11
  • cateran
    #11
    De kivaltja, az ssd ugyanis nem adattarolasra valo (sebessegben pedig oda-vissza 3x alazza porig a notis hdd-det, ami jo esellyel 5400rpm-es lomha dog...)
  • NovaTerra
    #10
    Pontosan. Adókedvezményt kapnak, jól betanítható olcsó munkaerő van, kiváló a logisztika, pont amiatt is, mert közel vannak egymáshoz az alkatrész gyárak. Természeti katasztrófára meg nem lehet és nem is akarnak túlzottan készülni, mivel emiatt kötnek szép zsíros biztosítást.
  • FoodLFG
    #9
    Biztos számoltak az ilyen extrém körülményekkel és arra jutottak, hogy még így is megéri nekik ott gyártatni.
  • Szefmester
    #8
    Én szerintem megmaradok a lomha HDD mellett.. max egy "apró" rendszer alá való SSD-t fogok venni.

    40% ott készül? hurrá.. és most mindenki csodálkozik hogy jött egy természeti "katasztrófa" és minden megpusztul? Lehet több helyen kellene gyártatni, és nézni kéne a környék biztonságosságát is. Mert ahol minden évben van esély a csúf időjárásra, vagy egyéb problémákra mint egy szökőár oda lehet nem nagyon kéne központosított termelőhelyet építeni.
  • mad mind
    #7
    De ha gigabájtonként egy dollár, akkor egy 100 gigás még mindig 100 dollár, ami ismerve a cégeket 100 euro, ami 30 ezer forint(+adók).
    Ez azért nem sokkal olcsóbb és pláne nem váltja ki még a notimban lévő 250-es hdd-t sem.
  • Jackal
    #6
    SZép dolog ez a csíkcsökentés, nekik kevesebb alapanyag, viszont már a 25nm is a tartósság rovására megy, ezt elfelejtették a nagybetűs kiírás mellé biggyszteni... :)
    Szóval vehetsz olcsóbban fele olyan tartós cuccot, amit 3 év mulva mujr megvehetsz :) Még mindig aranyáron van. Majd 1 terra 20 ropiért már jó lesz, sokára.
  • gforce9
    #5
    Kb vakítás az egész. Azért fogy több SSD mert drága a HDD. Ezért tudják olcsóbban adni, mert az egységre eső költség kisebb. Nem kell a marketing hülyeség meg a rizsa.
  • Vanek úr
    #4
    Az a baj, hogy itthon sokkal jobban számít a forint esése, mint az SSD-k alapanyagárainak esése. Vagyis ha külföldön olcsóbb is lesz, itthon meg örülhetünk, ha nem fog emelkedni...
  • Tetsuo
    #3
    Egy jo kis SSD-t en is beterveztem jovore..
  • Tetsuo
    #2
    Az elelmiszer ara nem csokken es pl. az arany ara sem. ;)
  • bino512
    #1
    mindig csökken mindennek az ára... kivéve most a winyóké XD