97
  • willcox
    #2
    Engem nem fognak zavarni a biztonsági emberek, mert nem járok moziba.

    "miközben a letöltők többsége inkább a hibátlan minőségű DVD-s verziókat részesíti előnyben." - ez így hülyeség. Ugyanis kamerás verzióból is lehet DVD-t csinálni, az meg ugye korántsem hibátlan minőségű. Ha viszont a gyári DVD-k hibátlan minőségűek (ez sem igaz), akkor milyen jelző illik a BD-re és a ripjére, mert hogy az a DVD-nél is jobb minőségű.
  • Narxis
    #3
    Én nem nagyon járok moziba, valószínűleg a legközelebbi film amit megnézek az a Hobbit lesz, de ha ott előttem fog szerencsétlenkedni egy ilyen spicligeci én olyan pofont lekeverek neki, hogy másik teremben köt ki. Van elég paraszt akik a vihogásukkal, csámcsogásukkal tönkreteszik a mozizást, nem kellenek még a mászkáló emberek is.
  • endrev
    #4
    Az elmém is rögzíti a teljes filmet, és már vannak kezdeti eredmények az emlékek vizuális visszaolvasására! Ötven év múlva már megnézni sem lesz szabad a filmet?! Esetleg kötelezni fognak rá, hogy 24 órán belül elfelejtsem amit láttam, nehogy visszaolvasható legyen?

    A homokozó máshol van, kóklerek...
  • Polemius
    #5
    Ha járnék moziba, vennék egy erős IR lámpát aztán nézegessék azt éjjellátóval.

    endrev:
    majd a kijáratnál törlik az agyadból :)
  • tmk
    #6
    Nem hülyeség csak nem tudod értelmezni a sorokat:
    "szemérmesen hallgatva arról, hogy mindez csak a kamerás mozifelvételekre igaz, miközben a letöltők többsége inkább a hibátlan minőségű DVD-s verziókat részesíti előnyben."

    A cikkíró is megemlíti hogy inkább a hibátlan minőségű DVD verziókat részesíti előnyben a kamerás mozifelvételekkel szemben. Az azért hibátlan minőségű mert nem kamerás verziójú filmet írnak ki DVD-re, hanem megvárják a jó minőségű DVD minőségű film megjelenését.

    A DVD minőség pedig hibátlan minőség...nincsenek benne röhögések, elmósodott kép, mászkálások, zajok. Nincs mindenkinek full hds tévéje.

    Visszatérve a témához...én is támogatom ezt az ellenőrzést
  • gosub
    #7
    Azért nem megyek moziba mert megdöbbentően rossz a kép és hangminőség amit ott produkálnak. Nem is értem miért? Szeptemberben több filmet külön mozikban néztem de mindegyikben életlen, színtelen, folyamatossan jitteres (állandóan finoman remegő) volt a kép. A hang meg minth egy kétszer tömörített 128 kbites mp3 lett volna. Otthon lényegessen jobbat lehet nézni, már olyan nagyon sok pénz sem kell hozzá.
  • sempron07
    #8
    gosub: Javaslom, hogy próbálj ki egy másik mozit, szerencsére nem mindenhol ennyire vészes a helyzet.

    A múltkor a Westendben egy premierfilm vetítésén voltam, és a sorok között ingázott egy pasas - éjjellátó szemüvegben. (Igen csak el is terelte a figyelmemet a filmről) :S
    Kb. október közepén volt ez. Lehet, hogy akkor ők már tudtak valamit? :D
  • gforce9
    #9
    En azt ne értem, hogy valójában mi is a céljuk ezzel? Mert a razzia után ugyanannyi embernek lesz pénze mozira, mint előtte. Mondjuk kedvük lehet kevesebb is lesz, ha tényleg idegesítő módszerekkel csinálják. Szóval ebből max az sülhet ki, hogy utána mégkevesebben járnak moziba. Jó esetben ugyanannyian. De olyat egészen biztosan nem eredményez, hogy nő tőle a mozilátogatások száma. ProArt... ehh. Ezzel nme véditek a szerzőket, hanem megrövidítitek.
  • KRTuning
    #10
    Valaki észrevette már az Aréna plázában a moziban a vászon jobboldalán lévő halovány pirosan világító blokkot?(termet nemtudom, de ha jól sejtem nem csak az egyikben van) Mikor kiszúrtam előkaptam a telefonom és jól sejtettem, csak úgy világított a kamerán át. (infralámpás kamera a mozizók megfigyelésére)
  • morden
    #11
    ProArt, szövetség a kevesebb mozilátogatóért :D
  • morden
    #12
    Szerintem a proart és az artisjus mögött tuti hogy a warezolók állnak, nézzétek meg bármit és bármikor tettek, minden pont az ellen hatott hogy az emberek jogtiszta tartalmakat használjanak :D
  • fika ferenc
    #13
    Most tényleg ezek a szerencsétlenek azt hiszik, hogy a kamerás felvételek úgy készülnek, hogy fogja valaki a mobil telefonját és 2 órán keresztül a magasba tartja egy tömött moziteremben?
    - Ezek hülyébbek mint gondoltam! LOL
  • willcox
    #14
    1. szövegértelmezési problémával küzdesz.
    2. a minőségről láthatóan fogalmad sincs.
  • viasz
    #15
    Nem értitek? Ezek csak ingyen akarják megnézni a filmeket! :D
    _
    Nem tudom melyik moziban, de én is láttam már a közönségre fordított kis kamerát... Engem mondjuk nem zavar, amíg nem égeti ki a fénye a szememet.
  • FoodLFG
    #16
    LOL
    Sok sikert 山(^.^)山
  • zetortraktor
    #17
    Csak arra célzott, hogy tényleg többen néznek hivatalos kiadott adathordozóról lecsent filmet, mint moziban felvettet. Fordítva elég vicces lenne. Bár lehet, hogy van, aki archiválja a kamerásokat, mert akkor otthon is megvan a mozis fíling.
  • gforce9
    #18
    Teljesen pontosan lehet érteni mire gondolt, jól fogalmazott. Szerintem neked vannak szövegértelmezési gondjaid :)
  • Julius Caesar
    #19
    Maximum azt teheti a csórikám, hogy kitessékel a teremből. Lehet akármilyen megfélemlítő, ennél többet nem tehet, ha ellenkezek, még a rendőrséget kihívhatja. De hajrá, ezek a Gestapo módszerek tuti több mozilátogatót hoznak be.

    Kicsit eljárt ezek felett az idő, haladni kéne a korral. Álljanak elő olyan üzleti stratégiával, ami miatt nem warezolok. Mert amit most csinálnak, az csak még jobban afelé taszít.

    ÉS ha csak tartom a kamerát, de be sincs kapcsolva? Én ebben a pózban szeretek mozizni :D Trollkodni lehet.
  • csimmasz
    #20
    Látom sokan nem értik a jogvédők létének okát!
    Azok szerintem nem azért jöttek létre, hogy a kiadók "ss" osztagai legyenek, hanem néhányan látták a lehetőséget és ezzel a rendszerrel fejik a kiadókat.
    Brilliáns ötlet, azok úgy is tele vannak, van honnan igényelni.
    Az egész azért durvul, mert valamit fel kell mutatni a kapott lóvéért cserébe és ez egyre nehezebb, ezért jönnek ki mindenféle idióta ötlettel.
    Ráadásul a mostani mozis kópiák származási országa Oroszország, vagy a volt szovjetunió tagországai, nem tudom de a cirill betűs feliratokból erre lehet következtetni.
  • Julius Caesar
    #21
    A jenkik lehet azt hiszik, mi is cirillel írunk
  • csimmasz
    #22
    Meglehet, szerintem azt sem tudják hol vagyunk a térképen!
    Vagy lehet, hogy mivel mi is a kommunista ország voltunk, ezért automatikusan cirillel írunk.
  • akyyy
    #23
    annyira vicces, ez, pedig sokkal egyszerübb ingyen filmet nézni. ahol jövünk ki a moziból, ottmegyünk be és beülünk egy filmre, azt csá. az a vicc, nyita minden ajtó kamera sehol, ember se. éljen miskolc
  • gosub
    #24
    sempron07: három moziban voltam, corvin allé, westend. mindnél ugyan azt tapasztaltam. Otthagytunk 11.000 forintot és úgy érzem átvertek. Lehet nagy az elvárásom, hogy olyan minőséget lássak mint otthon az ips monitoromon bluerayt lejátszva+ két rendes hagszóró. Jó pár évig be sem fogom tenni a lábam moziba. Sejtem hogy az itteni forgalmazó megveszi a legolcsóbb lehasznált kópiát nyugatról és mi azt nézzük. Régen itthon is csináltak kópiát a filmlaboratóriumban, voltam is jó pár tesztvetítésen, az jó volt minőségre.
  • aaaaa
    #25
    Moziba járni nem kötelező. Ha alapvetően bűnözőként kezelik a becsületesen fizető nézőket is, eldönthetem, hogy akarok-e egyáltalán moziba járni. Ennek azon kívül, hogy semmi értelme, csak tovább csökkenti a mozizók számát. Hány mobilos teljes hosszúságú magyar szinkronos film van a neten ami használható valamire, vagy élvezhető, és egy zsúfolt moziteremben vettek fel ? Kb egy sem. Gyilkosok kézre kerítésére nincs ilyen razzia. Az éjjellátókat inkább az éjszaka dolgozó termény, vagy fatolvajok megfékezésére, vagy az éjjel járkáló betörők elkapására kellene használni, nem ilyen értelmetlen baromságokra.
  • jeti00
    #26
    ha elsétál előttünk panasz a mozinál, hogy adják vissza a jegyárat. Am remélem fizetnek a jegyért ...
  • socheater
    #27
    Fegyveres őrök lesznek ezek?!

    Bocsi mindenkitől, de csak ennyire tudom komolyan venni ezeket a nagyon idiótákat... Mindig ki kell találniuk valamit. Nem lehet hogy a jogvédők és a warezosok egy és ugyanaz a társaság? :D
  • socheater
    #28
    Mellesleg tényleg az van, amit már lejjebb írtak többen is.
    Befizetek egy mozira, és életlen, villódzó kép fogad. Ez átverés...
  • sempron07
    #29
    gosub: elnézésedet kérem - csak a hangra értettem a jó minőséget.
    Ugyanezekben a mozikban nekem nem szokott bajom lenni a hanggal.
    (Bár a kisebb termekben tény, hogy jobban szól, de szerintem ez érthető :) )
    A képpel teljesen egyet értek, alacsony fényerővel is játsszák a filmeket.
  • Gordon88
    #30
    Menjenek a francba! Ez ilyen xarlovagok otthon a nőjüket kukkólgassák!
    Van elég nyereségük így is a Filmeseknek.. Nem értem, hogy aki Moziba jár miért akarják már azt is csesztetni. Mi lesz így a világból? Pffffffff
  • Gordon88
    #31
    Evvel csak azt érik el, hogy nem megyünk moziba. Vagy megszoksz vagy megszöksz. ENNYI...
  • tomcsa4
    #32
    Ember, olvasd már el újra. Nem az a lényeg, ohgy miből lehet DVD-s verziót csinálni, hanem hogy a gyári DVD-s verziót szeretik jobban a letöltők. Bármiből lehet DVD-s verziót csinálni (még képekből is).

    Öregem, ezt a kurva mondatot nem tudod értelmezni?
  • FoodLFG
    #33
    3Ds filmekre kell csak menni, azokat digitálisan terjesztik.
    + ott a warez sem játszik, szemüveg nélkül szar a képe.

    Mondjuk a 3Dvel meg az a baj, hogy a gagyik a szemüvegek, amiket adnak. Szemüveggel pedig a film képe sötét. Kicsi a kontraszt.
  • narumon
    #34
    Hát nekem "komoly" cuccom van otthon, de amelyik film érdekel azt megnézem moziban. Eddig még nem volt minőségi gondom vele, akármelyikben voltam is. (mondjuk általában nem is a sufnituning filmeket nézem moziban)
  • narumon
    #35
    Meg eddig egyetlen normális 3D film volt; Avatar. A többinél egy vicc az egész. Karib tenger 4-nél kifejezetten idegesített, le is vettem a szemüveget jó párszor.
  • Rotyoka
    #36
    Magyarország FAIL.

    Előkapom a mobilom odajön hozzám 5 kommandós :D
  • Rotyoka
    #37
    Mellesleg mivan ha én elküldöm az éjjellátós faszt a kurva annyába? Mit tesz? Rámküldi a ProArt ot?
  • Csaba42
    #38
    Hát akkor nem fogok moziba járni, nincs szükségem arra, hogy a film előtt alaposan s*ggbekúrjanak, hogy kiderítsék, nincs-e bennem egy full hd-s kamera elrejtve. :\
  • Csaba42
    #39
    A videóról: mi ez a f*szság? Pár warezoló ember ellen egy-két tucat kommandós?! A kövi SWAT játékban lesz is ilyen pálya, esetleg CS:GO mod?
  • Kindred Blades
    #40
    Járőrökkel figyeltetni?
    Vagy önkéntes járőrökkel figyeltetni?
    Mert az előzőhöz nincs joguk, nem tartozik fennhatóságuk alá a rendrőség állománya.
    Az utóbbi esetben meg a megfigyelőnek nincs joga, hogy az esetleges szóbeli figyelmeztetésen kívül bármily módon akadályozza a polgárt.

    A ProArt-nál egyébként időszerű lenne egy ellenőrzés az adóhatósgág részéről. Másnapra nem lenne ProArt.
  • NovaTerra
    #41
    A lényeg, hogy ingyen beülhetnek filmet nézni. Majd szépen váltják egymást. Szóval mozizhatnak és még nekik fizetnek majd. Zseniális ötlet.
    Aki pedig megelégszik egy kamerával felvett mozis verzióval, amit torrentre leszed, az kétlem, hogy egyébként anélkül elmenne a moziba és fizetne érte.