9
Energiagazdálkodási tippek, programok, praktikák, hogy minél tovább élvezhessük a mobilitást.
  • Sith
    #9
    Attól tartok hogy szoftverrel nem fogsz tudni csodát elérni... mármint üzemidő terén. (akár még windowson is be tudsz konfolni egy csomó dolgot amivel növelheted az üzem idődet.)
    Kis érdekesség:
    nem ép laptopról van szó hanem szervergépről... mondjuk hogy kísérleteztünk.. ugyan az a gép kevesebbet fogyasztott win server 11 el és win 7 el mint solarissal vagy linux-al)
  • sapkafej
    #8
    bikakaki
  • Helium3
    #7
    De, amint tudjuk nem minden oprendszer teszi ezt, főleg a win7 nem.
  • Büdös Bohóc
    #6
    praktikákról nekem másfajta topik jutott eszembe, de már látom, hogy ez nem az :D

    Kérdésedre válasz Helium3: alapból az oprendszernek normálisan kezelnie kéne ezeket.

    az aksi élethosszának az pedig nem fog nagyon tetszeni, hogy állandóan ki van használva, igen, néha le kell meríteni, de nem állandóan 0-100-0-100 használat...
  • Helium3
    #5
    Nem értem mi a baj vele. Szerintem, ha nem lenne majd teleszemetelve sok embernek hasznára válna...
  • tigeroo
    #4
    ez a topik úgy hiányzott ide mint tanyára a villany :):)
  • Carlos
    #3
  • Helium3
    #2
    Ennyire senkit nem érdekel a téma?
  • Helium3
    #1
    Üdvözlök mindenkit!

    Van már néhány notebookos topik, de nem találtam hasonlót. Itt megbeszélhetjük az energiagazdálkodás praktikáit, tanácsot adhatunk egymásnak és nem szemeteljük tele ezzel a többi notebookos topikot, aminek ehhez semmi köze.

    Elsőként kérdeznék én. Tud valaki olyan programot, ami akkukímélő? Akár úgy, hogy működés közben szabályozza a futó programokat, akár úgy, ha töltőn van a noti, akkor ha tele az aksi újra átkapcsol telepre, meríti, majd újra tölti.