55
  • blessyou
    #15
    Igazából az anyag a tudomány jelenlegi állása szerint azonosan egyenlő a térrel, csak ez nem igazán köztudott.

    Az, hogy energia is képes a téridő görbítésére, azt is kimérték, például a föld forgási energiájából származó téridő-görbületet (baromi precíziós műszer kellett hozzá, de sikerült).
  • dzsagon
    #14
    ennél nagyobb ökörséget én még életemben nem hallottam
  • Inquisitor
    #13
    Addig is amíg lesz ZPM vagy végleg kiderül nem lesz, itt van neked ez: LINK

    A cikk eleje meg félrevezető, hiszen már "csak" a negyede is elég volt a fénysebességnek a jelenséghez :)

    Orbano a 400W/10KW már jó aránynak számít? :)
  • kvp
    #12
    Szoval ugy nez ki, hogy ha 'csomot' kotunk a terre, akkor foton lesz belole. Ezek szerint a tertorzulasok, az energia es a tomeg ugyanannak a jelensegnek a kulonbozo formai. Ez mondjuk megmagyarazza, hogy hogyan tud kelloen nagy tomeg tertorzulast okozni es azt is jelenti, hogy kelloen nagy energiaval ugyancsak megoldhato a dolog. Tehat tertorzulasbol lehet energiat eloallitani es energiabol tertorzulast. Viszont mivel energiabol lehet tomeget (anyagot) eloallitani es forditva, ezert valoszinusitheto, hogy az anyag a ter torzulasanak egyfajta formaja. (mondjuk anno a regi gorogok is valami hasonlora jutottak, tisztan elmeleti alapon)

    ps: ZPM nem lesz belole, de terhajtomu meg lehet...
  • Caro
    #11
    Itt valami gubanc van, mert a vákuumban akármit hiába mozgatok önmagában, annak a sebessége akármi lehet, ha nincs mihez mérni.
    Egy foton sem tud párt kelteni, csak ha egy részecskével találkozik. Más megfigyelő számára más az energiája is.
    A kísérletet persze egy áramkörben végezték, ahol a háttérionok rácsa már kijelöl egy vonatkoztatási rendszert, ezért ott el tudom képzelni, hogy működik a dolog, csak a kiindulási ötletet nem értem :)
  • mrzed001
    #10
    Még a végén mi leszünk a (h)Ősök :D
  • Doktor Kotász
    #9
    Szemét!
    Elloptad az ötletem :-)
    Én is ZPM-modult akartam írni. A McKay mennyit hajkurászta a Pegazus Galaxist, itt ezek meg leírják, hogyan kell csinálni egyet. :-)
  • Déta
    #8
    Amikor a "mozgassuk a tükröt majdnem fénysebességgel, hogy nyerjünk egy pár fotont" részt olvastam, felötlött bennem egy furcsa gondolat... "WTF????!!!!"
    De így a vége fele már megtetszett a dolog. Mármint az elmélet.
  • Darth Sith
    #7
    ZPM!!!!
  • noland
    #6
    mikor lesz még ebből vonósugaras zűrhajó, anyám!
  • NullZ3r0
    #5
    Na már csak meg kéne csapolni azt a vákuumenergiát, jöhet a korlátlan ingyen energia.
  • archelf
    #4
    Az Úr fénysebsségel haladt a semmiben, s lőn világosság...

    AE
  • T0nk
    #3
    Tehát gyakorlatilag csináltak egy fény hullámhosszon működő rádióadót. Ez hasznos, mert nagyon jó hatásfokú lámpaként használható...
  • immovable
    #2
    Érdekes.
  • orbano
    #1
    Ez akkor lenne izgi, ha a berendezés kevesebb energiával működne, mint a létrejövő fontonok energiája.