116
  • sharpshooter #36
    Nem vagyok képben, de úgy tudom, hogy a Google a kanyarban sem volt, mikor már létezett az Apple TV, iTunes filmtár (kölcsönzéssel), a Hulu és társai.
    Tehár a Google inkább, aki sok másik céget - nem csak az Apple-t másolja.
  • item
    #35
    "lettévés szlogeneknek" Na ezt dekódold nekem mert nem értem mit irkálsz.
    Most mond,hogy nincs igazam? Amíg a google vagy más akarj(t)a ezt addig mindenki fujjogott,meg köpködött. Most az alma bejelenti,hogy lesz ilyen,és ezzel ugye nincs semmi baj,mert a többiek hülyék az alma meg innovatív és megint ő találja fel a smart tv-t.

    UI: Ne személyeskedj.
  • Sir Cryalot
    #34
    Prohardveren nyugodtan lehet barna az orrod, senki nem szól meg érte.
    barna orrok az AMD topikban, barna orrok a Samsung topikban, barna orrok az LG topikban, szemét apple stb stb ;)
  • Sir Cryalot
    #33
    Nem lehetne átmenni az óvodás színvonallal prohardver.hu-ra ? Elég barna az orra néhányótoknak hozzá ... Bár aki még a lettévés szlogeneknek is bedől ,attól mit is várhat az ember.
  • item
    #32
    Majd a következő már tudni fogja. Ennyi év alatt nem jöttél még erre rá? Nem kapsz meg mindent egyszerre,szép lassan adagolják az almacégnél ezt.
  • aronvirginas
    #31
    "összeköthetõ lesz az iPhone, az iPad és a Macbook Air készülékekkel"

    És a többivel miért nem? iPod touch vagy MacBook Pro? Technikai akadálya aligha lenne...
  • SlickAdam
    #30
    a meret valoban kicsinek tunik, ezt meg ne vegyuk keszpenznek.
    en az erintokepernyo helyett valami Kinect fele kapalodzos kameras iranyitasra tippelnek. majd elvalik. engem mondjuk cseppet se hoz lazba a dolog, sot eddig senki se vagott eret magan eme PLETYKA hallattan, szoval az "uj Apple innovacio" fikaknak kb. 0 ertelme van.
  • kvp
    #29
    Ha jol ertem egy ipod touch-ot beraknak egy tv-be vagy egy kulso dobozba es hozzakotik a tv-hez. Ertelme van, hiszen az android is jo desktop os, foleg ilyen media pc-kbe. Tovabba a sony bravia tv-kben is linux van, ugyanaz mint ps3-asokban. Az egyetlen amit szerintem benezett az eredeti cikkiro, az az erintokijelzos tv. Eleg regota van taviranyito a tv-khez es nem veletlenul. (hozzatennem, hogy az apple gyart taviranyitot is, csak az ujsagiro nem figyelt oda)

    Szoval ahogy elterjedtek az ios-es/android-os telefonok, most terjednek a tablet-ek, ugy terjednek majd a hasonlo netbook-ok es media pc-k/tv-k is. Egy atlag embernek boven eleg pc helyett egy android-os rendszer. (az ios-bol is csak a flash tamogatas hianyzik) Van nemi esely ra, hogy az apple a professzionalis termekeik kivetelevel atall egy teljesen ios alapu termekvonalra.
  • sharpshooter #28
    Lehet ezért kicsi, hogy villogjanak vele. Egy 100cm képátmérős TV-vel mégiscsak hülyén nézne ki az iHuman a metrón...
    (amúgy nemrégiben beadott vmi patentot az Epöl a kosz és zsírtaszító felülettel kapcsolatban)
  • Papichulo
    #27
    "Embedded linux implementation on a commercial digital TV system"

    En ugy tudom, hogy a legtobb mai tv-n mar linux fut.

    "Namost ilyen esetben a 35 sec boot idő eléggé kapufa..."

    Az iPad stand-by modban hetekig nem merul le. Ezt meg 1-2 wattos fogyasztassal sem birna az aksija, nemhogy 20 wattal!

  • Laza
    #26
    Én jól elleszek továbbra is a 42"-os full HD LCD TV-mmel és az alatta ketyegő AC Ryan Mini-vel .... Netezni nem akarok a TV-n, Isten ments, hogy a képernyőjéhez egy újjal is hozzáérjek ('zsír' lesz rajta filmet nézni :D), na és a mérete, az egyenesen vicces.
    És tuti többe fog kerülni, mint a fent említett páros. De azt mondom, csinálják csak.
    Úgyis a sok 'izé' ember megveszi, mert villogni ez is jó lesz, és ha van rá pénzük, akkor miért ne. Láttunk már ilyet Apple terméknél 2x is :)
  • Komolytalan
    #25
    Az egy embed linux, ez meg iOS... A Kindle linuxa kikapcsolás (nem képernyővédő, valós kikapcs) után is feláll 1-2 másodperc alatt, nem pedig 35 alatt. Holott abban valami fatengelyes 300Mhz körüli CPU van. Linuxos TVvel szerintem nem is volna semmi gond.

    A 20W persze lehet túlzás, de sokan a jelenlegi 1-2W-ok miatt is vesznek olyan kütyüt, amely ténylegesen lekapcsolja a készülékek áramellátását, ha minden standbyba kerül. Namost ilyen esetben a 35 sec boot idő eléggé kapufa...
  • lapaleves
    #24
    megint off:

    egy rendes notebook táppal együtt is <1w standby. akár valami primitív usb relével is tudja kapcsolgatni a tévét, ha kell.

    nem tudom mitől és hogyan, de mikor beizzítottam a vdr-t egy terratec s7 (dvb-s2 + ci usb) kütyüvel azt hittem magam alá piszkítok. mint egy álom. az összes többi megoldásnál 2-3 mp volt a csatornaváltás, és én is rühelltem. kis video streaminggel. persze több tunerrel nem ugyanaz megy mindenhol.

    szerintem csak olyan szinten támogassa az ntfs-t, hogy egyből formázza ext2-re.
  • grobs
    #23
    Egész pontosan mitől enne 20W-ot egy iOS eszköz amikor a mostaniak jobbára mW-ban mérhetőek? Az iOS-es eszközök jelenleg pár mW-on eltengődnek készenlétben, és azonnal működőképesek ebből az állapotból.
    A Samsung tv-en linux fut és megoldották a relatív gyors boot-ot és az alacsony standby kölcséget.
  • Komolytalan
    #22
    Keress rá hogy "ios boot time", első videon 35 másodperc az a 3-4 sec. A standby mód nem azt jelenti, hogy lekapcsolja a képernyőt, oszt jónapot.
  • narumon
    #21
    "Meddig bootol az, kikapcsolt állapotból? Vagy sose kapcsolod ki csak a kijelzőt, és akkor lesz 20W standby fogyasztása?"

    Miért lenne 20W a standby fogyasztása? Az én Samsung tévém standbyban 2W fogyaszt. Ennyi bőven elég egy iOS rendszerű tévének is, ahhoz, hogy utána 3-4 sec alatt bekapcsoljon.
  • narumon
    #20
    No várjuk ki a végét, mert a mostani "okos" tvknél csak többet tudhat. A méretét nem értem egyedül....
  • narumon
    #19
    15 v. 19"???? WTF?
  • csulok0000
    #18
    Már látom hogy az Apple csinál megint egy kisebb, kevesebbet tudó, de 2-szer többe kerülő iTV-t és ez lesz az Etalon. És amikor 5 év múlva megkérdik a "felhasználót" akkor a válasz "Az Apple találta fel!".
  • Komolytalan
    #17
    Ebből a 15/19 col meg az érintőképernyő az tuti kamu. Egyébként meg az iOs tv oprendszerként minimum verébre ágyúval kategória. Meddig bootol az, kikapcsolt állapotból? Vagy sose kapcsolod ki csak a kijelzőt, és akkor lesz 20W standby fogyasztása? Mindezt azért, hogy az összes lehetséges funkcióból használj maximum 2-t: böngésző, média lejátszó. Ez erősen kapufa szagú, ahhogy a google hasonló masinája is.

    Egy TV:
    - 1W-nál kisebb standby fogyasztás
    - standbyból induljon el gyorsan (max 3-5 sec)
    - rendes távrángató, egy gombnyomásra jöjjön a minimax
    - kevesebb mint 1 sec legyen a csatornaváltás (nézzétek meg a jelenlegi set top boxokat hogy ott mennyi...
    Ez a minimum. Ehhez extraként jöhet még, fontossági sorrendben:
    - USB csatlakozás (és kezelje a kib.szott NTFS fájlrendszert, 150ezerért).
    - Rendszeresen frissülő, lehetőleg nyílt forrású mediaplayer (hogy kezeljen feliratot, több csatornás hangot, kisf.szomat normálisan)
    - Wifi csatkalkozás (és ne csak b/g, és rakjanak bele fél méteres antennát - elfér).
    - Böngésző
    De ez mind csak extra. Ha a minimum nincs meg, ha nincs rendes távrángató, telefonnal kell rajta b.szkódni, ha fél perc alatt tér magához, ha sokat zabál standbyban, ha lassú a csatornaváltás - akkor tökmind1 hogy milyen extrákat tud, nem kell.
  • sanyicks
    #16
    Az a távirányító is is "Twiceasamazing!" lesz, mert egy teniszlabda lesz amit az érintőképernyő különböző pontjaihoz hozzávágva tud távirányítani. Van egy olyan tippem, hogy az antenna/ethernet csatlakozót is lehagyják mert "nincs szükség rá" (mint az usb-re és a kártyahelyre a többi cuccuknál), úgy is dokkolják rá az iphonet meg ipadot, ami a 32gigás tárhelyével kiváló hd élményt tud majd nyújtani (3 film erejéig mert elfogy a tárhely :D), elképesztően forradalmi lesz, szerintem még a zufók is vesznek 2-t.
  • hurkaur
    #15
    napi egy alma, az orvost tavol tartja..
  • M2 #14
    Én már nagyon várom, hogy az új érintőképernyős tévékhez majd feltalálják a távirányítót is!
  • Hamed
    #13
    Erintokepernyos tv apam...

    "Te asszony, huzzad csak at a meccsre ha man ott vagy! De ha zsiros kezzel hozzanyulsz a fal adja a masikat!"

    Erosen kamunak tunik, bar igy is vinnek, mint a cukrot:DD
  • GregSB
    #12
    Igazából nem tudom minek erőlködik ennyit az SG, elég lenne csak annyit kiírni egy cikkbe, hogy "Apple", és máris megvan a 200+ flame komment, klikkelés, és reklámbevétel :D
  • lapaleves
    #11
    persze jellemző távolságból egy notebook kijelzője akkora, mint egy másfél méteres tévéjé. már csak egy kisasztal kell a fotelhez és tényleg ott fog ciceregni a core2 a tévében.
  • lapaleves
    #10
    ezen még kicsit csiszolsz és rájössz mire jó egy noti dokkolóval. csak felcsavarozod a falra a tévé alá, mikor meg hazamész rányomod a gépet. egyből életre kelhet x külső (usb vagy esata) 2,5" vinyó, digitál kép, digitál hang.

    kis kreativitással akár wlan routernek, de akár mobilinternet-elosztónak is jó. de akár a képernyője is jó a kétsoros lcd helyett, ha csak valami számot / albumot keresel a távirányítóval. nem kell hozzá bekapcsolni a tévét.

    de hogy on is legyek: a böszme huszoncolos képernyők után gondolom viccből írták a 19" tévét, ennél azért komolyabban nyomja az apple.
  • passatgt
    #9
    azért poén, hogy annyit lehet róla egyelőre tudni, hogy talán csinál ilyet az apple, ezen kívül semmi sem biztos, de már mindenki fikázza:)
  • Doktor Kotász
    #8
    Én azon csodálkoztam, hogy a jelenlegi LCD tévék internetes képessége kimerül annyiban, mint egy teletext. Csak a saját gyári oldalakat lehet vele kukkolni.
    Ha egy netbook 60 forint és ebből a fele a kijelző meg az akkumulátor, akkor 30 ezer forintnyi alkatrészt beleépíthetnének egy 100 centis LCD-be is, amin egy XP vagy Linux simán elfutkározna. Oldalt egy cserélhető mobilrak és csókolom, hogy ne csak USB-vel lehessen bővteni. Ebben a szegmensben nem fog tudni tarolni az Apple, mert bármelyik gyártó beleéptheti egy kis felárért a cuccost. És nem csak IOS-es programocskák futhatnának rajta, hanem az asztali kategória teljes programknálata. De akár core2-es procikat is eltudok képzelni.
    Mivel itt nem személyes döntések határoznák meg a vásárlást, hanem az egész család, már nem fizetnék meg az emberek az aplle felárát azért, hogy egy gyengép készüléket válasszanak.
  • Alien_AM
    #7
    G_ArchAngel OFF Ne kezd mar itt is a hitterito szovegedet.


    ON

    Megis mit akarnak 19" os tvvel? XD Mikor ilyen kis monitort mar a hasznalt boltban sem lehet kapni nemhogy tv-t. Ezt a termeket en nem tartom meltonak egyaltalan hogy egy cimlapon emlitsek a gtv-vel. Nem ertem egyszeruen ezt, mikor 50colos full hd plazmakat lehet hamarosan kapni 500 euroert, ki fogja ezt megvenni.

  • Attila1234
    #6
    Izgi. De val'szeg drágább lesz, mint egy 100 centis Samsung ( lol )TV és az alá rakott AC Ryan media playa. Annyival többet meg nem fog nyújtani, hogy hanyatt vágódjak tőle. Persze biztos lesz benne valami "mágia", de tulajdonképpen leszarom. Azért van TV-m, hogy filmeket nézzek rajta, ehhez nem kell se a Google, se az Apple.
  • item
    #5
    Az apple TV-t már erre kellett volna kihegyezni,nem megvetetni a szeretett felhasználókkal,aztán vegetáljatok rajta. Most meg nézzétek,egy újabb innováció,ezután ez lesz a menő vegyétek ezt. (akárcsak az új iphone,ipad széria)
  • G_ArchAngel #4
    Apple TV megvan? Nem mai eszkoz.
    iTunes megvan? Ez meg egyenesen tortenelmi.
    Akkor rakd ossze es dobd bele egy rendes TV-be.
  • item
    #3
    "új termék egy 15 vagy 19 collos érintõképernyõs televízió lesz.." LOL!
    " az amerikai vállalat egy olyan új technológián dolgozik, amelynek segítségével a videók megjelentethetõk lesznek a televíziókon." - Apple Innováció ismét.

    Nem kicsit vicces ez az egész,ha a google akarja megcsinálni az szar,meg nem kell,de ha az epül,akkor az forradalmi áttörés lesz és elképesztő innováció. Erre mit is lehet mondani.
  • passatgt
    #2
    *Airplay
  • passatgt
    #1
    "A The Wall Street Journal szintén arról írt, hogy az amerikai vállalat egy olyan új technológián dolgozik, amelynek segítségével a videók megjelentethetõk lesznek a televíziókon."

    Erre van az Apple Tv, 1 kattintás és átrakja rá a hangot, videót, wifin