36
  • B0nFire
    #36
    Amúgy +1 a régi Batman-szériára (ha már itt tartunk). Bale összes tudása kimerül abban, hogy szúrósan néz és baljóslatúan hörög. Az utsó Terminátor filmet is sikerült elkúrni vele (mondjuk amúgy sem volt benne sok köszönet).
  • Ender Wiggin #34
    Idén ez már hányadik év filmje? Nem unod még Viktor?

    night, borzasztó, hogy vannak emberek, akik Nolan tucatakciófilmjét ennyire misztifikálva túllihegik (tudom és sajnálom, hogy, van egy kultúrtroll nemzedék, akik a "mester" esetleges bélmozgásának felvételére is nyomnák a 10-est az IMDB-n). Batman a képregények, rajzfilmek és a mostanában sikeres játékvilág ikonja, melyet Burton közelített meg leginkább. Bale azzal, hogy hol lefogy, hol kigyúr gyakorlatilag el is lövi a színészi puskaport. Szegény Ledger sosem kapott volna oszkárt a ripcskodásért, ha nem töténik vele a szerencsétlenség.
  • Merces
    #33
    ....(gyakori B betűs obszcén szó a mondanivaló nyomatikositása céljábol )meg most nem tetszhet neki szubjektiven,a francért akarsz meggyőzni valakit arrol hogy jobb a banán ha a narancsot szereti, nekem is jobban tetszik pont mert olyan zanzás nem foglalkozik illuzióromboló részletekkel, pont olyan amilyennek egy képregényfilmnek lennie kell...........
  • nlght
    #32
    Akkor nem értelek:
    - a sztori biztos, hogy fordulatosabb és realisztikusabb, emészthetőbb
    - a rendezés is realisztikusabb, izgalmasabb, egy percre sem enged elaludni
    - emiatt az akció és koreográfia is sokkal jobb
    - joker karaktere szanaszétveri nicholson vásáribohócát (pedig az se volt rossz) és sokkal jobban adja a zavarodott, de kegyetlen pszichopatát
    - a nolan féle batman nem sérthetelen superman, hanem érzésekkel és dilemmákkal rendelkező hős, aki komoly fizikai és lelki sebeket is kap, ráadásul nem csak van és lesz, hanem magyarázatot kapsz rá h miért és hogyan válik azzá aki, míg burtonnél csak azt látod, hogy a szüleit megölik és kész a magyarázat.

    Szerintem azért nem látod így, mert szubjektívebben gondolkodsz, mert az első Burtonöset 3szor láttad moziban, valszeg akkora élményként ért, hogy nem tudod objektíven félretenni az emléket és csak a tényeket nézni az összehasonlításnál. Nem azt mondtam, hogy a Burton féle szar ahogy van, mert nekem is jó élmény volt gyerekkoromban, többször is láttam, megvolt VHS-en, de Nolan magasabbra tette a lécet.
  • lamella
    #31
    Nem. Kivétel nélkül minden Batman filmet moziban láttam. Még a 2 ratyi középsőt is. Sőt szám szerint tudom, melyiket hányszor (3,1,1,1,1,2). Abban az úgynevezett "karikatúra" világban nekem hitelesebb Batman karaktere, akármennyire is igyekeztek realisztikussá tenni az újat Nolanék. Rendezésben, történetben, dialógusokban semmi karaktereset nem érzek Nolennél, ellenben a Burton verziókkal.
  • nlght
    #30
    Akkor valami hiba van a rendszerben, mert sztem az összes általad felsorolt szempontból erősebb az új Nolan féle verzió. Ahogy már előttem is írta kalapos01 a Burton féle látványvilág csak karikatúra a Nolan féle batmanhez képest. A zene még csak csak igényes, de a rendezést és dramaturgiát jobbnak vélni sztem fail. Nem lehet, hogy azért írod, mert a Nolan filmeket otthon nézted kamerás verzióban?
  • lamella
    #29
    Zene, dramaturgia, rendezés, látványvilág. Ezekben szerintem erősebbek a Burtonos filmek.
  • nlght
    #28
    Még jó, hogy te sem írsz érveket, hogy miért Nolan < Burton, így nehéz bármiféleképp is vitatkozni. Mégis milyen területen jobbak Burton batmanjei? Ne nevettesd ki magad... Más a gyerekkori emlék, amikor 10 évesen láttad és a fejedben felraktad a "királyság" polcra az emlékét és mások a tények, amikor részleteiben hasonlítod össze a minőséget.
  • lamella
    #27
    Nekem egyik Nolenes Batman sem emelkedett a 2 Burton-ös fölé, párszor azért meglehet nézni őket. A Schumacheresekről pedig tudomást sem veszek :)
  • nlght
    #26
    Egyetértek veled, de ő azt állította h Schumacher < Nolan < Burton. Nem vettem észre h poénkodott, mert egy smile-t se tett bele, te miből következtettél erre?
  • kalapos01
    #25
    Csak poénból írta. Nyilván a régi Burton-féle Batmanért páran oda vannak, mert akkor még picik voltak és hű, de fasza volt, de az, hogy megváltoztatta a Batman-sztorit, plusz teljesen nevetséges dolgokat vitt bele, az csak Burtonössé tette a filmet, nem Batmanessé. Elég megnézni milyen béna gonoszok voltak, szinte minden karikatúra benne, de neki ez is volt a szándéka. Utána jött Schumacher, aki hirtelen komolyan vette és azért szúrta el.
  • nlght
    #24
    Neked elmentek otthonról, ha bármelyik régi batman filmet fölé helyezed a Nolan féle filmeknek (én a régi batman filmeken nőttem fel, többször is láttam őket mielőtt belekötnél). Burton nagyon ért a sötét mesékhez és azok a batman filmek is azok voltak, de össze se lehet hasonlítani a filmélményt, a karakterek motivációit, dilemmáit, fejlődését, a csattanókat a storyban, a fight koreográfiát. Egyszerűen magasabb minőséget képvisel Nolan. Kérdezz meg 100 embert, hogy melyik nyújtott neki nagyobb élményt, ha nekem nem hiszel. 20 év alatt sokat változtak az igények a film minőségére vonatkozóan, szerencsére a jó irányba.

    "Nyugodtan védjed, pont erről írtam. Szent tehén."

    Miről írtál? Mert valami érved is van Nolan ellen vagy Burton mellett? Vagy csak jöttél trollkodni?

    Áhh meg is van: "hogy az csak jó lehet, mert...blablabla"

    Ez máris megmutatta az értelmi szinted. Grat hozzá, vagont rakodni megfelelő. Egyébként én csak Nolant védem, Scottot nem tartom annyira sokra, Finchert meg a Fight Club, A játsz/ma (The Game) és a Hetedik miatt tisztelem, mert ezek nagyon nagy élményt nyújtottak, remélem azért van annyi eszed, hogy ezekbe nem kötsz bele érvek nélkül. Azt pedig sehol sem állítottam, hogy Fincher csak jó filmeket csinált mielőtt beképzeled magadnak.
  • lac14
    #23
    Ciki akciófilm vagy sem, számomra sokkal élvezhetőbb volt mint a tetovált lány.
    A könyvet nem olvastam, a filmen háromszor bealudtam sikeresen és nem csak azért mert unalmas volt... De ez csak saját vélemény, mielőtt beletaposnék valakinek a lelkivilágába.
  • Ender Wiggin #22
    "Végre csinált egy normális batman szériát! Tudod mekkora kincs ez az előzmények után? Sztem nem láttad a régieket..."

    mit értünk normális alatt? hogy ciki akciófilm lett belőle, érdektelen karakterekkel, semmilyen történettel (az első film zenéjén kívül semmi nyomot nem hagyott bennem, a második még annyit sem)? Maximum a Schumacher-filmekre ver rá, Burtonre nem. Nyugodtan védjed, pont erről írtam. Szent tehén.
  • Zombee
    #21
    Tényleg nem volt olyan nagyon erős év. De SzV szerint ez is az év filmje :). Viszont a december most nem durvakemény, érzem is hogy szar az év vége :)
  • Laza
    #20
    Lehet, mert erre semmiképpen nem mondanám ... annyi eredetiség van benne, mint egy kínai tornacipőben :)
    Vagy ilyen szar évet zárunk? :))
  • Laza
    #19
    Miből gondolod, hogy sokkal jobb film lesz belőle? Szerintem a sztorihoz képest a swéd film is tökéletesen kielégítő volt. Nem kell ide James Bond és társai. Megnéztem ezt a 8 perces 'előzetest' ... és megjegyeztem, hogy nem fogom újranézni, bőven elég volt ebből a nemrég készült trilógia.

    Még ha 10-15 év telt volna el, de ezeknek most pár évvel a másik után meg kell csinálniuk a maguk verzióját, mintha nem lenne ezer más könyv és történet, ami megfilmesítésre vár .......
  • Laza
    #18
    "Mert ugye ez a svéd eredetinek eleve nem sikerült, bár elcsúfították Noomi Rapace-t, de azért volt benne valami vadóc jócsajság."

    Hát Én semmi jócsajságot nem véltem felfedezni benne ... sőt. Ez meg most attól jó, hogy még jobban teleaggatták minden szarral? Nekem abszolúte nem tűnik 'rosszabb' csajnak, mint a másik.
  • nlght
    #17
    Valamennyire egyetértek veled, de meg kell védenem Nolant. Őt miért kell bántani? Végre csinált egy normális batman szériát! Tudod mekkora kincs ez az előzmények után? Sztem nem láttad a régieket... Ráadásul nem egy túlsztárolt rendező, hanem író is és nem is akármilyen, szal nem értem miért kell bántani, ő egy üde színfolt a hollywoodi, szürke mocsokságban.
  • cenobite
    #16
    Fú, a csajt nagyon elkúrták szerintem. Az eredeti Salander-nek szerintem hatalmas kisugárzása van, tök egyedi, meg minden. Ez a halivúdi picsa meg... Egyszerűen ronda... Meg az egész filmnek nagyon jó hangulata van.
    Az eredeti filmeket láttam, nekem nagyon tetszenek, de a feldolgozást szerintem messzire elkerülöm. Reznor zenéit azért majd meghallgatom ha módom lesz rá.
  • Zombee
    #15
    Nem a Drive az év filmje?
  • Ender Wiggin #14
    Nem tudom miért, de ha Nolan, Fincher vagy akrá Ridley Scott neve előkerül, akkor a kultúrtroll egyből bebőgi, hogy az csak jó lehet, mert...blablabla. Szerintem meg a legtúlértékeltebb rendezők, akiknek 1 jó esetben két igazán telitalálatuk volt, s most még is isteníteni őket (már előre készpénznek venni, hogy amihez csak nyúlnak, az az év filmje).
    Nekem nagyon bejött a svéd változat, meg egyébként is, az autenticitás mindig jó pont. Ez a szerencsétlen yoda-fejű Bond még saját magát sem tudná élethűen eljátszani...
  • Xerox10
    #13
    Ez aztán a fizetett film reklám. Ahogy betölt az oldal már megy is az első trailer. Szép terjedelmes cikk a filmre való rábeszélésre (minden bekezdésben ott a varázsszó), pluszban még zenei tracklist. Felőlem lehet bármennyire jó a feldolgozás, azért a plusz 10 percért, biztos nem fogok elmenni a moziba, hogy megnézzem. Annak biztos jó lesz aki nem látta svéd verziót.
  • hegege
    #12
    Hasonló mint az Utazó volt.. Jolie számomra nem tudta elvinni a filmet(első 20 percig néztem), míg az eredeti egy kiválló film volt...
  • Kindred Blades
    #11
    Honnan tudjuk, hogy sokkal jobb film lesz? Sokkal nagyobb költségvetésű, az tény, de onnantól személyes megítélés kérdése. Szerintem az eredeti svéd casting kiváló volt, a színészek hitelesek, a rendezés passzolt a könyvhöz (azon értelmében is, hogy néha teljesen leült a sztori, hogy aztán pofánrúgja az embert egy sötét sarokból), speciel én már megkaptam a vásznon azt, amit az adaptációtól vártam.
    Másrészt azok a filmek pár évesek. Én sem látok mást ebben a próbálkozásban, mint hogy "Csak azért is megcsináljuk a sajátunkat, mert mi vagyunk a nagy, szőrös-bőrös Hollywood!". Persze sosem baj, ha van több interpretációja egy regénynek, de engem egyáltalán nem tud érdekelni a film maga. A felhajtás annál viccesebb.
  • moon08
    #10
    Ez a csaj olyan rusnya lett, hogy ha nem lenne ilyen unalmas az előzetes, talán még akkor se nézném meg a filmet. Tudom igénytelen vagyok. :D Vagy csak mások az elvárásaim...
  • zetortraktor
    #9
    Kvázi mindenki elismeri, hogy nagyon jól sikerült az amerikai casting, és Rooney Mara elcsúfítása, sikerült megcsinálni az aszexuális Salandert? Mert ugye ez a svéd eredetinek eleve nem sikerült, bár elcsúfították Noomi Rapace-t, de azért volt benne valami vadóc jócsajság. Salanderben meg nincs.

  • nlght
    #8
    ez az új csaj úgy néz ki mint ha egy félbehagyott nemváltó műtét után hívták volna be forgatni... amúgy láttam mind3 svéd filmet, de számomra már az is inkább B mint A kategória volt, és nagyon nincs kedvem megint pár órát elbaszni rá az életemből, hogy most egy rondább nővel újranézzem... egyébként már ott sokat vesztett a film az értékéből, hogy a hackercsaj epöl termékeket használt benne omg jesus f***** christ
  • zetortraktor
    #7
    Ennyire buta vagy, komolyan? Hogy nem tudod. Amúgy meg mi bajod van? Le van tiltva, hogy készülhessen egy sokkal jobb film a könyvből? De tudod mit, gyorsan megcsinálom a Hobbitot és Peter Jackson bekaphatja.
  • vili 27
    #6
    Ez vicc hogy ebből megint filmet csinálnak. Mire jó ez ?
  • Bhalage
    #5
    tamogatom, megvan mind3 dvdn, kúrva hangulatosak, ámerika meg bekaphattya
  • Wittgen
    #4
    Én láttam mindhárom svéd filmet, ez az amcsi verzió meg 1 az 1-ben hű koppintásának tűnik annak (minden beállítás, minden mozzanat, stb, stb). Így ez nem érdekel. Rapace meg eléggé bejött, mint főszereplő, ez az új csaj viszont nem tetszik.
  • sad1976
    #3
    azt direkt kihagyták. ne hogy má! he!
  • Kindred Blades
    #2
    A szavazásnál lehetne egy olan verzió is, hogy A svéd film tetszett, ez nem érdekel.
  • Teppik Amon
    #1
    Noomi Rapace jobban bejött mint ez a csaj.
    A bemutató alapján nem sok különbség van (a szereplőkön kívül) az eredetivel. Miért kellett ezt leforgatni?