524
Az új Test Drive játék
  • mester1987
    #140
    SOSE xD
  • GerY5
    #142
    És te még hiszel neki?! :D

    Amúgy most kaptam Atari hírlevelet, hogy rendeljem elő, és kapok exkluzív Ferrari Four-t is. De csak konzolra lehet előrendelni a mellékelt linken. :D
  • Palinko
    #144
    ugye ki jön 6. án? már nagyon tolnám a 458 assal :)
  • Alexease
    #145
    Peresze hogy ki jon. Mar csak az a kerdes, hogy melyik honap 6-an:)))
  • Palinko
    #147
    remélem nem szaroznak sokat, és nem lesz ez ilyen duke nukem 2 :D meg jön pc re is rendesen.
  • Alexease
    #148
  • kjhun
    #149
    Ha már valaki türelmetlen:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    XBOX360-ra kint már a tört változat.
  • arty
    #150
    Van aki már türelmetlen volt, idézet Tőle:

    "Másfél óra játék után kijelenthetem hogy Shift2es lett, ugyanazok a mapok csak vannak a legends pack-ból, ugyanaz pár hangeffekt is kameraállás is amennyire eddig láttam. Van régi monza, silverstone,hockenheim,spa,mugello, ezeknek az uj változata, road america, valami cote d'azure ami monaco utcáin zajlik és eléggé olyan mintha a shift2ből egyenesen átrakták volna csak talán a graf nem annyira szép. Az autók nem rosszak bár láttam szebbet, az irányítás és a fizika viszont siralmas, amolyan shiftes, tehát nehéz egyenesben maradni minden autó folyamatosan túlkormányzott ahogy az NFSekben is volt, és az ellenfelek sincsenek a helyzet magaslatán. Ja és a járművek tömege sincs rendben összevissza lehet benne repkedni pedig csak koccantál, szóval vannak érdekes dolgok.
    Én azt mondom aki szerette a shift1-2-őt az szedje ingyen van aki viszont nem az kerülje el messzire, ahogy énis teszem mostantól."

    Amitől féltünk, beigazolódott: ez egy Shift: Ferrari mod.
  • Totti5
    #151
    Egy verbát megér majd arra a pár napra amig a kukába nem landol... a drift fizika minden videón kiszúrt az ember szemét.

    SMS

    CARS sem lesz sokkal jobb, max használhatóbb, max ha valami csoda nem történik.
  • GerY5
    #152
    CARS már most sokkal jobb fizika tekintetében. Túl kommerszre vették a fizikát ebben, ez a baja szerintem. SMS nyugodtan fejleszthetné felőlem a TDU3-at anno...
    Ezzel kapcsolatban meg ne felejtsük el, hogy minden kocsi hátsókerekes benne, a régi gépeken meg sosem volt über-gumi. Réges-régi archív felvételeken is állandóan sodródtak a valódi autók, ha tényleg tempót mentek.

    Szóval a fene se tudja, előbb majd próbáljuk ki... Én addig nem írom le.
  • kjhun
    #153
    Meg aki már erre várt:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Van, már PS3-ra is tört verzió.
    Bezzeg PC-re sose jön ki előbb.


    Hivatalosan mikor jönne ki?? Ahány, oldal, annyiféle infó van.
  • Alexease
    #154
  • Palinko
    #155
    jön holnap után pc re?
  • Muttley
    #156
    az a baj, h egy 140-nel sodródó autót nem sokan fognak meg
    ebben a játékban, viszont nagyon úgy tűnik
    kanyar = drift
  • Dj Tommy
    #158
    Én még 1-2 hónapja láttam a Cdgalaxisnál előrendelhető formában, de le is került valamiért.
    Most néztem, pl Amazonon is csak Xbox360 és PS3-as verzió van, PC-sről semmi, pedig Pre-orderben kéne lennie szerintem.
  • Alexease
    #159
  • Totti5
    #160
    Annyira nem vészes a drift. Majd kipróbálom egyszer.
  • Muttley
    #161
    ez a napnál világosabbá teszi, hogy

  • Alexease
    #162
    Igy ranezesre nem veszes, de ezt erezni kell;) Szerintem nem lesz rossz, a celnak megfelel. Nem szim (mint jatekmenet), de ez nem is lehet az, az eladasok miatt. Ha valtozatosan osszehoztak az autokat, palyakat, jatekmenetet, ha normalis a nehezsegi szint (nem szopatos es nem arkadra van belove), akko rel lehet vele szorakozni az autok miatt;)

    Amugy a 2-4 kereken csuszas, sodrodassal nem lenne baj, foleg ezeknel a regi autoknal, csuszkaltak igazabol is eleg sokat;) Aero minimal vagy nulla, ballonos vagy virsi formaju, egyszeru gumik, felfuggesztes hintalo;)
  • Alexease
    #163
    Ebbol semmit nem lehet megallapitani. Ami nem a promovideobol van, az valami gagyibb felhasznalotol erkezett, mert hatulrol tologat, szamarvezetovel, segitsegekkel (van ahol full help):)
  • arty
    #164
    azt viszont látni, hogy 1:1 shiftként viselkedik. az pedig egy rakás szutyok volt.

    :(
  • Totti5
    #165
    Shift sem volt tartalomban több 1 max 2 hétnél ami autós játéknál zéró szavatosság. Ez egy reklám játék és ( pont. ). Tekersz egyet az autókkal a pályákon és viszlát. Mész vissza ( tudod azzal ) játszani, mert kijött az ehavi 10 autós DLC, ami már önmagában többet ér, több időre köt le mint egy ilyen játék.

    A 49es Lotus a CARSban is borzalmas, bár a fő gond nem az hogy nincs tapadása de mellette menne mint a rakéta, hanem az hogy a sebességérzet zéró így azt érzem a kanyarokban hogy 40el megyek, ami nevetséges persze ( HUD ki van kapcsolva ).
  • Totti5
    #166
    Persze a gyors modern autókkal már biztosan szar az egész. Azért az SMS megtanulhatna már seggből nézős kamerát csinálni... GT5ben karóval van rögzítve = szar. Ebben mozog össze vissza = szar. Forza 2-3-4 = tökéletes. Csak le kéne másolni, copy paste, ellopni, ellesni, de nem... ontják a szart.
  • Ryder62
    #167
    Nem igaz már, komolyan. Shift 1: Megyek előre benne, előttem cammog egy mazsola, és ugye a kanyarban lelassít. Hát mivel kicsit a seggében voltam hátulról jól telibe kaptam. Nah és mi történt? Hatalmas koccanás, lelassulás, kipörgés? Bah ugyan már... Egyenesen átmentem alatta. Nem vicc. Átmentem az ellenfél kocsija alatt. Külső nézetben voltam és láttam ahogy először az ütközés hatására a verda hátulja fölemelkedett, landolt a motorháztetőmön, én meg nyomtam neki tövig, és szépen valahogy felmászott a verdámra és mint KITT a Knight Rider-ből szépen legurult rólam , mintha egy trailer lennék.

    Szóval erről ennyit, a fizika egy vicc.

    Ha egy az egyben Shift copy és azok fejlesztői készítik ezt is akkor ez a mondat hiteles: "Ja és a járművek tömege sincs rendben összevissza lehet benne repkedni pedig csak koccantál, szóval vannak érdekes dolgok."

    Szóval jöhetne már egy vérbeli autós gém amiben nem lehet kilométereket repülni, átmenni másik kocsi alatt vagy esetleg van benne ütközés érzet. Nem úgy mint a Shitekben hogy nekidurrantok oldalról az ellenfélnek és mintha gumiból lenne a kocsim lepattan rólam és hosszú métereket repül de közben semmi törés hang vagy arra utaló jel. Fekete fehér kép és szívdobogás azt megvan oldva, max bereped a ködlámpa.
  • arty
    #168
    a shift2 orvosolta az alámászás problematikáját: abban úgy érzed, hiper-enyvel vannak bekenve az autók és ha összeértek, nehezen eresztik egymást :DDD
  • Palinko
    #169
    megjelent?
  • arty
    #170
    igen
  • Palinko
    #171
    pc re is?
  • arty
    #172
    nem
  • Totti5
    #173
    Na kipróbáltam.

    Teljesen jó. Fizika jobb mint a Shift, jobban iránytható, nem viselkedik az autó idétlenül. A belső sokkal jobb. CARS-ra hajaz. Nincs mosódás és egyéb effektek. Jól használható. A fizika persze Shift, a csúszás megvan, de egy jól belőtt kormánnyal teljesen élvezetes játék lehet.

    Hangok brutálisak, a graf az mint a Shift. Fix 30 fps.

    És minden tükröződik a fényezésen, az ellen autója is:) ( valahol ez téma volt )

    Promó Ferrari játéknak nyárra teljesen jó. Ha a Porsche kultjáték lett, akkor ez simán hozza azt a szintet, sőt... fizikában sokkal szimesebb és reálisabb, csak ugye ma már a rinya fontosabb mint az élmény és minden szar ami megjelenik.

    Egy próbát megér, pár napra lekötheti az embert, vagy online kicsit tovább.

    SMS szépen az összes autót átemelheti a CARSba:D:D:D
  • Alexease
    #175
    Erre szamitottam, ebben biztam;)
    Egyertelmu volt, hogy Shift-szeru lesz (mivel SMS:P), de mivel parhuzamosan fejlesztettek a CARS-szal, tuti hogy atemeltek onnan ezt-azt a fizika, kormanyzas, gumi, ffb reszrol is, ami azert hasznalhatobb, ertelmesebb.

    Es mivel konzolon tolod, ahogy irtad egyszerubb, regebbi kormannyal, valszeg egy komolyabb, normalisabb, multiturn kormannyal (G25 es hasonlo) sokkal reszletesebb erezesek, hasznalhatobb, ertelmesebb kezeles lehetseges (reszletesebb, komolyabb, erzekenyebb FFB es kormanyzas, 3 pedal hasznalat, h-pattern valtas stb.).

    Az FPS lenyegtelen, az csak konzolon info, PC-n barmennyi lehet (termeszetesen geptol fuggoen) :)

    Ez egyertelmuen szezonalis es promo jatek, a lenyeget kihoztak belole;) Nyarra jo lesz, ha lesz valami eladas belole, azt fel lehet hasznalni a CARS-nal es/vagy a kovetkezo programjuknal;) Ebbe nem eri meg tobb energiat fektetni:)

    A palyak nagyreszet (elvileg) mar atmentettek CARS-ba (vagy fogjak), az autok neccesek, de ha jol tudnak uzletelni a Ferrarival, talan 5-10 darabot at tudnak tenni, mar az is valami;)
  • Muttley
    #176
    Totti,



    ne máá, haver
    nem tudom elhinni, h te ezt egy Forza 4 után KÉPES VOLTÁL leírni
    tudom, h nyár van és sorba halasztgatják a gammákat (októberig semmi jó nem lesz)
    de azééé, ENNYIRE, azééé, NE ADJUK MÁÁÁÁ LE AZ IGÉNYESSÉGI SZINTET, azééééé :)


    nem ígérték, h SZIM lesz, tudom de
    tessék: sírj és zokogj

    ez még sz.rabb a codemasters féle full-grafika-nulla-fizika F1 imitációknál is
    mondd, h fáradt vótááá és meg van bocsátva :))
  • unrealnoise
    #177
    annyit azért hozzátennék, hogy azért elég gáz az a 30 FPS. de hát valami arcade szarak lehet is annyi. Ez nem tudom milyen komoly, viszont ilyen FPS-sel nem is nagyon érdekel. ha a pCARS annyi lesz konzolon (30) akkor sírva fogok fakadni, és igen, nem fogok csak ezért PC alkarészt venni. Más kérdés, hogy 30 FPS-sel szerintem egyértelműen nem lehet konkurenciája a másik két nagynak, legyen akármilyen jó is a fizika. bocsi az OFF-ért. :p
  • Totti5
    #178
    A videókon beginner nehézségi fokon játszik valaki ami azt jelenti hogy minden segítség be van kapcsolva ráadásul úgy játszik mint aki életében nem tette autós játékkal.

    Ha szar lenne leírnám, mert nem vártam tőle semmit. Kellemesen csalódtam, és egyenlőre csak kontrollerrel próbáltam... kormánnyal sokkal jobb lesz.

  • Alexease
    #179
    Itt semmi sem OFF:)
    Az 30fps valoban gaz, foleg autos jateknal. De ez nem olyan nagy project, hogy megerje nekik a felkesz engine-t meg honapokig masszirozni, optimalizalni hogy 60 legyen (valszeg meg tudnak csinalni). Hiaba lenne 60fps, konzolon ugy is leirja zsigerbol mindket csapat (GT/Forza);)

    De en PC-n tolom, nem erint a problema:) Ha lenne felesleges 200E Ft-om Xbox-ra, akkor talan erdekelne, de valszeg akkor sem nagyon, mert boven ellennek a Forzaval es az osszes kiegeszitesevel;)))
  • Totti5
    #180
    30 fps lesz a CARS. Nem is értem hogy merülhet fel a 60. Ha menne nekik a 60 akkor a Shift és ez is annyi lenne.
  • Alexease
    #181
    "egyenlőre csak kontrollerrel próbáltam"
  • unrealnoise
    #182
    Ez butaság. Sorolom miért lenne hiba az SMS-től a 30 FPS.

    - jelentősen ront a játékélményen. hiába a csili grafika, ha ront az autózáson. és így hibába dolgoznának ki akár egy GT5-öt alázó fizikát, erősen lerombolná az összképet az FPS szám.

    - a konzolosok sem hülyék, nem véletlen veszik ennyien a Forza-t és a GT sorozatot. Teljesen autós vezetési élményt adnak (kezelhetőség) és tényleg jók. nah most ugye ott is a szimesebb réteg választja ezeket a játékokat, pl. az NFS-ek helyett/mellett. Óriási felháborodás lenne bizony a 30 FPS-en. régi konzolgeneráció ide vagy oda. "Jóérzésű" szimes élből nemet mondana a CARS-ra. (már azért is mekkora feháborodás van sok helyen, hogy a kissé elcseszett GT5 nem hozza mindenhol a 60 FPS-t... Nah most akkor a pCARS mit kapna?)

    - látom van PS3-ad is. a nordschleife-i pálya egyszerűen gyönyörűen fest, aszfalt, színek, még a fák is jók, szóval pöpecül meg van csinálva az a pálya. Esőben és éjjel meg sok ellenféllel lehet a GT5 lemegy FPS-ben, DE optimalizálással nagyon sokat ki lehet csikarni egy régi gépből is. (lásd egyre szebb és szebb konzolos gammák ugyanarra a hardverre)

    - a Shift még saját bevallásuk szerint is egy autós (akció) játék (!), lásd a PDF-et az elejéről. Oda nem kell 60 FPS, mert komolytalan.

    - ez a ferraris cucc is az, szezonális, eladnak belőle párat, megéri, de a pCARS a fő projekt, gondolom hosszútávra terveznek, szeretnének egy GT és forza szintet, vagy még jobbat. Ebbe nem fér bele a 30 FPS. Kezdésnek végképp nem, rossz ómen lenne.

    - a SHIFT régen volt. más stílus, valszeg nem is tartották fontosnak, hogy ott 60 legyen.

    ezek persze saját gondolatok, de hát én így látom.
  • Alexease
    #183
    A Shift-hez eleve felesleges mar hasonlitani, arra az SMS is felkapja a vizet;) Az egy "gyors" multiplatform konvert volt, mert eppen divatosak voltak, megtehettek. Mint fizikaban, mint megjelenitesben barkacs.

    A CARS-on latni, mennyi "igazi" munka kell ahhoz, hogy normalisan osszerakjanak egy engine-n, ami kinez valahogy, benne vannak az elvart latvanyok es effektek, de foleg modern kodolasu, korrekten optimalizalt LOD-okkal, shaderekkel stb.

    Osszehasonlithatatlan a Shift-nek az ISI-szeru statikus shaderezese, a CARS-os full dinamikus, 1-anyag/1-shader szamitassal. De a CARS-ban mar mukodik a full dinamikus tukrozodes, a eljes onarnyekszamitas, csucsfenyek, post-process es meg millio dolog. Es meg minimum 6-9 honap fejlesztes van hatra.

    Ez a Ferrari mar 3 honapja kesz volt, csak nem jelent meg. Lehet hogy piszkaltak kozben, de ez is mindenkepp egy "felkesz" engine allapotot tukroz.
  • Totti5
    #184
    Azért a CARS grafban még nem mutatott igazán semmit. Amiben jobb mint a Shift az a szebb autó modellek és az élethű bevilágítással való próbálkozás és pár effekt ami kötelező. Pályák tekintetében még nagyon nagyon béna, de ez a Ferrari sem valami hűde... bár itt az autó modellek szintén jók már, csak sajnos fotó mod nincs hogy jobban meg tudja vizsgálni az ember.

    Ráadásul a CARS még fpsben is nagyon optimalizálatlan.

    Shift sem egyik napról a másikra készült el. Ott is kellett 2 év az első részhez minimum, mire a végleges formáját felvette. CARSnál most benne vagyunk a fejlesztés közepében... de itt még dúrván sok tennivaló van. Sok autó, sok pálya nincs kész optimalizálás nuku, végleges fizika nincs. Karrier, online, tartalom nincs. Napszakok, időjárás, hőmérséklet + fizika összehozása, optimalizálása stb stb... ebbeől csak akkor lesz fél év múlva valami, ha ezek a verziók amit kiadnak nem egyeznek meg azzal ahogy valójában állnak, mert ami most van az még semmi.