9
  • Merces
    #9
    ...a nyelv válltozik és álltalában mint minden a kisebb ellenálás irányába, vagy te szeretnél igy beszélni:

    „Némellyek a’ rendszeres gyógymüből mentek által a’ népszerinti orvoslásba, a’ hol gyakran még akkor is divatban maradtak, midőn amabból hasznosabb szerek által már régen kiszorittattak.” ?

    inkább tudatos nyelvujjitásra lenne szükség mint erre a debil begyepesedett ortológus dumára amineg semmilyen gyakorlati haszna nincs.....
  • Marko001
    #8
    Ez szép volt.
  • freemanone
    #7
    szerekes viktort mióta soroljuk az újságírók közé? még idézőjelezve is? az évezred poénja..................
  • Ender Wiggin #6
    fogalmam sincs, hogy ki az...vagy hogy miről beszélsz...de "újságírótól" sok minden elvárható, leginkább, hogy tudjon helyesen írni, fogalmazni.
  • freemanone
    #5
    persze... fluor tomi meg nyelvújító mi?
  • Ender Wiggin #4
    zetor, szerintem meg a nyelvkorcsosítókat kellene visszabaszni az általánosba...de sebaj, a twitteren jó lesz.
  • zetortraktor
    #3
    Mert te megmondod, hogy mi van, meg mi nincs. A nyelvtannácik bannolását hol lehet kérni?
  • HarryProf
    #2
    Én terveztem megnézni, de aztán rájöttem Debrecenben nem játsszák a mozik. :(
  • Béka Benő
    #1
    Mi az hogy "rondát bukott" ?
    Inkább csúfosan megbukott vagy nagyot bukott...de olyan hogy, "rondát bukott" olyan nincsen !