14
  • AgentKis
    #14
    Rövid távon nem feltétlenül, hiszen a gyermek születésekor nem szükségszerű a szülők halála. Egy generációval később viszont gyors fogyás következik majd...
  • hurkaur
    #13
    Martin Luginbühl, te segghulye vagy. Kapalnal inkabb az Eszaki-sarkon..
  • torreadorz
    #12
    Szerintem a kutatók keverik a szezont...

    Ugyanis nem az számít hogy hányan beszélnek angolul vagy kinaul, hanem hogy hány országban beszélnek angolul vagy kinaiul...

    Épp ezért nem lesz a világháló nyelve kinai mert ha valaki azt akarja hogy amit közzétesz azt a világ 100 országában megértsék akkor angolul fogja, mig ha kinaiul akkor akkor lehet hogy 1 milliárd ember megérti, csak épp az mind egy országból lesz a másik 99 pedig semmit nem fog belőle érteni
  • finizlik
    #11
    Már jópár éve nincs ez a törvény
  • NullZ3r0
    #10
    Kár, hogy ez nem igaz. Hosszú távon igen, de egy darabig még 2 alatti szinttel is növekedhet a népesség, mint ahogy most történik Kínában (népesedési lendület). 20 év múlva már ott is fogyni fognak, ha marad a jelenlegi trend.
  • Mardekár
    #9
    Szerintem meg előbb lesznek profi fordítógépek, programok, minthogy kínai legyen a világnyelv... lol. Az 50-100 év és mindenki kínai anyanyelvű becslés meg enyhén szólva túlzó. Akkor már a gyermekednek, vagy az unokádnak kínaiul kéne tanulnia, akár már most is. Tanul? Nem. Elég elvetemült ötlet lenne, főleg Európa kellős közepén bevezetni a kötelező tananyagba. Arról nem is beszélve, hogy könnyen megfeledkezünk arról, hogy egy átlagos európai ország lakosainak csak töredéke használ rendszeresen számára külföldi nyelven írt oldalakat. A nagyhalakat meg eleve lefordítják minden nyelvre, szóval nem hiszem, hogy a ching cheng chung tanulmányozásától kéne tartanunk. Arról meg már ne is beszéljünk, hogy sokan most is azért nem tudják átvenni a diplomájukat, mert még az angol nyelvvizsgát sem tudják megszerezni... hol van ettől az átlagpolgár? xD
  • Bronx South
    #8
    És mi van akkor hogy ha többen beszélnek majd kínaiul a neten ? Mi van akkor hogy ha 1 milliárdan fognak kínaiul beszélni majd a neten ? SEMMI ! Ugyan is majd szépen eldumál a sok kínai egymás közt vagy az ázsiai haverjaikkal, attól még az angol világnyelv marad, a kínai egy ősi nyelv, a lehetősége szerintem megvolt hogy akár világnyelvvé váljon, nem lett, ennek is oka van. Hatásvadász cikk, de túl sokat nem mond.
  • kvp
    #7
    Szemely szerint en pl. angol es nemet nyelvu forumokra is szoktam irni, viszont a kinai nyelv tenyleg eleg nehez ahhoz, hogy nagy szamban csak azok ismerjek megfelelo szinten, akinek az anyanyelvuk. Viszont azt is erdemes figyelembe venni, hogy ha tenyleg akkora hatalom lesz kina, akkor mindenhol az lesz a kotelezo nyelv. Hazankaban varhatoan hasonloan hatekonyan fogjak tanitani, mint anno az oroszt. A masik nagy orszag india, kerdes, hogy ott milyen nyelvet hasznalnak a kommunikaciora a kulonbozo eltero helyi nyelveket beszelo teruletek kozt?

    ps: Kinabol kapott hardvernel fordult elo, hogy megkerdeztek, hogy kinai vagy egyszerusitett kinai dokumentaciot kerunk. Mondtuk, hogy valami latin betus nyelv jobb lenne. A valasz az volt, hogy olyan nincs, mert eddig nem volt ra szukseg, mert a keszulekgyarto es az osszes oem partner is kinai. (vegul maradt az egyszerusitett kinai es a google) A jovoben legfeljebb megszokjuk, hogy a legtobb weboldalt csak fordito szoftverrel tudjuk elolvasni, ez tobbnyire most is igy van, ha az ember kinai, koreai vagy japan oldalakat olvas.
  • aronvirginas
    #6
    Emellett számunkra szinte irreleváns, hogy hány kínai, japán vagy thai nyelvű weboldal van az interneten, ha minket csak 10-20 magyar nyelven (is) elérhető oldal érdekel.
  • Turdus
    #5
    Csak szólok, hogy amíg a ráta 2 alatt van, addig népességcsökkenésről beszélünk, nem növekedésről.
  • NullZ3r0
    #4
    Csak szólok, Kína termékenységi rátája 1,7 körül van, míg az USA 2 felett.
    Viszont a kínaiak jóval többen vannak.
  • aronvirginas
    #3
    Enyhe túlzás, Kína természetes szaporulata 0.47%, ezzel az előkelő 167. helyet foglalják el. Persze Európa és Japán demográfiai katasztrófájához képest ez üdítő mértékű népességnövekedés, de messze nem "nyúlszaporulat"
  • Narxis
    #2
    Kb. 50-100 év múlva szinte mindenkinek a kínai lesz az anyanyelve, szal tök mindegy. Úgy szaporodnak mint a nyulak, pedig elvileg a kínai kormány bünteti a 2. vagy 3. gyereke vállalását?
  • mad mind
    #1
    Csak míg az angolnál 26 betű és egy kis mennyiségű nyelvtan kell, a kínai nyelvnél legalább 1000-5000 karakter ismerete kell, hogy megértsd amit leírtak. Meg az angolt, nem csak saját magában kell nézni, hiszen akik beszélnek spanyolul, olaszul, németül, franciául, portugálul vagy hollandul azok mind elég könnyen megtanulnak minimális szinten angolul, mert nem kell az új karakterek megtanulásával vesződni.
    Egy világnyelvnél, nem az az érdekes, hogy mennyien beszélik alapból, hanem az, hogy milyen gyorsan lehet minimális szintet megszerezni belőle.