46
  • levente68
    #46
    Szerintem, tüntessetek: El a kezekkel az Apple-től!!!
  • levente68
    #45
    Melyik fikázás szerinted? Ja, bántom Apple-t? Sírj!

    Megvédeni nem tudod, mosogasd csak...
  • levente68
    #44
    Igyál még, mert annak legalább van hatása.

    Most ide hogy jön a Microsoft?
    Megvan, az Apple fő ellensége, akkor értem, hogy azzal kellene inkább foglalkozni egy Apple-t érintő cikk esetén... Én azt hittem, az Apple már kiheverte a Microsoft-os problémáit, neked még nem sikerült?


    De, hogy a cikkről beszéljünk, szövegértelmezéseddel kapcsolatban szólnék, olvasd el, amit írtam:

    "Aztán addig, amíg ez kiderül, nézzünk mást: mert most Apple sározásra Samsung mocskolással kell ugye válaszolni, vitassuk meg, melyik a jobb cég, amelyik korrupt, vagy amelyik (ha igaz) szarrá szennyezi a környezetét?
    Csak úgy kötetlenül..."

    Te magad idézted, mégse olvasod el? Nem magyaráznám szóról szóra, de egyet kiragadok: "(ha igaz)"

    De a tereléssel nem lesz igazad, válaszolj, ha Apple-t meggyanúsítják valamivel, akkor arra azt kell válaszolni, hogy a Samsung meg korrupt?
    Ha meg szólok, hogy nézzük, mi a jobb, a környezetszennyezés (ha igaz), , vagy a korruptság, akkor meg tovább terelsz a Microsoft-ra?
    Aztán meg kikéritek magatoknak, hogy agymosottnak tartunk, epic fail.
    Csak úgy kötetlenül, kedves zombi ;o)
  • hurkaur
    #43
    A tobbi kommentedhez sajnos (me'g) nem vagyok eleg reszeg.
  • hurkaur
    #42
    "Aztán addig, amíg ez kiderül, nézzünk mást: mert most Apple sározásra Samsung mocskolással kell ugye válaszolni, vitassuk meg, melyik a jobb cég, amelyik korrupt, vagy amelyik (ha igaz) szarrá szennyezi a környezetét?
    Csak úgy kötetlenül..."
    Jol van Levente, akkor most kerlek kommentald mar ezt is ott, ha mar teljesen objektiv szemuveget viselsz: http://www.sg.hu/cikkek/84362/amerikai_diplomatak_biraltak_a_microsoft_tuneziai_tevekenyseget
    csak ugy kotetlenul
    "szornyu ez az apple. bezzeg a.. ohwait?"
  • Tetsuo
    #41
    Sg szinvonal.
  • G_ArchAngel #40
    Sok benned a düh, mindig valakit fikáznod kell, vagy az Applet, vagy a felhasználóit, de most már tovább is léptél.

    Sajnállak Levi, remélem hamarosan jobban leszel.
  • levente68
    #39
    Mégis, mit kéne megtapasztalnom a baromságaidon túl, amiket még értelmes mondatokba szervezni is meghaladja a képességeidet?

    Mert te nem vagy ott mindenhol, majom?

    Na, alakíts valamit fotóbolttal, ne kelljen szegény szüleidnek küldeni a sok pénzt, hogy nehogy hazagyere, lassan végre elfelejtik a szánalmas arcod a kis falvadban.

    Én meg szerzek sok háttérinfót, hogy legyek én is olyan tájékozott, mint te.
    Android-ról talán azt se tudod, eszik, vagy isszák, mindenhez bukta vagy, a többi vérpistivel együtt.
    Építész voltál, mi? Ember viszont nem leszel soha, te zombi.

    Arra válaszolj, miért fáj annyira, hogy lenyomják az általad olyannyira istenített céget, ha nem is fizeted a tagdíjat? Rég iPhone-os szar iPhone-os, az nem jó úgy, tessék venni az újat, apuék fizetik!
    Vagy csak a Samu-fikázó kommentjeidért kapsz pénzt?
    Akkor szólj, tőlem nyugodtan, nekem ne éhezz ott a messzi külhonban.
    Amúgy, csak a Samsung szúrja a kis csipás szemed, vagy csak azért fizetnek?
    Mesélj, mit kéne imádnom? Az amúgy jó LG-t, mert telefonban sajnos gyenge, ezért szopkodja Apple-t manapság, miközben meg másolja is, ez nem bántja a szektádat? Ja, hogy minden beszállítóval nem szabad összerúgni a port?

    Asszem, megyek, előrendelek egy SGS3-mat, elkaptam valami betegséget tőled...
    Ez csak poén volt, nehogy elhidd, nem kaptam el semmit, még nem küldted el e-mail-ben, de akkor majd ígérem elkapom, jó?
    Na, béke, aludj, ne rágódj ezen, tönkre ne menj.
  • G_ArchAngel #38
    Persze SamiLevcsi, persze, erőlködj még egy kicsit.

    Bizonyítottál, ugrasz minden Apple-related cikkre, hogy bizonygasd a soha nem volt igazad, támogatva a nulla háttérinformációiddal. Egyfajta kielégülést jelent neked Apple cikkekhez kommentelni, mivel tapasztalatod semmi, csak hinted az igét.

    Remélem van elég pzs otthon...
  • levente68
    #37
    Innen úgy látszik, hogy te vagy kétségbeesve az Apple-t érő aljas támadásoktól, kicsirigó...

    Visszatérve rád, te fröcsögsz a három éves iPhone-oddal, menj már, nem értem magamat, hogy ilyennel vitázom, hát ki fog tagadni a szekta, most fogd a hálózsákod és várakozó álláspont az első szolgáltatónál iPhone5-ért!
  • levente68
    #36
    Neked ennyire nehezen megy felfogni, hogy magasról teszek én minden cégre, idióta?

    Akkor sem voltam Nokia fan, mikor el se tudtam képzelni, hogy ennyire túllép rajta mindenki, de ami Nokia-ban jó, az most is jó nekem és nem azért, mert Nokia, hanem, mert JÓ. Ami nem jó, az nem az. Sokat mulattam azon is, mennyi ötletet lopott és vitt hírnévre a Nokia, mert ilyen is volt bőven.

    Simán váltok JOBB telefonra, ha az JOBB, nem pedig, mert agymosást kapok.
    Ha az Apple olyat tud mutatni, amit senki és még az ára se hiteti azt, hogy Swarovsky kristályokat kell majd keresnem rajta, akkor arra is akár.
    Egyelőre ez nem fenyeget, ahogy az sem, hogy igazán az érdekeinkben lépjen az Apple egyet is, még a tiedben sem, te überokos.


    De, erőt vettem magamon, megnéztem a weboldalad, hátha látok valami szépet, de csak megerősítést nyert a silányságod.
    Piti motion blur effekttel feldobott semi-act, még ócskább, semmi eredetiséget a világnak nem adó kiguglizott effektek, háááát, én kérek elnézést, én vagyok a hülye, aki többet várt. Persze, mint sok senki, te is eléldegélsz ezekből, van madár elég ilyen alacsony igénnyel?
  • G_ArchAngel #35
    SamuLevi, át kellene nevezned magad, ha kell megcsinálom a logódat:DDD
  • G_ArchAngel #34
    Samutrollocska, a pici cégecskédet nem fogjuk bántani, nehogy szétsírd a párnácskádat, mi Apple-trollok szánalmasak vagyunk, de te valami egyedi jelenség vagy, szerintem a kék-fehér ovál már a zacsidra van tetoválva és gyerekedet/kutyádat is Sam-nek és Sung-nak hívod:DDD
  • levente68
    #33
    Várjunk csak, van egyáltalán értelme a kínaiakat ezügyben részrehajlással és Apple-ellenességgel vádolni, hivatkozva arra, hogy biztos a konkurrencia szítja ezt? Samu Korea, LG Korea (ráadásul inkább az Apple seggét nyalja), HTC Tajvan, Sony Japán, vagy ezek is Kínában gyártatnak, az Apple érdekeltségű gyárak mellett, vagy ugyanazokban szintén és aljasul a saját szemétségüket varrják a szent Alma nyakába? Én ezt is el tudom képzelni persze, mert a világ mocskossága a végtelenhez tendál, de így van ez, vagy nem?
  • levente68
    #32
    "A kínai környezetszennyezésben az Apple több mint 27 beszállítója vesz részt. Ma Jun kijelentette: az Apple nem csak nagyon rossz környezetvédelmi bizonyítvánnyal rendelkezik, de a helyzetet súlyosbítja, hogy a társaság a többi elektronikai céggel ellentétben alig reagál a kritikákra. A vállalat képviselői mindenesetre jelezték, hogy szeretnének találkozni az aktivistával és a jelentésről akarnak beszélni vele. "

    Egy olyan nagy, kb. konténernyi méretű Nokia-s doboz lesz nálunk, arról fog felismerni minket!!!
  • levente68
    #31
    Sőt, ha figyelmesen olvassuk, az Apple beszállítóI-ról van szó, a Foxcon csak egy közülük!
    Én nem tudom, kik azok, a Samsung és az LG nem, hisz azok koreaiak.

    Szóval, a pontosításig appletrollok inkább csendesen!
  • levente68
    #30
    Dehogynem, az Apple majd gyárt ehető pénzt is.

    A cikkre: azt kellene pontosítani, hogy a Foxcon melyik gyárával van a gond és ott kinek termelnek, mert ha vegyesen mindenkinek, akkor ez így mentes a tárgyilagosságtól, ha pedig mondjuk 98%-ban Apple-nak, akkor meg meg nem sok helye van a vitának.

    Aztán addig, amíg ez kiderül, nézzünk mást: mert most Apple sározásra Samsung mocskolással kell ugye válaszolni, vitassuk meg, melyik a jobb cég, amelyik korrupt, vagy amelyik (ha igaz) szarrá szennyezi a környezetét?
    Csak úgy kötetlenül...

    Amúgy, félek, az derül ki, Apple ebben erősen ludas, mert ugye, az egyik gond a cikk szerint vele, hogy nem reagál, azt meg az ártatlan nem szokta...
  • nextman
    #29
    Erdekes, hogy azzal veditek az apple-t, hogy nem csak ok hibasak ebben, hanem masok is.
    Nyilvan masok is megerdemelnenek hasonlo cikkeket, figyelmet, a FOXCONN meg, hogy tovig bombazzak. Mindazonaltal amikor emiatt eloveszik az apple-t, az nem igazsagtalan, azt kapjak, amit erdemelnek.

    "Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyó vizét, kifogja az utolsó halat is, akkor rádöbben, hogy a pénzt nem lehet megenni."
  • Sir Cryalot
    #28
    na , most a google jön , dear SG.hu, hozzák le!
    Russian Minister: YouTube and Google Should Be Shut Down For Copyright Infringement
    http://torrentfreak.com/russian-minister-youtube-and-google-should-be-shut-down-for-copyright-infringement-110906/
  • asgh
    #27
    Az egész összehasonlítósdival ott a bibi, hogy itt nem az Apple-ről van szó, hanem a Foxconnról. Azaz adott egy cég, ami genny módon bánik az alkalmazottaival és szennyezi a környezetet, és erre kiragadnak egyet az ügyfelei közül és úgy állítják be, mintha sokadik megrendelőként egyedül neki lenne a felelőssége, hogy a Foxconnál rend legyen.
    Ez kb. olyan, mintha lerángatnának egy utast a 7-es buszról és számon kérnék rajta a BKV összes szarságát a rossz menetrendtől kezdve Nokiás dobozon át 4-es metróig mindent, merthogy ő is ügyfele a BKVnak.
    Agyrém.
  • Papichulo
    #26
    "Szóval az amit írtál szerintem kevés ehhez, ha máshol is ekkora mocsok lenne, az már kibukott volna."

    Ki is bukott. Csak MO-on nem neznek utana az emberek a dolgoknak, nem olvasnak, csak birkamod hozongenek. Ennyi. (Na meg reszben az elegtelen nyelvtudas is okolhato ezert...)

    "Controversial Book Claims Samsung Is Basically the Most Corrupt Company In Asia"
    "The book alleges that they shredded books, fabricated evidence and bribed politicians, bureaucrats, prosecutors, judges and journalists"

    http://gizmodo.com/5524174/controversial-book-claims-samsung-is-basically-the-most-corrupt-company-in-asia

    Ez az a ceg, amit olyan divat lett vedeni es mely az artatlan aldozat szerepeben tetszeleg mostanaban. Vicces, hogy mindekozben az Apple-t vadoljak mindezzel, holott ellenuk meg a gyanu sem merult fel... double standard?
  • unrealnoise
    #25
    szerintem ugyanúgy kiborulna a bili a samsungnál is, sőt az apple módszereit figyelemmel kisérve nem csodálkoznék rajta, ha az apple nem indítana lejárató-beszállítói kampányt mások ellen. nem is értem erre miért nem hivatkoznak, hogy hát máshol sem más a szituáció. gondolom inkább kussolnak, pláne amíg a bevételek jönnek ezerrel. nekem tök mindegy, de ha valami nagy vagy nagyon nagy (és a samsung is nagy, a galaxy SI, SII pedig azért eléggé népszerű, szal ha azzal, illetve ott lenne gáz, arra is kattingatna a nép ezerrel. (Azaz menne ismét az adok-kapok.) Szóval az amit írtál szerintem kevés ehhez, ha máshol is ekkora mocsok lenne, az már kibukott volna. (Mindeneken túl elhiszem, hogy a saumsungnak sem tökéletes körülmények közt gyártanak, kiviteleznek, vagy éppen csak alig szennyeznek, de gondolom más szint lehet az meg ez. vagy a franc sem tudja.

    Igazából amikor az apple látogatásra megy a beszállókhoz, nem értem miért, vagy mi célból, vagy hogy tényleg nem is érdeke, a javulás "ilyen-olyan" területen...
  • Papichulo
    #24
    "1-2 szabvány kimondja, hogy [...]"

    Te itt szabalyokrol beszeltel. Mik ezek a szabalyok? Hol olvastad ezeket a szabalyokat? Kire/mire vonatkoznak ezek a szabalyok? Ki hozta ezeket a szabalyokat?

    "Arról írtam hogy a applenek tudni kell a szennyezésről, mert eleve megkapja a gyártási dokumentácót (ha nem ő adja ki),nem arról hogy a kicióccimunkások unokái 2fejüek leszenek, és pajzsnélkül hegesztenek 8 órás műszakokban károsodás nélkül."

    Mivel tudod alatamasztani, hogy az Apple tudott mindenrol es az o jovahagyasaval tortentek a torvenysertesek?

    "Nyilván azért 53k, mert olyan olcsó, és 1$=1E-val számolnak."

    Ennyi? Ezzel bizonyitod, hogy a Kinaban gyarto/gyartato cegek kozul az Apple-nek a legnagyobb a haszonkulcsa? Gratulalok.

    Ezzel kapcsolatban meg: A iPad-bol sokkal tobbet, adnak el, mint az iPod Nano-bol. Ez teny. Az is teny, hogy egy iPad2 bekerulesi koltsege $325 korul van. Erre meg termeszetesen rajon a marketing, az R&D, a szallitas, a support, a retail arres, stb...
  • Zolivok
    #23
    neva eva trusta wiki ya madafaka
  • Cleawer
    #22
    Napi ötezerért szoktam :P .
  • Cleawer
    #21
    Elismerésem hogy tudsz olvasni, de értelmezni már nem. Arról írtam hogy a applenek tudni kell a szennyezésről, mert eleve megkapja a gyártási dokumentácót (ha nem ő adja ki),nem arról hogy a kicióccimunkások unokái 2fejüek leszenek, és pajzsnélkül hegesztenek 8 órás műszakokban károsodás nélkül.

    Egy kis irónia: foxconn egyik menüpontja a főoldalon: Social Environment Responsibility, és nagyon figyelnek a ROHS-ra...
    Amúgy a RoHS is gyenge.

    ipod nano
    Nyilván azért 53k, mert olyan olcsó, és 1$=1E-val számolnak.
  • hurkaur
    #20
    Megszokhatnad, itt sg-n havi otezerert mindenki szakerthet mindent.
  • Papichulo
    #19
    "1-2 szabvány kimondja, hogy az fővállalkozóknak le kell írnia a gyártástechnológiát, és a beszállítónak teljesítenie kell. Attól csak úgy térhet el, ha a megrendelőnek megmutatják az új dokumentációt, és beleegyezik. "

    Elismeresem, hogy ilyen szinten tisztaban vagy a kinai torvenyekkel/eloirasokkal. Hol szerezted ezt a tudast? Ezt milyen surun ellenorzik a megrendelok es az allami szervek? Mi jar ezek megszegeseert? Melyik miniszterium ala tartozik ennek ellenorzese Kinaban? Sok izgalmas kerdes...

    "az applenak van a legnagyobb haszonkulcsa a termékein"

    Az osszes, Kinaban gyart(at)ott termek megrendeloi kozul az Apple-nek van a legnagyobb haszonkulcsa? Eleg meresz kijelentes. Mivel tudod ezt alatamasztani?
  • hurkaur
    #18
    sg a kurva anyadat
  • Tetsuo
    #17
    Ezt allami ill. magasabb szinten kene szabalyozni.
  • llaszlo
    #16
    Igen csak az apple a kocsog a többi gyártó akik ugyanott gyártatnak ők persze jófiúk. Totál félrevezető ez a cikk is ahogy a többi ilyen is.
  • Tetsuo
    #15
    Elobb-utobb mindenki raebred, hogy a kornyezete fontosabb, mint a legujabb plazmateve.
  • Cleawer
    #14
    1-2 szabvány kimondja, hogy az fővállalkozóknak le kell írnia a gyártástechnológiát, és a beszállítónak teljesítenie kell. Attól csak úgy térhet el, ha a megrendelőnek megmutatják az új dokumentációt, és beleegyezik. (Autóiparban így müködik, gyanítom almáéknál így kéne működnie)

    #12 Szerintem azért, mert az applenak van a legnagyobb haszonkulcsa a termékein, és meghatározó a piacon. Ha a legnagyobbakat megtudják nyomorgatni/változtatni, akkor a kisebbeket simán.
  • Papichulo
    #13
    Azert mert a felsovezetes a statisztikak alapjan megallapitotta, hogy a legtobb kattintast/aktivitast az Apple hirek hozzak mostanaban, ezert erre kell rafekudni a profit erdekeben. Ezert.
  • unrealnoise
    #12
    de miért nem basztatja a többit a média? miért?
  • narumon
    #11
    Hát akkor most ezt ráhúztad a világon létező cégek 98%-ra. Mindenki az olcsó szar kizsákmányoló helyen gyártat, ha nem így tesz akkor vége.
  • asgh
    #10
    Tényleg mennyire reális, hogy egy cég hazaviszi a gyártást, amivel kb. megtízszerezi az előállítási költségeket, míg a konkurenciája vígan gyártat szotyiért kínában, mert azokat nem basztatja ugyanzért a média. Ne már.
  • asgh
    #9
    Szvsz akkor lehetne jogosan kritizálni egy céget a beszállítói miatt, ha konkrét bizonyítékokat találnak, hogy a megrendelő cég olyan követelményeket támaszt a beszállítóval szemben, ami csak környezetszennyező módon teljesíthető. A cikkben ilyen információ nincs.
    Ez a cikk tehát a Foxconnról szól (de persze legyen az apple a célpont, had pörögjenek a trollok.) A beszállítói miatt támadni egy céget kb. olyan, mintha letépnék rólad a pólót az utcán, mert hogy a ruhagyárakban indiai gyerekeket dolgoztatnak.
  • G_ArchAngel #8
    Foxconn makes consumer electronics for a number of well-known companies, including:
    Apple Inc. (United States)[16]
    Acer Inc. (Taiwan)
    Amazon.com (United States)[17]
    Asus (Taiwan)
    ASRock (Taiwan)
    Intel (United States)
    Cisco (United States)
    Hewlett-Packard (United States)[18]
    Dell (United States)
    Nintendo (Japan)
    Nokia (Finland)[16]
    Microsoft (United States)
    MSI (Taiwan)
    Sony Ericsson (Japan/Sweden)[19]
    Vizio (United States)


    (Wikipedia)
  • Laza
    #7
    Csak így lehet maximum profitot elérni, ha a legolcsóbb, leggagyibb gyárakban gyártatod le az alkatrészeket. Különben mitől lenne ekkora haszon a iPhone-on.
    Ha egy kicsit is foglalkozna a cég az emberekkel, akkor saját országában gyártatna mindent, ezzel munkahelyek ezreit teremtve.
    Nem mintha nem lenne rá elég pénze és még profit is bőven maradna ... na meg az ember talán szívesebben áldozna ezekre a ketyerékre ha tudná, hogy okkal ilyen drága ... de így ...