91
  • Trade
    #51
    grtulálok a hosszú,kifejtett hozzászólásodhoz,
    mindezt hajnal egykor.
    Nekem viszont nincs energiám se időm belefolyni ilyen mértékű vitába.
    Pár éve még racionális főleg műszaki végzettségű emberek jártak ide fórumozni.
    Sztem az index fórumán biztos nagyobb megértésre találnál.
    Na menjél és egyed amit anyuci reggelinek kikészített neked.
  • Inquisitor
    #50
    "Elég törvényünk van, csak be kellene tartatni. "
    Vagy tartatni. Ezer éve van törvény pl. szemetelésre, vagy illegális szemét lerakására, vagy veszélyes hulladék rossz kezelésére, stb. De nem tartatják be. Egyszer be akarták vezetni, ha már törvény van rá ugye, hogy jól büntessék meg a szemetelőket az utcán. Egy képviselő megtorpedózta, mert szerinte ez antidemokratikus(?!) megoldás. Lol. Prágában úgy rád verik a 80 rongyos büntit, hogy leég a hajad.
    Hong Kongban ha szemetelsz vagy köpsz az utcán, egy két havi fizudnak pápá. Nálunk viszont basszus, ahol többszáz éve a törvények kijátszása a nemzeti sport, mindenki fel lenne háborodva.
    Már így is vicces, ahogy pl. a BKV-n logós emberkék fel vannak háborodva, amiért "piszkálják" őket. Ha valaki lop, csal, hazudik és nem szégyenli magát, legalább maradna kussban. De nem. Egyből jön a "szemét BKV". Lol.
  • mad mind
    #49
    Ha az ember 10-0 évre tervezi a cégét, akkor nem csal adót.
  • philcsy
    #48
    "Én nem 1 évre tervezem a céget hanem 10,20 évre." Ha nem most mondanád komolyan is venném. Így maradjunk abban optimista vagy...

    "Ezt az országot meg kizárólag a megélhetési politikusok tették tönkre!"
    Könnyű utálni a politikusokat, de nem lehet rájuk fogni az egészet.

    Mennyien kapták kéz alatt a fizetésüket nagy részét? Mennyi adót nem fizettek be az orvosok a hálapénzük után? Mennyi adót nem fizettek be egy egyszerű vállalkozók amikor minimálbérre voltak bejelentve és a többit meg kiügyeskedték a cégből? Mennyi szolgáltatást nem lett leszámlázva és így kimaradt a GDP-ből?

    A kommunista besúgórendszertől irtózva az emberek szolidaritásból falaztak egymásnak, nézték el egymás kisebb-nagyobb gazdasági bűncselekményét. Számolj utána, ha egy átlag magyar csak 10 ezer forintot ügyeskedik el egy hónapban, az az államháztartás durván 5%-a. Ehhez képest a politikusok 1-2 milliárdja semmi.

    20 év és a fél ország ügyeskedése vezetett el oda ahol most tartunk.

    Képzeld el az ANTSZ véd a fertőzéstől. Persze csak akkor ha az ANTSZ-es ember rendesen végzi a munkáját. És hogy lehetne lebuktatni a "rossz" ANTSZ-est? Úgy ahogy a cikkben is le van írva.

    Elég törvényünk van, csak be kellene tartatni. Egy rakat korrupciót leleplező rejtett kamerás felvétel jelent már meg. De a jelenleg hatályos jogszabályok szerinte (tudtommal, de ha tévedek valaki javítson ki) ezeket NEM fogadják el bizonyítékként. Szerintem ez az ami tarthatatlan.
  • Trade
    #47
    Mit okoskodol te nekem?Én nem 1 évre tervezem a céget hanem 10,20 évre.
    Ezt az országot meg kizárólag a megélhetési politikusok tették tönkre!
    A tisztességes ember??Ebben az országban a legtisztességesebb a politikus
    meg az egyszerű dolgozó, ugyan menj már!
  • Lucy in the Sky
    #46
    Így félszemmel hunyorítva az egész nem más, mint az állami újraelosztás egy burkolt formája. Ha a társadalom néhány százaléka adóból fizetett segélyek helyett közvetlenül a többiek zsebében turkál, azzal az esetleges politikai indulatokat is ügyesen átalakították személyes konfliktussá, divide et impera, kölcsönösen előnyös bót, csak az átlagpógár szív, aki nem a zebrán ment át. Mert lássuk be, ennél nem kell jobb motiváció a meglévő szabályok folyamatos és fölösleges szigorítására, újak kitalálására. Szeretnél úgy élni, hogy minden bokorból a kishalakra vadászó szpotterek lesik, mikor lépsz a pázsitra, vagy mikor szólal meg a telefonod az engedélyezett szintnél hangosabban? :)
    Ja, és a háttérben szép lassan kifejlődő profi kémhálózat szolgálatait véletlenül sem fogja az állam igénybe venni kétes célokra, ugye? És a zsarolással nyerhető extraprofit ígérete ugye jó hatással lesz a rendszer tisztaságára? Spiokrácia, a jövő államformája.
  • pakeszke
    #45
    nem beszelve a T. kutyatartokrol...
    lekamcsizni es nem kell utana kerulgetni a szart...
    nem is kell draga penzen fenntartani kellemetlenkedo szurkekabatosokat, akik ugyis a sok ven hulyet a kis ungyulubungyulajaval mindig megsajnaljak...

    ja elegedett lennek azzal is ha sörétessel agyonlonek a kutyaszaratokat
  • philcsy
    #44
    Talán azért, mert az "egyszerű tulajdonos" képes a kaja mellé tenni a mérget olyan megfontolásból, hogy "úgyis a kajára megy"?
    De ha szerinted ez egy ilyen tuti üzlet, menny el hivatalos rágcsálóirtónak.

    "15000Ft hogy az ilyen genyó szerveknek legyen miből dőzsölni." Tipikus adókerülő mentalitás. Aki helyett a tisztességes ember fizeti az adót. Tartsd meg a 15eFt-ad és élj egy összeomló országban.
  • pakeszke
    #43
    olyan 40e a kamcsi autoba en mar tobbszor majdnem megvettem...
    igaz finomabb lenne satufekezni az idiota elott

    egyszeruen megyek 70 km/h -val es lenyom varosban, az ilyen feljelentesebol miert nem lehet kapni zsetont?
  • Trade
    #42
    Csináltál már valami hasznosat az életben vagy etted amit eléd raktak?

    Ez a szaros ántsz címke nem fog a betegségektől megvédeni,ha vki rövid távra tervezi az üzletet és nem gondozza a gépeket maga alatt vágja a fát.
    A
    z milyen faszság hogy az üzletemben én magam patkánymérget nem tehetek ki mert kell hogy szóljak olyannak akinek van ántsz minősítése, ezért fizessek ki alkalmanként 15000Ft hogy az ilyen genyó szerveknek legyen miből dőzsölni.
  • prybaby
    #41
    Csak azok utálják ezeket akik rendszeresen elkövetnek kisebb-nagyobb szabálytalanságot.
  • philcsy
    #40
    Sehol nem volt szó kifordításról meg segítségről.
    De ha mégis volt ilyen, kétlem, hogy a kávéautomata tulajdonosa segített volna.
    És ha iszol egy kávét és megbetegszel, mert a kávégép nincs rendesen tisztán tartva? Akkor is ennyire védenéd a fukar tulajdonosát?
  • Trade
    #39
    de most komolyan minek lehet az olyat nevezni hogy azok kifordítják neki a kávéautomatát,segíteni próbálnak neki hátha ott van a pénztárcája ez meg lefilmezi hogy van e rajta címke.
  • Trade
    #38
    a cikk is írta hogy szülei előtt eltitkolja a tanárúr hogy mi is az új foglalkozása
  • philcsy
    #37
    Csak abból merészeltem gondolni, hogy ezek ugyanazt csinálják mint a rendőrök, csak nincs fegyverük és kevesebb joguk van.
    Tehát ha ezek idézlek: "munkanélküli férgek..." és "büszke lehet rá az egész család", akkor minden bizonnyal ugyanez a véleményed a rendőrökről is.
  • Trade
    #36
    Te ne gondolkozz helyettem!Az hogy mit gondolok a hatalom fasszopóiról az én szuverén véleményem!
  • philcsy
    #35
    Kongó afrikában van. De én akkor se az afrikai éhezőkről írtam, hanem Kongóról.

    A nettó bér az amit kézhez kapsz. Tartalmaz minden levonást és jóváírást. 78eFt a nettó bér.
  • philcsy
    #34
    Szeretném figyelmedbe ajánlani az árszínvonal fogalmát.

    Az árak nem egyszerűen szorzódnak kint.
    Az elektronikai termékek ára (és az összes könnyen szállítható terméké) első közelítésben azonos az egész világon.
    A nehezen vagy egyáltalán nem szállítható dolgok és legfőképpen a szolgáltatások ára viszont nagyon eltérő. Odakint ezekre költöd el a pénzed. És nem kell luxusdolgokra gondolni. Tömegközlekedés, lakásbérlet, közműszolgáltatás, kaja, gyereknek iskoláztatás (mert ugye ha elolvastad a cikket erről is volt szó benne) és lehetne sorolni tovább. Ezek mind olyan dolgok ahol más embereket kell megfizetned. Pont a magas fizetések okozzák a magas árakat. Egy iPhone ott olyan mint itt egy rádió.

    Ha elolvastad azt is leírja, hogy mi számára a megélhetési probléma: "fizetése pedig már a kamatot is alig fedezte"
  • syn7h37ic
    #33
    Kongó hol van szerinted?
    Az elég nagy tévedés, hogy az árszínvonal jóval magasabb. Nem ötszörös, még jóindulattal is max kétszeres az élelmiszerek terén, az üzemanyag pl. sokkal sokkal olcsóbb, az energia szintén.
    A minimálbér nettó, az adójóváírás nélküli összege 60 ropi. Ehhez jön a havonkénti adójóváírás, így megkapod a 78000forintot. Ezt vagy havonként, vagy egy összegben tudod igényelni az adóbevalláskor. Ezt jobb, ha így nézed.
  • gforce9
    #32
    Mindenkinek más a minimum, attól függ hol él. Van akinek az, hogy legyen mit enni és már boldog, van akinek az, hogy legyen hol laknia, van akinek pedig az, hogy a mai divat szerint öltözzön. Persze valójában a minimum a környezet által diktált minimum. Más a minimum itt, mint koreában vagy épp afrikában. Furán működünk :)
  • syn7h37ic
    #31
    Ezt értem. Csak a koreai csóka hozzáállása a "megélhetési" problémákról kicsit más dimenzióban van, mint egy itthoni létminimumot kereső ember problémája vagy ne adj isten egy kongói gondjai.... Ott kinn az a legnagyobb baja, hogy nem tud elmenni a menő netkávézókba, mert ott az a nagy divat a mai napig, nem tud extra cuccot venni magának, elmenni nyaralni, míg itthon a minimumon élők nem tudják az alap víz, villany számlát fizetni. A kongóiak nem tudnak kaját venni, ott olyan, hogy alapvető higiénés dolgok, mint vezetékes víz, sincs.
  • philcsy
    #30
    728eFt/év az ~60eFt/hó 2006ban lépte át ezt a határt a minimálbér. Ha te ennyit keresel minimálbéren akkor téged jól átbasztak.

    A minimálbér jelen pillanatban 78eFt/hó ami 936eFt/év.
    Jövőre 92eFt/hó ami 1104eFt/év.

    Egy szóval se említettem éhező afrikaiakat. Kongóban az árszínvonal sokkal alacsonyabb, ott a magyar minimálbérrel hatalmas vigyorral a szádon élhetnél. Amerikában (és valószínűleg délkoreában is) viszont hajléktalan lennél, mert ott sokkal magasabb az árszínvonal.
  • gforce9
    #29
    Hát pedig ezt így kell nézni. Nem mindegy mihez képest. Vannak milliárdosok, vannak éhezők. Mi ott vagyunk középalul. Persze lehet csak felfelé nézni, de azért nem árt, ha lefelé is tudjuk mi van.
  • syn7h37ic
    #28
    Pff. Sosem volt 1 milla a nettó minimálbér. Akárhogy is számolom, 728000 felkerekítve. Befognám a számat, ha itt is nettó fél milla lenne a minimálbér, mint ott... Az éhező afrikaiakkal meg ne fárassz!
  • gforce9
    #27
    Tekintve hogy az autók 90%-ában 1 ember ül, szerintem ez kis áldozat lenne, hogy nemcsak a vezető, hanem az utas telefonálása miatt is meg kell állni. De persze ez csak az én véleményem. A tömegközlekedési eszközök pedig elég behatárolható dolgok. Főleg, hogy lassan már a mobilos fizetés is bejön.
  • philcsy
    #26
    Hogy különbözteted meg a vezetőt és az utast?
  • philcsy
    #25
    Mennyit visz haza egy magyar minimálbére egy évben, 1 millát? Mégis jogosan panaszkodnak, hogy kevés és nem jönnek ki belőle. Erre mit mond egy kongói? "Menjen a k...a anyjába!"
  • gforce9
    #24
    off: A mobiltelefon autózás közben szerintem megoldható lenne simán, hiszen a telefonok térbeli helyzetét a tornyokból tudja a szolgáltató... ha valaki 10km/h fölött megy nem kéne neki vonalat adni.... tudom.. tömegközlekedés stb ott problémát okozhat, de a 21. században véleményem szerint megoldható lenne. Ha nem szabadalmi perekre meg meg egyéb értelmetlen marhaságokra költenének nem itt tartanánk. Törvényeket hoznak mindenre, ahelyett, hogy a megoldáson gondolkodnának.
  • philcsy
    #23
    Benne volt a cikkben, hogy az "adósságai nőttek ..."
  • Thrawn
    #22
    Először is, nem tudjuk, milyen árak vannak ott. Másodszor pedig, sehol nem említi, hogy nem jön ki a tanári fizetéséből. Csak éppen a világ összes országára érvényes, hogy 3x összegből jobban kijön, mint x-ből.
  • syn7h37ic
    #21
    "Háromszor annyit keresek, mint angoltanárként" - magyarázta a 39 éves férfi, aki hét éve foglalkozik videózással, és mint állítja, évi 85 ezer dollárnak megfelelő (hozzávetőleg 18 millió forintnyi) jövedelemre tesz szert belőle."

    Baszki. 6 milla évente egy tanári állás Koreában, és nem jön ki belőle. Menjen a k...a anyjába!
  • philcsy
    #20
    Bla-bla-bla. Anarchista hülyeségek...
    A törvények rosszak. Aki a törvényeket betartatja az rossz...
    Antikommunista agymosott.
  • philcsy
    #19
    Gondolom a rendőröket is hazaárulóknak tartod.
  • Thrawn
    #18
    "További probléma ezzel a módszerrel, hogy az igazi kemény bűnözőket így nem lehet megfogni."

    Nem is ez a cél. Ez nem a módszer problémája, nem erre való. Viszont én is szívesen vadásznék pl. vezetés közben mobilozókra. Aki szerint ez besúgás, az gondolkodjon el, hogyan vélekedne, ha egy hozzátartozóját egy ilyen mobilozós elbambulós baromállat elütné.
  • Trade
    #17
    nincs nekem megfelelési kényszerem se neked se másnak
  • Trade
    #16
    ne ugassál
  • torreadorz
    #15
    Magyarországon mindig is nagy divat volt a dögöljön meg a szomszéd tehene mentalitás meg a besúgás is...
  • Ry0K3N
    #14
    Hát a kommenteket elnézve ismét nem csalódtunk a jó öreg magyar színvonalban :D
  • Narxis
    #13
    Hallgatsz!
  • Narxis
    #12
    Én kamerázni foglak téged.