5
  • kvp
    #5
    Van egy tokes csoport, akik kozvetlenul iranyitjak a ceget, nekik a haszon maximalizalas a cel es nem erdekli oket, ha szetverik kozben az egeszet. Ok jelolik ki a cegvezetot. Van egy befektetoi csoport, akik hosszutavon szeretnenek hasznot a cegbol, ok harcolnak ellenuk. Es vegul van egy mernoki-vezetoi csoport, akik mukodtetik a ceget, nekik az allasuk van veszelyben. A hosszu tavu befektetoi csoport (kisreszvenyesek) es a mernoki-kozepvezetoi csoport (+munkasok) erdeke jelenleg a ceg egyben tartasa es a jelenlegi (egyebkent kis mertekben, de nyereseges) tevekenyseg folyatasa. Az amerikai allamnak is ez az erdeke, mert a rovidtavu magan hasznonert nem akarjak felaldozni egy csomo ember munkajat. Gyakorlatilag ezen erdekcsoportok harcolnak egymassal, bar mostanra ugy nez ki, hogy kb. kockazati tokesek vs. mindenki mas helyzet alakult ki. A vezetokkel meg csak sakkoznak, bar ez lassan inkabb mar boxra emlekeztet...
  • Solten
    #4
    Kozben rajottek hogy az elemzok baromsagai ellenere szepen megy a biznisz...
  • lexandro2000
    #3
    Nekem az nem érthető, hogy ha kirúgok egy vezetőt, akkor miért veszek fel egy olyat, aki azt mondja, hogy ugyanazt akarja csinálni, mint akit kirúgtam....
  • Cat #2
    fenét reklám, szerintem ez a bizonytalanság a legkárosabb. Így aki egyébként venne sem vesz, hiszen ezeket a cuccokat 3-4 évre veszik a cégek.
  • viasz
    #1
    Reklámkampány X+1. fejezet.
    Vagy tényleg ennyire beszívtak a HP-nál...?