50
  • zetortraktor
    #50
    A mellőzéstől nem lesz szánalmas. Attól már igen, hogy ezt hirdeti, mintha jelentene valamit.
  • nagylzs
    #49
    Nekem sincs TV-m több mint 3 éve. És nem azért mert nincs rá pénzem. Csak nem szeretem a látszatszabadságot. Meg nem szeretem ha reklámokkal tömik tele a fejem.

    A szabadság mindenki számára egyenlő jog. Ebbe belefér, hogy nem nézel TV-t (mivel nem sérti mások szabadságát). A TV nézés tudatos mellőzésétől senki nem lesz szánalmas.
  • zetortraktor
    #48
    Elég szánalmas. Csóró vagy, vagy net 24/7?
  • Destro
    #47
    Még jó, hogy nincs TV-m. ;P
  • Wittgen
    #46
    Így karácsony után büszkén mondhatom, nem néztem tv-t. :)
  • zetortraktor
    #45
    Furcsa egy tévéműsor ajánló?
  • Tomalak
    #44
    Nem értem mi a gáz, 200 éves ember robin williams-el egy tök jó film volt, egyelőre a jégkorszakot is élvezem, megnéztem a híradót hogy mivel tömik a népek fejét a valóság helyett (amugy azt sehol nem fogod megtudni, csak minél több helyről tájékozódsz annál közelebb kerülsz hozzá, hogy tisztán láss) úgyhogy fel nem fogom mi baj ezzel. Ja közben sörözök és olvasom ezt a fórumot. Akit ez vagy tv képes butítani hát... ...az meg is érdemli és itt fröcsög sgn legnagyobb mulatságomra. Hozzászólásomat most bántam meg :D
  • Jawarider
    #43
    Semmi gond nincs azzal ha valaki TVzik, csak furcsa ilyen cikk ilyenkor.
  • narumon
    #42
    Én is csatlakozom azokhoz akiknél ma max 1-2 órát fog menni a tévé max. Most megy a családi főzés, én is várom, hogy följön a kaja amit én csinálok, estére meg már ki van készítve egy frankó társasjáték. Még az is lehet, hogy iccaka a barátok is átjönnek, de tévé nem szerepel a programban.
  • tomcsa4
    #41
    De nem értem miért más az az ember, aki a gép előtt ül, mint aki TV-t néz. Ez az egy. A kettő. Miért nem lehet közösen TV-t nézni? Egy két jó műsor van most is (de csak tényleg 1-2). Három. Bírom ezt a képmutatást, hogy együtt a család karácsonykor. Máskor meg csak a számítógép, meg az önzés. Mert azért az idejárók egy része egy buzi kocka, valljuk be.
  • Jawarider
    #40
    Tököm fog TV-t nézni. Jön a család, beszélgetünk, elmegyünk erdőbe sétálni, együtt leszünk. Már csak azért sem fogunk TVzni mert most mondtuk le. Ha unatkozunk akkor beszélgetünk vagy olvasunk stb.
  • jaspercry
    #39
    Mennyi ideig nézel TV műsorokat 1 év alatt?


    Sajnos az átlag magyar,nem sg-re,PH-ra jár a neten.Így ez a statisztika nem mond semmit,ha RTL-en kérdeznék pont fordítva lenne.
    Ha meg igen nem említem a "Faszbukót"
    A fiatalabb korosztályok,már gondolkoznak,és nem hajlandóak olyan nagy %-ban részt venni a TVműsór adta agymosásnak.(vannak azért kivételes csatornák és műsorok)
    De én inkább ,akkor is a neten értesülök a hírekről és letőltöm azt amit nézek.

    Az idősebb generáció 40év felett,erős TV függő,hiába egyetemi végzettség ugyan úgy nézi a Való világot,mint az összes nyugdíjas a X-faktort!Megszokás,az életünket lassan ez tölti ki,szabadidőnben ,nincs ötletünk mit kezdjünk magunkal.(tisztelet a kivételnek)

    Kb 5-8éve a tv-nézést mellőzöm.Kisebb nagyobb sikerrel,mivel reggel munkakezdés elött (a számítógépen keresztül mennek a hírek dunaTV 1-2)heti 1x 2x
    Amúgy ,ha kérdezik azt mondom ,hogy soha nem nézem a műsorokat.

    Ha véletlenül anyáméknál látok a HBO-n(azért véletlenül,mert Társasházban lakunk,muterék egy színtel lejebb laknak elkerülhetetlen a keveredés)
    És jó film megy,szinte azonnal indítom a Torrent klienst és lekapom,majd megnézem,de ez ritka,mint a jó (halivúdi) új film!

    Azért örülök ,hogy itt az SG-n sokasodunk,hasonlóak a véleményeink,de kevesen vagyunk!

    ÜDV Buldog(-abb) karácsonyt és B.U.É.K mindenkinek.


  • Gulyo
    #38
    Okos volt a cikkíró ismét...
    Nem, nem TV-t fogunk nézni hanem együtt lesz a család és beszélget.
    Rokonlátogatásra megyünk, stb ...

    Az ilyen majmokat el kellene zavarni a cikkírástól!
  • Csaba42
    #37
    Ezeket a műsorokat még a klotyón se nézném meg egy kiadós trancsírozás alatt, szóval akkor én nem vagyok magyar ember. :)
  • wraithLord
    #36
    TV-t nézni amúgy is felér a legdurvább kínzásokkal... Viszont szerintem a karácsonyi műsoroktól még William Wallace is kegyelmet üvöltene, nem szabadságot... X)
  • shaddam
    #35
    Én pedig a dűnét meg a volt egyszer egy vadnyugatot fogom nézni, de csakis azért mert mohó voltam és már ledaráltam az alien anthology blu ray ajándékom :( Bár nem tudom tévé nézésnek számít ha a tévét nézem amire csak a ps3 van kötve arra meg a laptop media serverrel....
    A karácsonyi giccsműsorok évek óta is gázak voltak, azóta még agyon is lettek ismételve...
  • DaemoonHunter
    #34
    sehol egy reszkessetek betörők?
  • Zoliz
    #33
    Én is csak nézek bambán mint az átlag magyar-amerikai csürhe és akkor nem háborúzok és fizetem kussban az adót, ez az IPAR.. csak meddig?
  • llax
    #32
    Jó cím...

    "Karácsonykor minden magyar tévét fog nézni"

    Most akkor én nem vagyok magyar, vagy a felméréseknél mellőzik a hozzám hasonlókat???
  • Trollolo
    #31
    Nekem van itthon 2 tv, szerintem egyszerre nézem a TV2-őt és az RTL-t. Szerencsére jobb vagyok mint az átlag és tudok 2 felé figyelni.
    A valóvilágot és a TV2 új valóságsóját tuti megnézem , de szerintem fel is veszem, mert ezeket szeretem 2-3-szor is megnézni, annyira jó. Már alig várom.

    Nah megyek addig megnézek pár korábban felvett részt a való világból. Ki kell analizálni mik is történtek.

    Boldog tv-ben gazdag karácsonyt mindenkinek! Ettől a számétógéptől mindig megfájdul a fejem.
  • donceleger
    #30
    Ez az antenna és a HDMI esete csak egy valamit bizonyít. Nincs tetőantennás és kábel tévéd, ellenben digitális csomagod lehet, ahol a beltérit HDMI-vel kötöd össze. :)
  • hapi
    #29
    +1
    Nekem is olyan a tv-m hogy ezt az össznépi magyar népbutítást valamiért nem fogja...
    Nekem nem HDMI van benne hanem hálózati patch kábel ami közvetlenül a gépről keresi a dolgokat de a lényeg ugyan az.
  • viasz
    #28
    Karácsonykor az összes hírszerkesztő részegen fetreng otthon.

    Igyekeztem hasonló kedves kijelentést tenni...
  • morden
    #27
    Hümm lehet a cím helyes, szóval a magyarok tv-t néznek karácsonykor, aki nem nézi az nem magyar a tisztelt cikkíró szerint...?
  • Egerwin
    #26
    Jól látom, nem lesz a reszkessetek betörők? :O
    Pedig olyan jó lenne megnézni n+1-edszer is. :D

    Na, de sebaj, legalább lesz Való Világ, hogy azért legyen egy kis karácsonyi hangulat...
  • freemanone
    #25
    azt is nézzétek már meg, hogy 107-en szavaztak, hogy milyen csatornát fognak nézni, de persze nincs 30 ebmer aki Tv-t fog nézni :D
    Rájöttem már miért tartják még a szekeres vikikét, mert ő tud olyan cikkeket kreálni, ahol az oldal letöltés (reklám letöltés) a sokszorosa a normális cikkekkel ellentétben!
    btw, csak hogy a cikkhez is, van TV-m, de abban antenna még nem járt, csak HDMI :)
  • FoodLFG
    #24
    Letöltöttem pár ázsiai filmet, azokat nézem majd. Szarok a karácsonyra.
    http://www.avistaz.com/drama-movies/2011/love-for-life-china-2011.html
  • Darth Sith
    #23
    Én sem tvzek alapvetően, a házimozi rendszeremet filmnézésre tartom, amin azokat a filmeket nézem meg amiket megvettem, vagy az itthon beszerezhetetlen letöltött sorozatokat, normális kép és hangminőségben. Nem vagyok kiváncsi az üvöltő reklámokra, ezer éves szutyok filmekre fos szinkronnal. Csak azért mert van tvm, abból nem következik, hogy ezeket a hulladék csatornákat nézzem.
  • toarpad
    #22
    1 évben 1 napot csak a családra szánunk , utána eltelik 364 nap majd megint .
  • Kensin
    #21
    Nem igaz! Nekem van tv-m! Epikus falióra!
  • finizlik
    #20
    Nekem nincs is tv-m :|
  • zetortraktor
    #19
    Epic fail? :))) Te ezt komolyan írtad? Szerinted felmerült bárkiben is, hogy valaki itt be fogja ikszelni a tévét, hogy más lesz a végeredmény? Nyilván ezért is ilyen szavazás került ki. Itt eleve tévéje sincs senkinek.
  • Honda F1
    #18
    Nem nézek TV-t, nem tudom miért pont karácsonykor kezdeném el.
  • Seth74
    #17
    Konzekvencia?Szekeres úrnak nincs családja.De ez vélelmezhető is volt, különben lett volna már kritikus a családjából, hogy hé, te nem a Blikknél dolgozol, milyen fost írtál már megint?
  • Kensin
    #16
    Még ha beleszámolom, hogy vannak akik nem a valóságot jelölik meg, az interneten lógók valószínűleg kevesebb tv-t néznek mint aki nem ezzel is torzítva az eredményt, meg még csak 140-en szavaztak, akkor is nagyon kevés az a most már 6%. Szerintem maximum 50% lehet, de még az is csak a fele.

    "Egyébként a tv semmivel sem rosszabb, mint bármi más szórakozási forma, beleértve az internetet is."
    Ebbe belekötnék, a tv meghatározott cuccot vetít neked, míg más szórakozási formáknál választhatsz hogy mit akarsz. Még az se nagyon segít hogy sok a csatorna, mert egyre igénytelenebb a színvonal.
    (Ez speciel azt mutatja hogy erre van kereslet, vagyis a dolog pont fordítva van: nem a tv butítja az embert, hanem az ember butítja a tv-t.)
  • tomcsa4
    #15
    Arra nem is gondoltatok, ohgy a családi kártyázás, beszélgetés meleltt megy a TV is? A háttérben, halkan.
  • bakvarnyu
    #14
    Olcsó hatásvadászat,pont azért ez a cim, mert tudta, hogy igy majd mindenki benéz ide:)
  • donceleger
    #13
    Hibás a cím! Ugyanis én sem fogok tévét nézni! Inkább a családommal töltöm az időt, jó kis kártyapartik meg hasonlók.
    Max ha nézni kell valamit, akkor az eurosport csupa sport, vagyis a wattok lesznek. Az legalább vicces és szórakoztató.
  • mad mind
    #12
    Persze a szavazások mindig a valóságot tükrözik.
    Az ilyen választósoknál az emberek nagy része sohasem az igazi véleményét nyomja be, hanem azt amit az adott helyen a legelfogadottabbnak gondol.
    Én személy szerint fogok tv-t is nézni, bár nem valószínű, hogy a magyar tv-k valamelyikét, van még jó pár csatorna.
    Egyébként a tv semmivel sem rosszabb, mint bármi más szórakozási forma, beleértve az internetet is.
    Ja és a szerző a magyar átlagból indult ki, nem az SG-s beszólógépekből.
    @caius marius
    Lehet itt verni a melledet, hogy már évek óta nem nézel tv-t, de akkor minek lépsz be a tv-s cikkhez? A tv miért öl és butít? Ha nem tudod kezelni az onnan érkező információt, az nem a tv-t minősíti.
  • morden
    #11
    Látom a cikkíró a saját életéből indult ki, a szavazás szerint egészen más lesz a trend az átlag között :D