64
  • Lack
    #24
    Nálam driver csere (Catalyst 11.9 -> 11.10 pre) után normálisan fut a játék, addig el sem indult. Sokat nem kellett vele hókusz-pókuszolni. Elég jó anyag, nekem tetszik. Viszont az év játéka szerintem a Battlefield 3 lesz.
  • wraithLord
    #23
    Carmacknak nem túl sok köze van a sztorihoz, játékmenethez stb., ő ugyanis "csak" egy játékprogramozó. Lehet, hogy "Carmack-cím", de gyakorlatilag őt csak a motor miatt lehet(ne) szidni.

    Eddig sem érdekelt a Rage, de most már pláne nem, hogy ennyi negatív véleményt olvastam róla... :\
  • Chocho
    #22
    +1, OpenGL 4TW! Meg azért az se semmi, hogy Xbox 360-on STABIL 60 fps-t nyom ki az engine. Döbbenetes élmény így játszani vele.

    A PC-s verzió tényleg szar.
  • who am I 7
    #21
    Ez szerintem inkább amolyan, év vicce játék :D nyilván nem fikkantom szarrá karmakot mert már ezt-azt letett az asztalra.De azért..ez szerintem kritikán alulira sikerült, akármilyen szemszögből is nézem.
  • Skynet
    #20
    Most őszintén van aki Carmack címtől komoly tartalmat várt? Azt hozta amit a Carmack címek papírforma szerint hoznak. Pofás látvány, dögrovás unalomhent játékmenet, minimal sztori. Egyszóval Carmack féle techdemó...Csak a hype és Carmack neve emeli ki a sík középkategóriából meg a látvány...
  • Ender Wiggin #19
    Lehet belőle az év játéka, mert az ilyen címeket amúgy is venni szokták, nem kiérdemelni.
  • gombabácsi
    #18
    Beégett a nagy Carmack!
    Érdekes, hogy fórumokban én évekkel ezelőtt leírtam hogy ez a megatextúra izé nem fog működni. Igazn, hogy én arra gondoltam hogy dvd-ről meg bluray-ről nem fog (mert akkor még Carmack ezzel menőzött), és most ügye kiderült, hogy winyóról se műxik. :D Muhahahaha.

    Amúgy engem az is zavar ha csak kicsit látszik a textúra stream, szóval nem csak az ha ilyen brutál hibásan. :D

    Úgyhogy majd már év múlva teszkógazdaságos kiszerelésben megveszem esetleg ezt a játékot. :D
  • Svlad Cjelli
    #17
    Kemeny 3 ora alatt untam meg. Addig sem elveztem kimondottan. Ez olyan szinten feledheto, hogy az mar kinos.
  • evetke007
    #16
    "Áh, akkor OpenGL...jelen esetben nem oszt, nem szoroz. @.@"

    Pedig DE...
  • sanyicks
    #15
    De oszt és szoroz, ugyanis értelmesebb mint a directx10. Tudod az opengl-t nem olyan szar tetű cégek csinálják akik azzal akarnak lehúzni egy rakás pénzt hogy nagy csinnadrattával bejelentik az api folytatását amit letiltanak a régi rendszereken hogy új os-t kelljen venni hozzá. Az opengl folyamatosan fejlődik, és amin lehetséges, működik...
    Attól hogy nem teszik vista onlyvá attól még ugyanúgy fejlődik.
  • nohea
    #14
    Áh, akkor OpenGL...jelen esetben nem oszt, nem szoroz. @.@
  • Lowosan
    #13
    Egyértelmű hogy nem volt tesztelés pc-n. Vagy ha volt is akkor határidő miatt csak kiszarták a játékot és elővették a jól ismert "majd megpeccseljük/rákenjük a driverekre" hozzáállást.
  • Thrawn
    #12
    Nekem nemvolt gon a játékkal, pedig Radeon 5850 kártyám van. Csak hát a textúrabetöltődés... Na meg ha indítás után rögtön bughalmazok jönnek elő, akkor kérdem én az ID tesztelő(k) hol volt(ak)? Elindították a késznek mondott játékot legalább egyszer is egy Nvidia és egy AMD kártyás konfigon, hogy legalább 10 percet játszanak vele? Mert ha előjön egy bug, amikor a főhős bal lábon állva a jobb lábát a hóna alá dugva piszkálja az orrát, akkor rendben van, ilyen szituációt éppen nem teszteltek. No de így, ez gyalázat.
  • Lowosan
    #11
    OpenGL-t használ a win verzió, nem DX9-et.
  • Bendzs
    #10
    Na ez meg a másik. 25GB-os játéktól, amit ráadásul úgy harangoznak be, hogy nagyon nagy esélye van az év játéka címre, nem azt várom, hogy 8 óra alatt kiakasztom az összes mellékküldetéssel együtt (és nem, nem vagyok hardcore gamer), az utolsó ("legnagyobb") küldetésben (amire az egész játék alatt készültünk) pedig annyi a feladat, hogy négy konzolt bekapcsolj...
  • nohea
    #9
    25GB. Huszonöt GB. HUSZONÖT GIGABYTE.
    ...gyerekek, ne szórakozzatok már, ennyi a KÉT Crysis nincs egymás mellett, felpumpált textúrákkal. Mi a halál akar ez lenni ekkora méreten? Ráadásul DX9cel, mer' ugye, nagyarc Carmack bácsinak nem kell a DX10, mert az sz.r és igény sincs rá... És ezzel akarnak visszaülni az élre, merthogy ez milyen jó? Hát hagyjanak már békén, komolyan. -_- Inkább előveszem a Daikatanát.
  • Magnum PI
    #8
    Egyébként meg az a legkisebb baj a játéknak. Sokkal nagyobb probléma a lapos történet + űberstatikus világ
  • Magnum PI
    #7
    Nem tudom ezt a HD patchet honnan veszi mindenki. Semmi ilyen nem lesz. Ekkora részletességgel készítették el a textúrákat a grafikus és kész. Nem lesz HD textúra. Nem fogják újrarajzolni az egészet csak emiatt. Most mindenki arra gondol hogy az ID nagyobb részletességgel készítette el a textúrákat és utána lekicsinyítette, de nem. Az a max ami most van. A patch annyi fog csinálni hogy jobb textura szűrőt fog beállítani és bevezeti a detail textúrát ami annyi lesz hogy ha elég közel mész a falhoz rárak egy extra textúrát amitől pl érdes,repedéses lesz a felület, de az alap diffuze textúra ugyanaz lesz. Ezt nagyon sok játékban alkalmazzák. Ennyi, nincs HD patch meg nem lesz 80Gigás textúracsomag sem
  • Bendzs
    #6
    "Ha ilyen szintű videojátékokkal látnak el minket a jövőben, akkor biztosan nem lesz gond!"

    Hát, ha ilyen szintű videojátékokkal látnak el minket, nem kell komolyabb projekteken gondolkodniuk, mert hamarosan be is zárhatnak... legalábbis a PC-s piacon.

    A grafikai a hibák miatt undorító, a játék instabilabb, mint egy kacsalábon forgó palota (állandó lefagyás, ha új területre lépsz), és a !!!8 ÓRÁS VÉGIGJÁTSZÁS!!! (minden mellékküldetéssel együtt), no meg a szánalmas befejezés miatt én biztos nem adnék rá 5 csillagot.
  • FoodLFG
    #5
    Különösebben nekem egyik ID játék sem tetszett. Videókból ez sem tűnik valami nagy számnak, lineáris játékmenet még azokból is gyanúsan sugárzik.
    Sokkal érdekesebb az, hogy Carmack gyerek grafikában mindig megpróbál valamennyire különcködni, kicsit sznob a srác és ebből érdekes dolgok sülnek ki.

    Ettől függetlenül a konkurens graf motorok kimaxolva a CryEngine2 és a főleg a Frostbite2 életképesebbnek tűnnek nekem, mint ahogy az régebben a Unreal Engine vs id Tech esetében is volt.

    Persze majd meglátjuk, hogy a fejlesztők hogyan fogadják az id Tech5-öt. Mindenesetre egy kis egzotikum sosem árt ebbe a világba, főleg, hogy idővel a forráskódja is kikerül majd. :)

    Azt viszont szomorú látni, hogy az ID is telibeszarta a PC-t mint platformot, hiába bizonygatták, hogy így meg úgy... fail :D
  • NovaTerra
    #4
    Nyugodtan hozzáveheted, hogy minden helyszín totál lineáris, amelyek sokszok papír dobozokkal vannak lezárva. Persze félméteres akadályt már nem tud hősünk lezárni. Az AI tudása kimerül annyiban, hogy néha beáll az ellen fedezékbe. A nehézség pedig nincs, lőszer tömérdek van, nightmare is sétagalop.
  • Pares
    #3
    Hát az első fél óra, amit nagy nehezen, több napnyi config/driver/cache/stb. szarakodás után sikerült lejátszanom ctd-k nélkül, az tetszett belőle. A grafikai összkép nagyon szép, a további közeli részletek meg nem érdekelnek. A harc nagyon dinamikus, az animációk hihetetlenül folyékonyak, összefüggőek. Összességében profi munka, leszámítva a PC portot, ami grafikai/teljesítmény szempontból egy ótvar szemétkuka töltelék. Mikor is jelent meg a játék? Több mint két hete, és még mindig nincs 100%-osan játszható állapotban (legalábbis az AMD-sek számára). Megértem, hogy az Nvidiások nagy részének semmi baja nincs a játékkal, még Carmack is leírta, hogy az Nvidiát preferálja, de óriási nagy inkompetenciára vall, hogy csak tényleg az Nvidiákra voltak képesek játékot írni (és még nekik se működött a megjelenés napján makulátlanul...). Ja, és a textúrákat meg sem említem... Szó mi szó, én egyrészt hatalmasat csalódtam az id-ben, hogy ennyire leszarták a PC verziót, másrészt meg alapjában véve tetszik a játék amit csináltak. Csak kíváncsi vagyok, hogy én, meg egy jó pár AMD-s mikor fog tudni játszani a játékkal végre... Van, aki már 2-3x is kijátszotta, én meg az első fél órán se jutottam tovább, pedig nagyon szeretnék.
  • Szartúriusz
    #2
    Szerintem gyenge lett. A küldetések unalmasak, egy korlátot nem lehet átugrani, a legtöbb textúra közelről ronda. Tudom, jön hozzá hd patch.
    Azt is tudom, hogy más stílus, de: Ha összevetem a fallout 3-al, vagy a stalker sorozattal ... Szóval hagyjuk. A ID maradjon a doom szerű belső teres játékoknál, az már megy nekik. Ez így nagyon kevés. Az autóvezetésnél igen röhejesre sikerült a nézet. Mintha egy csattogó szárnyú falepkét tologatnék.
  • fecg21
    #1
    "A stúdió egyértelműen visszakerült az élbolyba, és a kérdés csak az, hogy ezt a helyüket képesek lesznek-e hosszú távon is megtartani? Ha ilyen szintű videojátékokkal látnak el minket a jövőben, akkor biztosan nem lesz gond!"

    Szerintem meg a stúdió egyértelműen leszerepelt. A PC-s verzió minősíthetetlenül silány lett, lehet foltozgatni a végtelenségig...