfogyása miatt meló nélkül maradt fúrósokat a zűrbe, hogy megmencsenek bennünket!

    Csak várjá csak, meglátod!
  • Irasidus
    #12
    Az üstökösök felfedezéséhez ideális a kis távcső, vagyis az amatőr, meg rengeteg munkaóra egy jó szoftver társaságában. Erre a legalkalmasabb egy lelkes amatőr. Tudományos haszna egy újabb üstökösnek gyakorlatilag nem túl sok van, az is a három-test probléma, vagy a kaotikus bolygómozgások világába tartozik, amihez egy hegyes ceruza, és kockás papír kell. Mivel a NASA nem csillagászattal, hanem űrkutatással-űrhajózással-repüléssel foglakozik, ezért ilyenre nem szoktak költeni.
  • Irasidus
    #11
    A Nasa jelenleg a Föld megfigyelésre kapja a legtöbb pénzt, erre minek kérne még többet?
  • Zro
    #10
    A NASA földi dolgokkal foglalkozik, pénzt próbál összekalapozni :)
  • xinosz
    #9
    A cikket elolvasva nekem is az jutott eszembe először, hogy egy amatőr csillagász fedezte fel(a földről relatív amatőr távcsővel)! De akkor mit csinál a NASA? :)
  • kvp
    #8
    Keszul, csak a nasa weboldalarol kell letolteni. Egyebkent meg a maximalis felbontas akkora lesz mint a keszito fenykepezogep felbontasa, mivel az urallomason sima kezi digitalis fenykepezogepeket hasznalnak.
  • xido
    #7
    ezekből a klassz hivatali fotókból miért nem készül soha HD felbontás wallpaper?:)
  • gombabácsi
    #6
    mit? egy brutál fontos dolog ismételgetését? nem
  • katarzis
    #5
    Nem unod még?
  • gombabácsi
    #4
    zuhognak az űrhajódarabok is az égből

    jelek az égben: véget ért az űrkorszak

    vajon mekkora sokkot okoz a "civilizált" világnak?
  • Alexease
    #3
    Ebben az a ciki, hogy egy amator csillagasz fedezte fel, es ket heten belul mar a napot kerulte – vagyis eleg kozel volt mar, amikor "meglatta". Tudom, "ezek" nem jonnek nekunk, de ebbol is latszik, hogy mennyi mindent latunk odakint;)
  • whisper
    #2
    "A végtelenbe és tovább!" Bodlog karácsonyt nektek és családotoknak és akkor Lovejoy-üstökösnek is
  • IMYke2.0.0.0
    #1
    Tényleg gyönyörű a 'kis' túlélő.