17
  • vatanen
    #17
    MEM -nek a többes száma a MEMS :)
  • ension
    #16
    Én is MEMS-ként tanultam ezeket a kütyüket, úgyhogy megerősíteni tudom az elöttem szólót... Microelectromechanical systems (MEMS)
  • Walaki
    #15
    Magyar terminológiában is MEMS-nek nevezik a mikro-elektromechanikus rendszereket
    ne m pedig MEM-nek. Ne kreáljunk már új elnevezéseket.
  • dez
    #14
    Ha te mondod...
  • Julius Caesar
    #13
    Ha van gőzünk, akkor pontosan miért is nincs áramunk?

    FAIL...
  • Tetsuo
    #12
    Koszi a konyvajanlot, ez vhogy kimaradt. Mar le is jott. :)
    Amugy ezt a fantaziavilagot sokan masok is megjelenitettek, pl. japan rajzfilmeken is.
  • syn7h37ic
    #11
    Szerintem a számítógépek jó része most is gőzzel megy. Lásd hőerőmű...
  • Zoli007
    #10
    DLP-re gondolsz? Azt ma is nyomatják ezerrel.
  • Szefmester
    #9
    Lehet a vízhűtése ment tönkre. :)
  • Lost Lont
    #8
    Steampunk.
  • drfaust
    #7
    Az nem gőz volt hanem füst, de bármelyik szervizben visszarakják a füstöt.
  • Bandris86
    #6
    Ez nem igaz, a PC-k márpedig gőzzel működnek!
    Tegnap kiszállt a másik gépemből, azóta nem lehet bekapcsolni.
  • kvp
    #5
    Hasonlot hasznalnak a regebbi texas instruments fele mikrotukros projectorok is, csak ok nagyobb meretben es elektrosztatikus mozgatas helyett piezo technologiaval. Viszonylag egyszeru megoldas, de nagyon nehez megbizhatora es idotallora kesziteni, mivel apro kondenzatorok elott mozgo kis femlemezekbol all. Eddig azert nem terjedt el, mert draga volt az eloallitasa es rovid az elettartalma. Ha ezt a ket problemat megoldjak, akkor a technologianak van jovoje, foleg mivel ez a kijelzo egyfajta epapir.
  • uwu 80
    #4
    Én a cikken szereplő technológiára értettem.
    A többit nincs értelme ide keverni.
  • janyikzs
    #3
    Úgy érzem, hogy a leírtak alapján egy nagyon kis látásszögben lesz élvezhető az így létrehozott kép, így pl. egy TV készüléknek már nem hinném, hogy használható lenne.
    Bár bizonyára már ötletük is lehet arra vonatkozóan, hogy pontosan milyen területeken gondolták a felhasználását.

    Már látom magam előtt azt a jövőbeli cikket, ahol "...angol kutatók több éves munka során kiderítették, hogy mely területeken nem lehet majd ezt használni..."
  • Kensin
    #2
    "Egy hasonló technikát már jelenleg is alkalmaznak a kereskedelmi kijelző technológiában, azonban az amerikai Qualcomm által kifejlesztett Mirasol módszer a MEM-eket csak a pixelek ki- és bekapcsolására használja, így vagy visszatükröznek egy adott hullámhosszú fényt, vagy nem."

    Tessék olvasni, ez már él csak finomítani akarnak rajta.

    Amúgy nem csak mechanikus ez, a TFT-t én nem nevezném annak. :D
  • uwu 80
    #1
    Halva született ötlet.