34
  • NovaTerra
    #34
    Ha van időd és van kedved, akkor felsorolnád azokat a filmeket, amiket jónak találsz az évben? Én közel sem láttam annyit, mint te és örülnék pár jó tippnek. Nem ragaszkodom Hollywoodhoz, sőt.
  • Ender Wiggin #33
    Nem azt írtam, hogy nem szar. Elcsépelt dolog, tudom, de szövegértelmezni nem szoktál? Azt írtam, hogy nem a legpocsékabb film ebben az évben (mert kapásból írtam tízet, ami szerintem sokkal rosszabb). És igazad van, sok szart nézek, az idei évben megjelent cirka 180 film (bollywoodot leszámítva) 3/4-ét láttam. De alig volt 4-5, ami valóban értékes film számomra.
  • zetortraktor
    #32
    A felhozatal jó, te nézel szarokat és még rinyálsz is. Az mondjuk mindent elmond, hogy nem tudod elképzelni, hogy a JJ szar.
  • Caine
    #31
    3.1?
    Most már 2.9 ...
  • Ender Wiggin #30
    Tudom, hogy a kritika mindig szubjektív és sosem közvetít általánosan elfogadható ítéletet. De valahol képtelen vagyok megérteni, hogy a Jack & Jill miért a legpocsékabb film 2011-ben, mikor nekem személy szerint valamivel jobban tetszett (lehet, hogy mert Sandler filmjei kevés kivétellel tetszenek), mint pl. az lábbiak:

    The Dilemma
    The Green Hornet
    Hall Pass
    Terrible Bosses
    Hanna
    X-men First Class
    Hangover II
    Green Lantern
    Cowboys & Aliens
    Rise of the Planet of the Apes

    Viktor folyamatosan használhatja tőlem az agyhalott jelzőit (legkeményebb, legütősebb stb), ettől még az idei felhozatal évek óta a leggyengébb volt. Egy sor lélektelen, lyukas forgatókönyvből forgatott szuperhős- és akciófilm, humortalan komédiák, érdektelen drámák sora. Nem tudnék 5 filmet kiemelni, ami mondjuk nálam oszkár-esélyes. 1-et 2-tőt talán...
  • zetortraktor
    #29
    Minek ahhoz filmet nézni?
  • svhs
    #28
    Viktor látom humoros kedvében volt, de nekem tetszik :)
  • Zoliz
    #27
    Vicces egy női ruhába öltözött férfi?
    Nem. (100%)
    Összesen 499 válaszadó.

    A nőknek vicces, hogy kiröhöghetik a férfitársadalmat, ezért népszerű. Ennyi.
  • kalapos01
    #26
    Én értelek, ez lenne a logikus, de ettől még nagyon sokan nem így gondolják. Nyilván a Másnaposok 2 nem látványfilm, de azért nem semmi, hogy 3 torrentoldal statjai alapján 150 ezren töltötték le kamerásban, de még a látványfilm Cowboyok és űrlényeket is 70 ezren. Sokaknak számít, hogy lássák hamar a filmeket, amik számítanak.
  • savoo
    #25
    Egyetértek..
  • WoodrowWilson
    #24
    Én kétszer néztem cam verziót, a másodiknál megfogadtam, hogy soha többet. Bőven van olyan film, ami érdekel, és már rég kijött dvd-n (a listámon vannak 70-es, 80-as években készült filmek pl.), elvagyok én azokkal. Ha meg tényleg annyira érdekel egy film, hogy nem bírok kivárni pár hónapot, akkor megnézem moziban.
  • conjurer
    #23
    A belefingós, böfögős, köhögős hang az aztán tényleg perfekt :D
  • kalapos01
    #22
    "más ésszerű magyarázatom nincs. "

    Adtam választ, csak nem olvasol. Van, akinek fontos, hogy most lásson egy filmet és ne 4 hónap múlva. Ennyi. Emberi természet. És ezért feláldozza a perfekt látványt, beéri felessel. Ami kábé 25% veszteség, hiszen a kép 50%, a hang 50%, így a kép felét bukva még mindig bőven tolerálható. És, ha megtetszik neki valami, akkor utána szépen megnézi még egyszer, amikor te először.
  • kalapos01
    #21
    Neked sem lesz LÉNYEGESEN jobb. Lehet, hogy jobb lesz, ha mindenkinek látod az orrszőrét, aláírom, lehet, hogy vannak, akiknek ez a fétisük, de 5/10-esből orrszőrök miatt nem lesz 10/10-es a film.
  • Dynamic
    #20
    "Attól nem lesz lényegesen jobb valami, ha látod a szőrszálakat"

    Neked. Nekem meg egy látvány filmnél meglepő módon épp a látvány a lényeg. Egy vígjátéknál engem sem érdekel, de egy olyan filmnél, ami nem különösebben mély, csak könnyed effekt parádé (azért elég sok ilyen van), kissé abszurd, hogy valaki leszarja a látványt. Pont a látványt. Kb. olyan mintha lenne egy Forma 1-es autód, de csak max. 30-al mennél vele.
  • Tinman #19
    2011-et írunk, egyes emberpalántáknál már a full hd felbontás kétszereset is tudó monitorok vannak az asztalon. A CAM-nek már rég halottnak kellene lennie és mégsem az. Ezt maximum a totális emberi igénytelenséggel tudom magyarázni, mert más ésszerű magyarázatom nincs.

    Van olyan film amiért én is szinte rajongok (Peter Jackson munkái), de éppen ezért teljes pompájában kell megnézni az ilyet (a VGA szintű mosott homály helyett).

    Ha meg szar a film, akkor meg éppen azért min. egy 720p verzió, hogy legalább a látványban hátha ad valamit, ha már sztoriban, belbecsben nem.
  • kalapos01
    #18
    Akinek az nem élvezhető minőség, az meg is érdemli, hogy utolsóként lássa a filmet.
  • kalapos01
    #17
    Na, az első ember, aki nem érti a poénokat és a kikacsintást.
  • naxa
    #16
    "Vicces egy női ruhába öltözött férfi?" "Nem" (egyetlen lehetőség)
    Már itt is divat lett a diktatúra eszméjének talpát nyalni?
  • NovaTerra
    #15
    Szerintem mindenki látott már kamerával felvett filmet, ha nem is egészében. Akinek az élvezhető minőség, az meg is érdemli, hogy úgy nézze meg a filmet.
  • gforce9
    #14
    1080p az a menő elmondta, mit vársz? :)
  • kalapos01
    #13
    Most az a bajod, hogy nem olyan éles a béka képe? Vagy csak addig ér a logikád, hogy találtál egy rossz CAM képet és levontad a következtetést, hogy "Minden CAM nézhetetlen szar"? Ha nem nézel CAM-eket, akkor nyilván fogalmad sincs a témáról.
  • Tinman #12
    cam
  • Tinman #11
    Pedig azt hiszem...

    Parancsolj:



    Ez még képen is szar, nem hogy mozgásban.

    Maximálisan jogos a jogvédők fellépése a kamerás felvételek ellen. Nézhetetlen szarok, megtekintésük után hiteles véleményt alkotni az összhatásról nem lehetséges.
  • kalapos01
    #10
    Ó, ez nem igényfüggő, max ha valaki arra akarja verni. Az igénynél sokkal erősebb az, hogy valaki mindennél előbb látni akar valamit, hogy elmondhassa. S hogy ne maradjon ki a filmről szóló beszélgetésekből azért, mert ő mindent fél évvel később lát.

    Tévedsz, ha azt hiszed, hogy a kép probléma lenne, a lényeget legtöbbször látni, ha az első két ripen nem, akkor a másnapi harmadikon biztos. Attól nem lesz lényegesen jobb valami, ha látod a szőrszálakat. Az igényesség kérdése a hang függvénye, az tud elrontani egy mozis felvételt. Itthon ezért voltak népszerűek a kamerásak, mert nagyon jó hangjuk volt. A forrásfelvételeknél nagyon ritka a közepesnél jobb, tisztán érthető hang.
  • Tinman #9
    Értelmes egy szavazás... az igényesebb rétegnek esze ágába sincs az 1080p-s tv-k korában kamerás szarokkal szenvedni.

    Ha már ironikus szavazás, akkor kellett volna bele ilyen pont is:

    "Megnézem Full HD-ben, anélkül, hogy más fingszagát és idétlen vihogását kelljen elviselnem ezeröt plusz áfáért."
  • kisemlős
    #8
    igen! :-D
  • NovaTerra
    #7
    Az újságírás egy szubjektív tudomány. Aki objektív írásokat akar olvasni, annak maradnak a hírek.
  • endrev
    #6
    Tetszik a szavazás. :D
  • Déta
    #5
    Nem.
  • nlght
    #4
    A cím alapján azt hittem h megint a drive című filmről szól majd a cikk :)

    Még nem láttam, de amúgy szerintem is vicces tud lenni egy ilyesfajta vígjáték, több régi sikeres filmben is van ilyesmi szál, nem ez az első eset (Tootsie - Dustin Hoffman, Misses Doubtfire - Robin Williams)
  • kozik
    #3
    Igen.
  • czyi
    #2
    Vicces egy női ruhába öltözött férfiról egyopciós szavazást készíteni?
    ** Igen.
    ** Nem.
  • enzim
    #1
    Bár nem szeretem az elfogult cikkeket, és általában elítélem a részrehajló újságírást, de ezen az utolsó, egyopciós szavazáson felröhögtem. :D