524
Az új Test Drive játék
  • Bullitt
    #1
    A Slightly Mad Studios (NFS: Shift, Shift 2 Unleashed, C.A.R.S.) úgy tűnik nem csak saját, közösség által finanszírozott játékával foglalkozik, de közben egy új Test Drive játékon is dolgoznak, amely a legendás autómárkának, a Ferrari-nak lesz szentelve. A BigBen Interactive kiadó gondozásában várhatóan 2012 márciusában megjelenő játékban az olasz márka autóit viheti el bárki egy virtuális körre a különféle pályákon. Kevés infó van eddig, de az elkövetkezendő hetekben várhatóan egyre többet fogunk megtudni.
    A teaser trailer-ből van két kedvcsináló GIF kép is Monaco-val és Silverstone-al:

  • Szabi1991
    #2
    ez a kép első ránézésre a shift, Monaco xdobozról konvertált pálya és GTO mód :D
  • Muttley
    #3
    ha Shift1-2 fejlesztői csinálják
    akkóóó nem lesz szimulátor
    főleg, h jön X360-ra és PS3-ra is
    2012. március 30-án
    a Forza 4-et nehéz lesz überelniük :)

    gépigényről van valami?

    sztem ez lesz most az új trend:
    1-1 márka sikertípusait feldolgozzák ki.baszott nagy részletességgel (vlszleg 1. sorban grafikai téren kívül-belül -> lsd. Forza4 Autovista) és így minden 3/4 évben lehet nagyot szakítani a játékszoftver piacon
  • bakkerman
    #4
    ha meg a test drive fejlesztői csinálják,akkor kormánnyal megint esélytelen lesz a gáma,ahogy a TDU2 esetében is
  • ATi0021
    #5
    Kellett pár nap, de azért csak lett nyitva ennek is egy topic. Ha olyasmi lesz, mint annó az NFS Porsche akkor biztosan ránézek. :)
  • [HUN]FaTaL
    #6
    Simán lehet kormánnyal tolni a TDU2-t, csak be kell állítani rendesen. :)


    De nem az eden fejleszti ezt.
  • arty
    #7
    Hala az egnek... tehetsegelen balfekek, lasd tdu2
  • ATi0021
    #8
    Test Drive Ferrari, első képek és infók.
  • HTS s3rg1nh00
    #9
    sajnos rohadtul nem,pedig szvsz egy olyan játék jó lenne az autós piacnak...nem is árkád,nem is szimulátor...pont jó,én laptopon még néha előveszem,elég sok nfs-t kipróbálva mondom,hogy az tetszett legjobban
  • VRSDM
    #10
    felejtsétek már el a porsche-t...

    életetek végégig fogtok sirni utána komolyan?! :DDD mert akkor jó lesz nektek igen.

    a jót keressük ne a rosszat könyörgöm :'D
    nem mint ha nekem számítana. én boldog vagyok köszi :D
  • Lack
    #11
    Nem felejtjük soha, tényleg az egyik (ha nem a) legjobb NFS rész volt (NFS 3-mal együtt).
  • VRSDM
    #12
    én is sok-sok kontrollert vertem szét az első rész óta.
    én is szerettem a porsche-t...

    és akkor most felnőttként szomorkodnom kell mert más lett a világ?
    mert már mások a játék trendek?

    sírjak egy életen át utána (ha bánt szomorú vagyok, ha szomorú vagyok nem jó)

    felnőtt emberek vagyunk. vegyük már észre hogy eljárt felette / felettünk az idő.

    kéretik haladni. vagy leragadni örökre egy kupac bithalmazon... és osztani a butaságot :)

    /no offense. de tényleg száni ahogy újra-újra ugyan azt játsza el az összes nfs-t váró játékos :D

  • Bullitt
    #13
    Kezdünk olyanok lenni, mint az öregemberek, az igaz. Mert "a mi időnkben még volt bennük anyag". Ami a mi szemszögünkből tényleg igaz. Általánosságban látható, hogy az egész játékipar grafikailag fejlődik csak, játékmenetben visszafelé megyünk, főleg, ha autós játékokról van szó. Mert egy régi NFS-ben is volt ugyan úgy tuning, volt nagyon rsézletes bemutató minden autóról, eső, hó, éjszaka, a pályákon visszafelé is mehettél, a tükrözött változatokról nem beszélve. Volt törés, belső nézet, minden, amit mostanság úgy próbálnak eladni, hogy ez forradalmi újítás, meg ilyet még nem láttunk. Pedig de.
    De igen, tényleg "öregek" vagyunk, mert a mostani korosztály az egyszerűséget várja a játéktól, hogy lekösse pár órára, aztán lépjen tovább. Mi meg hónapokig, évekig elvoltunk bármivel anno, de kevesebb játék is készült.
  • Muttley
    #14
    hozzátéve azt, h
    egy játék átlag single életciklusa kb. 2 hónap (a nagy felvevő piacokon)
    a novemberben kiadottaké 4 hónap (ezért volt az okt-nov mostanában mindig fullos)
    1-2 kivétel lehet, de tényleg csak lehet: Forza 4 talán
    multirészekkel el lehet p.csölni, de ez is max. 6-8 hónap és kifullad
    ezért lesz már lassan NFS 100 is :)

  • Bullitt
    #15
    /OFF
    Ősz-tél idején azért jó kiadni, mert jön a karácsony, illetve a nyaralásból is nagyjából kilábaltak a családok anyagilag+inkább bent maradnak, mint kimenjenek a hidegbe. Ezzel szemben tavasszal az átlagember nem marad a szobában (ugye? :D ), meg már nyárra tervezgetnek. A Shift 2 is valszeg többet szakított volna, ha nem márciusban adják ki, fél évre a HP-ra.
    A játék életciklus meg tartalomtól függ. Ha zéró a tartalom, nyilván hamarabb ráun az ember. Ha viszont van mindig valami újdonság, akár értelmes DLC-k formájában, akkor már kitolható. De a TDU 1-el se véletlen játszik még sok ember (köztük én is), vagy épp Mass Effect-et kétszázhuszonnyolcadjára is kipörgetik. Én még az NFS 3-4-5 triót is előveszem pár havonta. :D
    A lényeg, hogy globális, gyors világban élünk, ahol a verseny miatt egyre több, egyre "jobb" dolgokat kapunk. Régen egy TV-t nem 2-3 évre vettek az emberek, mobilt most meg fél éve cserélget az "okosabbja". Felgyorsult az élet, minden.

    /ON :D
    Kíváncsi leszek a normális versenypályákon kívül ezúttal látunk-e a Slightly Mad-től valami újat is, mondjuk közúti pályát, esetleg Outrun jellegűeket.
  • bakkerman
    #16
    Mi meg hónapokig, évekig elvoltunk bármivel anno, de kevesebb játék is készült.


    itt van a lényeg,mai világban,a mai csúcs szuper netekkel,pár kattintás,és "beszerezhetünk" AKÁRMILYEN játékot,megunjuk,lekapunk egy másikat stb...múltkor toltam egy kicsit a Runt,1 óra alatt ráuntam,nézelődtem a neten,kerestem valami autós gémet,megtaláltam a Shift2-t,és a Runból való kilépés után MÁR 45 perccel később a Shiftel játszottam...
  • Firerock
    #17
    Az mondjuk jó lesz hogy imolában lehet menni a 2008-as F1 Ferrarival:)
  • Muttley
    #18
    ja-ja
    + ősz és tél, mert január, februárban a fű sem nő
    így kitart egy októberi game márciusig
    nálam is bőven megy a TDU 1 még mindig (a TDU2 egy rakás sz.r)
    ezen kívül: Richard Burns Rally, RaceOn, GT Legends és NFS HP2010
    éééés a Forza 4
    ez utóbbi 3 óra játék után brutális K.O.-val kiütötte nálam az F1 2011-et és Shift 1-2-t

    zsír lenne ha a TD: Ferrari hozná a Forza 4 szintjét
    a mainstream h.lyegyerekek is vennék
    + az all-assist-OFF, valódi all-assist-OFF, így welcome to SIM fans
  • High end PC #19
    Ahelyett, hogy az SMS stúdió végre egy derekas Shift 3-at hegesztene, ezt csinálja? Nem örülök... Van egy olyan érzésem, hogy a Shift széria kihal, mielőtt normális cuccá válna...
  • Bullitt
    #20
    Shift 2-ből eladtak 250 ezret platformonként, az első rész 1 milla fölött kelt. Nem kell közgázosnak lenni ahhoz, hogy kitaláld: nem lesz 3. rész.
  • High end PC #21
    Pedig látszik, hogy a stúdióban vannak ötletek, ha a Shift vonal nem ment volna, felkérhették volna valami NFS stílusú, egzotikus tájakon egzotikus kocsikkal való szaladgálás megírására, szimesebb fizikával. De örültem volna egy NFS Ferrarinak az NFS Porsche után (tök vicces, hogy már a HP óta mondogatom ezt, erre itt van, csak épp Test Drive Ferrariban az NFS Ferrari helyett).
    Úgy néz ki a népnek a szar kell, még a HP és Shift 2 is sokkal minőségibb cucc volt, mint a bughalmaz Run.
  • bakkerman
    #22
    pedig utóbbi években legjobb NFS-ek voltak a shift részek
  • lac coo
    #23
    Project CARS cucc van alatta elvileg, pletykák szerint....
    Vagy inkább egy arra hasonló ,egyszerűbb motor .
    Bár grafikailag van ugyanolyan brutál szép .
  • Alexease
    #24
    Sot, ha valoban SMS, akkor tuti, hogy SHIFT/CARS engine (vagy most mar hivhatjuk SMS-engine-nek - ha nem lenne valami rendes neve, bar valszeg van:P). Mar az elejen egyertelmu volt, hogy a CARS "nyilt" fejlesztese, csak kiegeszites, segitseg, lehetoseg stb. Abbol nem, de a liszenszelt, dobozos cuccbol folyik be annyi penz, ami mar megeri.

    Remelhetoleg, valoszinuleg - nincs ertelme - nem butitanak a fizikan. Eddig is skalazhato volt, ha jol megoldjak, meg hasznalhato is lehet. Bar egyelore a CARS cucc elegge oszver...:)
  • lac coo
    #25
    Hát az nagyon öszvér :))))
  • Bullitt
    #26
    Részletek:

    - élj át többfajta versenystílust a GT-től a Formula-1-ig
    - versenyezz online 7 másik társ ellen
    - vezess a 36 pálya valamelyikén, melyekben vannak GP, Teszt és bónusz pályák
    - éld át a legnagyszerűbb klasszikus és modern Ferrari modellek vezetését 52 elképesztően részletes járgánnyal

    Pályák:
    - Fiorano
    - Imola
    - Monaco
    - Monza
    - Nürburgring
    - Silverstone
    - Spa
    - Watkins Glen
  • Alexease
    #27
    Forras?!
  • Muttley
    #28
    fully agreed :)
    és akkor jött2011. okt. 11.
    így utólag a Shift1-2-vel pont az a baj, ami a 4 évszakos gumival is
    se nem arcade, se nem szim
    mainstreamnek már nem kell, simfan -nek meg még nem
  • Bullitt
    #29
    ....
  • MerlinW
    #30
    "versenyezz online 7 másik társ ellen"

    Nem értem, nem 2011-et írunk?:)
  • Szabi1991
    #31
    konzolra fejlesztik.. ehh :/
  • Muttley
    #32
    azt még plz, érdeklődd már meg a .... forrásból, h
    SIM vonal lesz v. arcade?
    ill.
    mi lesz az az 52 Ferrari típus?
  • Alexease
    #33
    Nem hinnem, hogy butitanak a dolgot, a SHIFT (es most mar CARS) vonal elegge osszeallt.
  • Szabi1991
    #34
    csak az 599ből lazán összejön 10

    - 599GTB Fiorano
    - 599HGTE
    - 599GTO
    - 599XX
    - 599XXevo
    - 599 Sa Aperta
    - (599) P540 Superfast Aperta
    - (599) Superamerica 45
    - 599 HY-KERS
    - 599 Novitec


    bár a 250esekből 10nek jobban örülnék, a modernekből legyen 599XX meg 458 Challange vagy GT3as és már boldog vagyok :D
  • arty
    #35
    Forza4 - 16p multi
    GT5 - 16p multi
    shift2 - 12p multi

    fuss neki ennek még1x ;)
  • kifli
    #36
    a 32fős pc-s autós játékhoz képest még mindig édeskevés az a 16 slot is. Nyilvánvaló, hogy a konzolok miatt lett korlátozva, nem kell vergődni...
  • Alexease
    #37
    Elsosorban konzolos lesz, foleg az eladasok miatt, akkor a celkozonseg is az egyszerubb kezelhetoseget, iranyitast, kontrollert, jatekmodot valasztja, igy azokra a 2-3 koros, "ereszd el a hajam", sprint futamokra, teljesen mindegy mennyi ember van bent:)
  • arty
    #38
    Látom képes vagy hülyét csinálni magadból, hogy védd a védhetetlent :))

    Igazoltam, hogy konzolon simán megoldott _más autósokban_ a 16 fős multi, ergo nem a konzol limitálja le a multit 8 fősre, hanem a tehetségtelen fejlesztők.
  • mester1987
    #39
    Kíváncsi leszek mennyire lesz sztoriorientált és mennyire kidolgozott a grafika és belső nézet nameg persze mennyire lesz az a bizonyos optimalizálás is kifaragva.
  • Alexease
    #40
    Ha valoban csak 8 fos lesz online, akkor: extran ki lesz dolgozva minden; szarul optimalizaltak; elbaltaztak a netkodot;)

    A belsonezet szerintem mar alapelvaras, foleg ha mar a konzolos cuccokban es az NFS sorozatban is azt toljak;)