4
  • Omega
    #4
    Nyilván vannak korlátai ennek a programnak, de miért is lenne használhatatlan? Ez csak olyan mint egy kereső, a találatokat még az ember értékeli, ha valamit nem találsz meg attól még az is létező dolog lehet.
  • Cat #3
    A gép azt fogja tudni kiszűrni, amit beleprogramoznak. Ennélfogva nem teljesen értem a koncepciót, hiszen eleve hiányos az orvosi tudásunk. Ez nem olyan, mint a Jeopardy!, ahol egzakt eldönthető tények vannak (mely a legmagasabb épület, mi Tanzánia fővárosa stb.), így az az adatbázis is hiányos lesz, tehát az eredmény is értékelhetetlen.
  • Tetsuo
    #2
    Ha vki nem nezi a "House-t", ezt akkor is tudhatja sot, akkor talan jobban tudja. ;)
  • torreadorz
    #1
    Hja, nem vagyok orvos, de vannak kételyeim a rendszerrel kapcsolatban. Ha valaki nézi a house-t akkor tudhatja hogy extrém betegség esetén még tucatnyi vizsgálat után sem egyértelmü a probléma, ha meg egyszerü a betegség akkor meg azért.

    pl. szivroham előtünete lehet a hasmenés, gondolta volna valaki? De csak 10 ezer hasmenésesből 1-nek lesz szivrohama a többi csak elcsapta a gyomrát, na ezt még az orvosok sem tudjak kiszürni, szerintem a gép sem.