524
Az új Test Drive játék
  • unrealnoise
    #185
    hát mondjuk jah, ahogy most állnak és is azt mondanám, hogy minimum még egy év + csúszás, akár több hónap, vagy fél év. Ez az időpont már necces is lehet, mert ez már a next-gen eljöveteléhez meglehetősen közeli időpont.

    igazából jópáran már a háttérben az új konzolokra fejlesztenek, lehet megérte volna fél évet várni, és elsőként robbantani ott, kompromisszumok nélkül. mindegy, ők tudják, mindkét megoldásnak vannak előnyei.
  • Alexease
    #186
    A lenyeg, hogy a CARS-bol meg van minimum 6, de inkabb 9–12 honap fejlesztes, vagyis ezalapjan lehet hasonlitgatni, velemenyezni.

    De ha kesz lenne, akkor sem hasonlithatnad a kedvenc Forzadhoz, mert ertelmetlen, azt kizarolagos, maximalis tamogatottsaggal keszitik, 20–50× nagyobb mennyisegu penzbol, ugyanannyival tobb fejlesztovel;)

    A photomode-ot felejtsuk, legalabb itt a PC-s reszlegen, foleg ha elsosorban szimesebb dolgot varunk. A trukkozott replay es photomode dolgokat hagyjuk meg a konzolos recskazasra;)))
  • Alexease
    #187
    A CARS-nal azert erdemes fejben tartani, hogy nem biztos hogy az SMS-nek a CARS a fo projectre, hanem csak egy engine-fejleszto alap;) Igy lehet, hogy ezt kitoljak "egyszerubben" PC-re es mostani konzolokra, lesz egy teljesen sajat, massziv, korrekt alapjuk, amit mar a kovetkezo generaciora tudnak optimalizalni.
  • Totti5
    #188
    "A photomode-ot felejtsuk, legalabb itt a PC-s reszlegen, foleg ha elsosorban szimesebb dolgot varunk. A trukkozott replay es photomode dolgokat hagyjuk meg a konzolos recskazasra;)))"

    Hagyjuk már ezt a primitív hozzáállást légyszíves!

    CARSban is van fotomod. Meg tudom állítani a játékot rázúmolni az autóra és megvizsgálni minden részletét. Lehet hogy téged az autó maga nem érdekel, de engem igen. Szeretem megvizsgálni, körbejárni, látni a részleteket, a vonalait, a kidolgozást a különleges megoldásokat és ezt lefotózni, elmenteni, kísérletezni azzal, hogy minél élethűbbb és látványosabb képet, beállításokat, helyezeteket örökítsek meg. Auto Vista maga a tömör gyönyör mert a legjobb versenytechnikákat olyan részleteiben láthatom ahogy soha máshol nem, hacsak nem tudok egy LMP1es Pózsót a való életben nagyítóval megvizsgálni a burkolat alatt... nyilván erre egy halandónak nincs lehetősége.

    Shiftben van, de sajnos a modellek nem a leg részletesebbek így sokat nem, ért. Ebbe a Ferrariba pedig részletesebbnek tünnek, de nincs benne fotomód vagy bármi más...

    Trükközött ripléj pedig nincs. Azt látod ami a valóság. Verseny közben meg nem veszed észre hogy az ellenfél vasa 30%al részletesebb e avagy nem. Azt meg hogy nincs mósön blúr csak ripléjben... CARSban is ki lehet kapcsolni verseny közben, ripléjbe meg be ( ami ripléj jelen formájában használhatatlan... ugrál az autó, ugrál a kamera, akad a hang + kidolgozatlan még a pálya és rettentő rondák a fák )

    Hasonlítgatást nem én nekzdtem el, ezt te is tudod:) és azzal nem kell a CARSot védeni hogy nem annyi pénz áll rendelkezésre. Azért van ott munkaerő és van ott pénz is. Autók terén nem versenyezhet a Forzával, mert pár híján 100 új autó jelent meg a játékhoz fél év alatt és kb ennyi autó lesz a CARSban összesen ha minden jól megy.

    Pályák terén viszont már majdnem egálban vannak ( minőségben nyilván nem, hiszen CARSban még egy sincs kész ) + napszak és majd az időjárás.
  • RedRiot
    #189
    "Shiftben van, de sajnos a modellek nem a leg részletesebbek így sokat nem, ért. Ebbe a Ferrariba pedig részletesebbnek tünnek,"

    Nem annyira szépek ezek a modellek. Pl. nézd meg a légbeömlőt 1:05-nél, kicsit low-poly az a rész:

    Ferrari intro


  • júzer02
    #190
    Valaki árulja már el nekem miért ekkora gáz a 30fps? Mert ugye az emberi szem 24 másodpercenkénti képkocka felett elvileg folyamatosnak érzékeli a videot. Namármost a 30fps ha jól tévedek 30 képkocka mp-enként, ami pontosan 6-al több, mint amit már folyamatosnak látunk nem? Mi itt akkor gond?
  • arty
    #191
    nem látod folyamatosnak a 24fps-t, ezt neked ki mondta? (sejtem, hogy a filmes világból veszed a példát, de ott 1.) passziv néző vagy 2.) elmosódik a kép nagy oldalirányu mozgásnál - ez játéknál nem jo, mert NEM LÁTOD amit látni akarsz!)

    a 30fps-el két gond van: másodpercenként 30 képnyi infot kap az agyad, az alapján kell döntened. a döntésed eredménye 1/30-ad másodperc alatt hajtódik legkorábban végre (elmélet, gyakorlatban ennél rosszabb a helyzet), ergo később, mintha a 60fps-es játékban 1/60-ad másodperc alatt hajtódna végre (és ugye ott az agyadba jutó info is 2x annyi!)
  • samsung123
    #192
    sok gamplay, amin a fizka se annyira rosz már!
  • oneal1
    #193
    PC ről semmi hír?

    kipróbálnám már!:)
  • totyak
    #194
    Ennek a játéknak törölték a PC verzióját, hogy semmi hír nincs róla? Konzolokra már van warez is, PC-ről meg semmit nem lehet hallani.
  • Totti5
    #195
    Kormánnyal már nem jó. Szar az FFB, kevesebbet lehet állítani mint a Shiftben, és nincs súlya az autónak meg persze így mocskosul kijön ez a libegős tengely körül forgó csúszós fizika. Kontrollerrel el lehet vele lenni, de több nincs benne.

    Vagy túl régen játszottam már Shiftel vagy ez szarabb kormánnyal.
  • Alexease
    #196
    Megjelent a PC is a tobbivel egyutt, csak PC-sbol nincs dobozos, csak letoltheto, online verzio.
  • totyak
    #197
    És abból virágbolti nem várható?
  • Muttley
    #199
    mondtam, h kár időt pazarolni rá
    PC-n megértem a rügyezést, mert ott nincs Forza 4
    és idővel kinyomhatnak erre is egy real physics MOD-ot
    de konzolon a Forza 4 ezt a TDF-et körbeszaladja, kineveti, lepisili és felgyújtja

    vártam egy db-ig, de a végeredmény nagy csalódás
    mélységesen sajnálom, hogy ezt így kimerték adni egy Forza 4 után
  • mester1987
    #200
    ...
  • Totti5
    #201
    Egy kis Ferrari:)
  • GerY5
    #203
    Pár perce érkezett az alábbi Atari hírlevél, talán nem vagyok egyedül.
    Röhögjünk együtt:



  • Ryder62
    #204
    Gémkapcson 4 kerek pontot ért el. Kemény.
    Tényleg ennyire trágya?
    Nem mintha érdekelne, n+1 játék számomra.
  • arty
    #205
    forza4
  • Alexease
    #207
    En azert kivancsi lennek ra;) Ez a Gemkapocs ember is full segitseggel, hatulrol tologatva, kanaperol, kontrollerrel nyomta;) Ettol meg lehet jo es rossz is, de az a biztos, amit en probalok ki.
    Tuti hogy nem szim es nem is autokazos (GT/FM) stilusu program, egyikbe sem ferhetett be a project (eladhatosag, koltegvetes, engine stb.)
  • CamelX
    #208
    Megjött itt is. Szégyen amit az Atari művel, de legalábbis a PR osztály egészét kirúgnám helyükbe és lecserélném. Vagy mondjanak normális dátumot, vagy fejezzék be a "soon"-ozást. Amióta Eden-es csapattól megváltak, amúgy is agyaltam rajt hogy leiratkozom a levlistájukról
  • arty
    #209
    mert az éden aztán nagykirály... (tdu2 förtelmes lett)
  • CamelX
    #210
    Azt aláírom, de hogy egyrészt megszüntették egy "félkész" játék továbbfejlesztésének lehetőségét és supportját, másrészt ha hiszünk a pletykáknak akkor az Atari korlátozásai okozták a játék vesztét, akkor jogos a felháborodás
  • Totti5
    #211
    Nyilván nem ez az SMS csudajáték:D Forza 4.

    Próbáltam ebből felvenni valamit, de kormánnyal olyan szégyenteljesen szar és játszhatatlan hogy semmi értelme...
  • Totti5
    #212
    Azt nem fogja nekem senki beadni hogy azért nincs a játékba ablaktörő mert az Atari csúnyán nézett rájuk... és még ezer 1 ilyen apróság ami miatt félkész a játék. Persze teljesen banális storyra és mocapra meg színészekre jutott manna bőven.

    Mondjuk ilyen esetekben a legnagyobb hibás az aki a fejlesztést megtervezte, ütemezte, kiadta a munkákat... egyszerűen rosszul csinálta, alkalmatlan a feladatra => vagy ki kell tenni vagy valami olyan melóval megbízni ami nem haladja meg a képességeit.
  • CamelX
    #213
    Nyílván igazad van. Életem legrosszabb vétele volt minden tekintetben. 2 kezemet összetettem volna ha a TDU1-ből csinálnak egy teljes grafikai felújítást kis autó bővítéssel és fizika fejlesztéssel
  • arty
    #215


    dettó, én is életem legrosszabb vételének tartom a tdu2-t. nem szoktam játékot előrendelni, de ezt pár nappal megjelenés előtt "vettem". pár órát szenvedtem benne, mert mégiscsak drága volt, de ... ezerszer inkább indítom el a tdu1-et, mint a folytatást :(((
  • arty
    #216
    mi volt a dlc1 és dlc2?
  • Totti5
    #218
    Csinálok belőle videót ezt látni kell milyen szar:( lesz egy belső kör és egy verseny visszajátszás VS ugyan ez Forza 4ből.

    Ocsmány grafika igazából most esett le, hogy a Shift emellé rakva gyönyörű. Visszajátszásban botrányos a minőség. 1 óra és jövök a videókkal.
  • Totti5
    #220
    a frém így is szar
  • Alexease
    #221
    Egy tobb eve piacon levo, tobb 10millio dorrar koltsegvetesbol keszult, a sajat platformjan (XBOX360,) abszolut tamogatast es elonyt elvezo program (Forza 4) grafikajat akarod osszehasonlitani, a huszad annyi penzbol keszult, a legjobb esetben is CARS preAlpha 3-5 honappal ezelotti engine-jen futo programjaval (TD:Ferrari)?!?:)

    Erre a Ferrarira MOST volt igeny, megrendeles, lehetoseg, igy most raktak ossze. 1-1.5 ev mulva, a mar mukodokepes engine-en sokkal tobbet kihoztak volna belole.
  • arty
    #222
    teljes árú lesz egyébként a játék?

    vagy még ezt sem tudni?
  • Totti5
    #223
    Semmiből nem állt volna minimum olyan igényesre megcsinálni mint a Shifteket.

    Milyen CARS motor? ez 1:1ben Shift grafikai és fizikai motor, csak igénytelenül előadva. "Shift 2: Unleashed and uses the same engine"

    A CARS motor viszont ennek a "Madness Engine"-nek az újabb verziója.

    S ez nem pénz kérdése... az sosem volt az hogy rosszul optimalizált valami, már pedig a butított és ráadásul 30fpsel SEM futó grafika az csak optimalizálás kérdése.

    Liszenszelt autós játék AAA fejlesztőktől. Oda teszem ahova akarom, mert megvan az elvárt szint.

    Magyarázni pedig nem kell és pláne nem kell kimosni az SMS szennyesét!!!





  • arty
    #224
    istenem ez a driftelés :(

    amugy ha budget áron menne, akkor lenne "értelme" a játéknak. talán.
  • mester1987
    #225
    Ha ennyire fos amit itt írkáltok akkor ne is várjatok 1-2 éven belül ennél jobban PC-n, ugyanis elmúlt az az időszak...
  • Alexease
    #226
    Ezert irtam, hogy legjobb esetben is CARS... Vagy is ha nem, akkor sok eves SHIFT motort, ami 7-8 eves ISI motor;)
    A jo optimalizalashoz jo engine kell, ember, ido es igy penz;)

    De meg mindig nem ertem, miert kell minden topicban az Xbox/Forza-ra rencskaznod es bizonyitanod hogy az a legjobb?!

    Elhiszem hogy jo (tobbszor le volt irva hogy miert), sose mondtam hogy nem jo, sot, szivesen jatszanek vele.

    DE 1db szaros programra nem vagyok hajlando kiadni 300E forintot (Xbox, jatek, kormany, pedal, valto).

    Vagyis lenyegtelen mennyire promozod, emiatt egyszeruen leszarom;)

    Raadasul, igazabol csak szep, HATVANFRAME-es (!:D), sok-sok tartalommal, de fizikaban, szimulatoros jellegben meg a 10 eves LFS-tol, nKP-tol is elmarad:D

    Vagyis csak AUTOKAZOS programnak kellene, amiert a 30E is sok, de annyit meg kikohognek erte.

  • CamelX
    #227
    Hát naja, ha már csak a kormánynál tartunk, sokkal jobban járnék még így is PS3+GT5-el, úgyis a kormány teszi ki az ár nagy részét, és ha már G27-em van, csak feleslegesen csorgatom nyálam én is Forza-ra.
  • Totti5
    #228
    Nem értem a hozzáállásodat, és igazából ennél a stílusnál amit levágsz érettebb embernek gondoltalak. Hol említettem itt az Xboxot? egy kész és a piac egyik legjobb autós játékhoz hasonlítok egy másik autós játékok. Neked az nem értem miért fáj. Hidd el hidegen hagy hogy mit veszel és min játszol és nem akarlak xbox vagy forza vásárlására ösztökélni... ( fanatec kormánnyal az egész buli 160 ezer max amúgy, de lényegtelen ) nem is kell neked venni, mert nem tetszene ezt nagyon jól tudom. Nektek más számít éppen ezért vagyok megszólva, mert nekem a grafika + fizika + tartalom ad ki egy játékot és nem az hogy van FFB és nincs szinte semmi más. Ez van, ebből nem fogok engedni ahogy ti sem fogtok megváltozni, persze azért megy a nyálcsorgatás a CARSra:) nem is csoda...

    Ha érdekel megnézed a videót, ha nem nem... ha csak a magam szórakoztatása miatt csináltam akkor sincs semmi gond. Miért kell mindig a rosszat látni????
  • Alexease
    #229
    Megneztem a videokat, semmi extra;)
    Mint maskor is irtam, jatek kozben a Forza mar nem olyan nagy duranas kinezetre (a visszajatszas nem erdekel);) Kissebb felbontasu texturak, egyszerubb de latvanyosabb shaderek, HDR+Glow. Ennyi. Es mivel van ember es penz hulyere optimalizalni, igy latvanyosabb a palya.

    A vezethetoseget videobol nem lehet eldonteni. De ranezesre, a TD:Ferrarit mintha szandekosan eroltetted, kinoztad, gyilkoltad volna (talan segitsegekkel:P), a Forzanal megprobaltal normalisabban menni, hogy jonak tunjon;)))
  • CamelX
    #230
    Ha már itt tartunk, jó lenne már olyan gameplayt látni ami kormánnyal, segítségek nélkül van. Én még mindig azt mondom hogy alig várom hogy kipróbáljam a játékot, mert "egynek jó lesz" az biztos, és imádom a classic verdákat (mondjuk a Ferrari pont nem szívem csücske, de na... :)).