88
Bada OS
  • Solten
    #48
    Kartyafuggetelenul £335, messze van a horrortol, tekintve hogy pl, debutalasakor a Galaxy S II £500 volt. Persze nem igazan egy kategoria a ket keszulek (bar az S1 is annyi volt anno).
  • bosco05 #47
    Na ez már hasonlít egy op rendszerhez, de gondolom az ára is horror lesz és amíg nem lesz egy normális market, tele mindenféle földi jóval, addig csak egy szűk csoportnak lesz ideális választás a wave3. Igazából azért nem értem a Samsugot, mert biztos szép meg jó lesz ez az új bada, csak az értelmét nem látom. Csinálnak még egy Androidot? Sivatagba homokot? És pont az a gyártó, ami az Androidból él? Szóval csak vakarom a fejem, hogy ezt minek...
  • WinStar
    #46
    hát igen,ez brutálisan jó teló,és a bada 2.0 is nagyon zsír rajta :)
  • Solten
    #45
    Bada blog: Hivatalos Wave 3 videó érkezett

  • bosco05 #44
    Nekem se telik rá, ezért vettem Defyt
  • WinStar
    #43
    azt is vedd figyelembe hogy nem mindenkinek telik Nexus-ra,vagy Galaxy S-re.....
  • bosco05 #42
    Akiket én ismerek és badás telóval mászkálnak azok annyit értenek az okostelefonokhoz, mint az új ariel mosópor. A miért ezt vetted kérdésre két válasz jön: 1. Nem vettem, katpam. 2. Ezt adták a boltba, merezjó. Ez persze csak az én tapasztalatom...
  • bosco05 #41
    Felejtsd már el az Lg-t és vegyél a kezedbe egyszer egy normális Htc-t vagy egy Moto-t vagy egy Samu-t (bár hozzá kell tegyem samuval nem szimpatizálok). Amúgy mindig az olcsó telefonok a legkelendőbbek mert több a csóró és a hozzánemértő, mint az aki ilyenre tesz félre pénzt és körülbéz a piacon. Az emberek nagy többsége bemegy egy üzletbe, közli, hogy látta a téjvébe eztet az inteligens telefontat aztá neki olyan kő, mer nehogymáne. Na pont ezek az emberek nem fogják az életbe se kihasználni azt a vackot amit ilyenkor rájuk sóznak és valljuk be ezek az emberek térnek haza badás tapifonnal.
  • WinStar
    #40
    teljesen mind1 a telefon,lehet hogy a kétmagos LG-be jobb,de nekem akkor is jobban bejön az ilyen típusu teló,jobb mint a "néptelefon".Azért figyeld meg hogy a rendszer nélküli telefonok pl.: S5230-as sokkal népszerűbb és jobb volt mint az android,vagy más rendszeres telefon :D
  • bosco05 #39
    Ha így vesszük minden modern mobil OS Symbian nyúlás :) Meg minden sorozatgyártott autó Ford T modell nyúlás, sőt... Ezt lehet folytatni reggelig. Azt viszont nem érted, hogy nem az android a lassú, hanem foshalom telókat nyomkodtál :)
  • WinStar
    #38
    még mindig csak annyit tudok mondani hogy valóban ég és föld a kettő közt a különbség,de még mindig csak ugyanazt tudom mondani: Témával fel lehet dobni,megváltoznak az ikonok,és a betűtípusok.Nem kéne leírni egy rendszert sztem,né sem írom le az androidot,csak nekem a lassúsága nem tetszik.De mindenkinek más a véleménye.És valjuk be hogy az Android is részben "lopott"cucc....jó pár olyan "ötlet" van benne ami már létezik/létezett.Csak minden egybe van.És ha netán kijönne PC-re az Android rendszer(Google rendszer)már pedig volt róla szó...akkor te átálnál rá?Kb. annak is oylan hatása lesz mint a Linuxnak...most eggyelőre tarol az android,gyilkolja a telókat..lassúak,stb...stb...a telefon már nem telefon,csak egy hordozható laptop szerűség,de ha már android akkor vegyél táblagépet,úgyis az a "menő" mostanában :D Az még jobban veri az androidot.
  • WinStar
    #37
    én is így gondolom,minden csak idő kérdése.
  • Solten
    #36
    Ne torodj a fanyalgokkal, ez egy nagyon jo kis rendszer, nem veletlenul elozte be piaci reszedeseben a WP7-et... Ha a Samsung igazan elkezdi nyomatni, meghatarozo piaci szereplove valik. Jelenleg nagyon is jol elvannak az Androiddal, B tervkent pedig fejlesztgetik a Badat.
  • WinStar
    #35
    nekem tökéletes megfelel,nem is a rendszer miatt szeretem.A lényeg az volt hogy hátha van pár Bada-s köztünk itt a fórumon,de mindenki bejön és csak fikázza,mint engem :S
  • bosco05 #34
    Ezt gyorsan telepítsd, hát ha segít.
  • bosco05 #33
    Ott akkor a samuval lesz a gond, mert nekem Defyn ilyen problémám még nem volt. Mondjuk én sem véletlenül kerültem el samut, hallottam róla ilyeneket... Tessék HTC-t vagy Motorlat tesztelni :)
  • gregtom6
    #32
    Én azt mondom, ok nélkül ne válts telefont, csak akkor, ha használhatatlan lesz ez a Badás.
  • gregtom6
    #31
    Na, ez a topik tipikus esete annak, hogy vett Win Star Bada oprendszeres mobilt, látja, h az Android jobb, de elhiteti magával, h jó vétel volt a Badás mobil.
    Ezt az "ugye, h jól döntöttem vételkor" érzetet akarja alátámasztani ezzel a topikkal, h bíztassuk.

    De h hozzá is szóljak érdemben a témához: oprendszereknél nem gond, ha valaki a divattal tart, mert talán azok között sokan utána néztek a dolgoknak, h miért is jobb, stb.
    Mellesleg nekem nyárig Samsung D500-asom volt (6 éves telefon), újat is azért vettem, mert muszáj volt, túlmelegszik időnként a grafikus chipje.
    Én Android párti vagyok. Miért? Nem tudom, h mi a különség a Bada és az Android között, de az egyik Google oprendszer, a másik számomra noname.
    Erről ennyit.
  • WinStar
    #30
    ezzel én is így vagyok,mert nem kér nagy procit,meg egyéb dolgok.Csak aztán kitudja,a a jövőbe feljön akkor tuti hogy ez is olyan szinten lesz mint az android és akkor lassú lesz.
  • Probatbicol
    #29
    Nos nekem Galaxy S-em van, és még szeretem is. De azért mondjuk ki, hogy az androidos telefonok rendívül sok dologra alkalmasak, speciel a telefonálásra pont nem. A munkámhoz hozzátartozik, hogy néha fontos hívásokat várok és indítok, mindig pont a legrosszabbkor lassul be a telefon, a névjegyzék meghívása, a hívás kezdeményezése nehezére esik. 2.3.5-ös verzió.
    Volt olyan, hogy egy hívást nem tudtam fogadni, mert csak a csengőhang szólt, de a felvevő képernyő nem tudott betöltődni, mert valami 'fontos' dologgal volt elfoglalva a processzor. Kb. 15 éve van mobiltelefonom, de ennyi megszakadt hívásom egy készülékkel sem volt mint ezzel.
    Az Android jelenleg kb. a windows 3.1 környékén jár megbízhatóságban.
    De ezek a problémák, természetesek is hiszen ez nem egy telefon, hanem egy számítógép amibe beleraktak telefon funkciót is.
    A feleségemnek SE X10 mini pro-ja van, és szó szerint gyűlöli a telefonját. Rengeteg alkalommal hagyta cserben.
    A Bada-t nem ismerem, de az biztos, hogy olyan rendszernek, ami a telefon alap funkcióira koncentrál lehet jövője.
  • bosco05 #28
    ehh, de szemét :D
  • Narxis
    #27
    loooooooool, ez azért már túl durva :p
  • edios
    #26
    szia!

    örülök, hogy megnyitottad a topikot, végre van egy hely, ahol kifejthetem a véleményem erről a platformról.

    nos, szerintem :ASD:AS:D:ASD:AF:ADF::ASDASDAD
  • sapkafej
    #25
    ezek egytől-egyig szar telefonok, amiket leírtál.
    de ez a Bada szóra sem érdemes, még azok is elverik.
  • bosco05 #24
    Ezeken a telókon próbáld az Androidot: Galaxy S, S2, Htc Desire és ami felette van, Motorola Defy és felette... Szerintem meg fogsz lepődni. Amiket te írtál, nem számítanak olyan marha erősnek és megbízhatónak. Egyébként az iOS és az Android is képes bekattanni, semmi sem tökéletes még, csak a bada szerintem annyira későn érkezett és annyira kezdetleges formában létezik, hogy a nagyok versenyébe már nem lesz képes beleszólni.
  • WinStar
    #23
    húhh,hát pl. vegyük alapul azokat a telókat amin ugye nincs rendszer,bár mindeggyik telón van(még a régieken is pl.Samsung Black UI,stb...) nah ott egy kisit várni kellett hogy lehessen fényképezni,és a záridő is lassú volt,míg pl. a Wave 723-ban gyors minden :)
  • WinStar
    #22
    huawei,nem azon nyomkodtam :) Az egy rakat *** az a gyártó :D
    Zte Blade,LG GT540,Galaxy 3,és még sorolhatnám.Nekem valamiért a Bada mégis gyorsabb,jó oké,aláírom,néha szeret meghülyülni,ezért várom a 2.0-t csak azt se tudom hogy lesz-e eggyáltalán magyarországon....
  • bosco05 #21
    Nekem amúgy a fényképezőt nem is tölti, rányomok és ott van. Nem nagyon ismerem a töltés szót pedig csak egy középkategóriás Defym van.
  • bosco05 #20
    Értem, de mire alapozod, hogy gyorsabb? Én mindkettőt nyomkodtam és szerintem az android semmivel sem lassabb. Nem huawein kell androidot nyomkodni ám :D
  • WinStar
    #19
    mindenkinek más az ízlése,bada-n is bármikor internetezhetek,Vodánál napi 150 Ft a korlátlan net telón,plussz alapból van rajta emailező program,sőtt ha nem tetszik le lehet tölteni.Szóval teljesen mind1...ugyanazt tudja mint az android,csak más szoftver megy rajta,és nekem kicsit gyorsabb a Bada.Pl. a fényképezőgépét is gyorsabban tölti be.De én még mindig at mondom hogy mindenkinek más az ízlése :)
    Persze lehet többet tudnék mondani ha S8500-s Wave-m lenne,de nem vagyok gazdag,örülök hogy a 723-as Wave-t megtudtam venni.
  • bosco05 #18
    Azzal viszont egyetértek, ha tényleg ennyire van csak használva az a mobil, mint amiket itt írsz, akkor nem érdemes Androidra költeni. Ezért is írtam, hogy mások az igények és azokhoz más-más készülék a megfelelő választás.
  • bosco05 #17
    Tényleg nem kötözködni akarok, de teccik látni a különbséget, miért használtam a "gagyi" jelzőt? Nem sértésnek szánom az OS-re nézve, de egyszerűen erre nincs jobb szó szerintem. (Az én telómon /még, már nem sokáig :)/ ráadásul csak 2.2-es Android fut)

    Bada screenshot:


    Android 2.2 screenshot:
  • bosco05 #16
    Na az a bajom, hogy ezekhez nem kell OS és érintőképernyő (szerintem, tehát hangsúlyozom, szerintem), ezeket egy 5-6 éves Nokia tudja. Amiért én az Android mellett döntöttem az a következő (már ha érdekel): 1. Sokat vonatozom és utazom és fontos, hogy bárhonnan bármikor tudjak e-mailezni. 2. Szeretek emberekkel ingyen beszélgetni (Skype, Facebook, Google+) és megosztani dolgokat azonnal. 3. Fontos hogy a netet is elérjem, hírek, időjárás, menetrendek és egyéb elfoglaltságaim miatt. Mindezeket a dolgokat egy stabil és gyors rendszeren akartam csinálni, amelyhez minden appot megtalálok ami csak eszembe jut. Ezen igényeimet az Android maximálisan kielégíti, a telefonom úgyszintén, megbízhatóan, gyorsan, akadásmentesen. Szerintem ettől lesz egy okostelefon okos és ettől nem az a bada. Tényleg nem kötözködni akarok, de ezeket a dolgokat badával lehetetlen megcsinálni. Szvsz neked egy középkategóriás (még csak nem is N-es) Nokia is tökéletesen megfelelne.
  • WinStar
    #15
    zenehallgatás,fényképezőgép(5 megapixel)és nekem akkor is az tetszik benne hogy gyors,és nem bonyolult :D
    Témákkal fel lehet dobni a menürendszert is,és a többi dolgot is.
  • bosco05 #14
    Azt mondjuk megkérdezhetem miket szoktál csinálni a telefonoddal telefonáláson és sms-en kívül? A badának mely funkcióit használod ki?
  • bosco05 #13
    nem vagyok*
  • bosco05 #12
    Amúgy én nem akarok vitázni, nem vagy Android marketinges, se fanboy, se semmi, csak eléggé otthon vagyok a témában, már minden féle telefont teszteltem ami szóba jöhet és egyszerűen leírtam a véleményem. Mindenki azt vesz ami neki megfelel, ha neked a Bada az akkor használd egészséggel, csak ne kezdj el győzködni arról, hogy a többi szar és hogy egyáltalán a Badát hozzá lehet mérni a nagyokhoz, mert ez hülyeség. Még a symbian is sokkal komolyabb rendszer a badánál.
  • bosco05 #11
    De ha már így elmélyedtünk benne az én kis androidom most épp így néz ki:





  • bosco05 #10
    Az Android egyáltalán nem lassú, csak nem gyenge telefonon kéne nézegetni :)
  • bosco05 #9
    Igen, azért gagyi mert rondák az ikonok, gyerekesek a feliratok, szar az érintőképernyő kezelése, sorolhatnám reggelig, ráadásul szart se lehet vele csinálni. Lehet vitatkozni azon, hogy Android vagy iOS, vagy ne adj isten Windows Mobile, na de a Bada a közelébe nem ér egyiknek se, nem is említhető egy lapon ezekkel.