479
Nokia N9 és minden ami vele kapcsolatos
  • oneal1
    #39
    nagyon jó kis telefon lesz ez szerintem, de basszus ennyit azért nem ér.

    A nokiának már csak ezt kell újragondolnia!
  • ajem kisa
    #38
    Bakker!
    "...619 euro for 16 GB and 679 euro for 64 GB in Austria..."
  • ajem kisa
    #37
    Jaja, már megkezdődtek a szállítások, de az N8-at is elcsúsztatták sokáig és elég nehezen volt kapható! Ráadásul az 5 színből élőben soha nem is láttam a feketén és a szürkén kívül másikat csak a monitoron és a reklámokban!:)
    Kíváncsi vagyok az "akciókra"!:)
  • oneal1
    #36
    én úgy tudom, hogy október 15 ig kerül kiadásra, tehát elvileg 2 héten belül a boltokban lesz:)
  • ajem kisa
    #35
    [URL=http://nonstopmobil.hu/tomeggyartasban-a-nokia-n9-20110928.html]"Méregdrága"?[/URL] Az almátfón árát miért nem írják mellé?!:D
    Ráadásul azt írja, hogy világszerte...nos én pont egy olyan országban vagyok (még) ahol épp nemfogják kiadni, sőt abszolút nembeszélhetünk "világszertéről"!
    Itt lelehet csekkolni, hogy hol lesz majd kapható!
    Remélem nemtolják karácsony utánig, mert karácsonyra megyek haza, és nekem kell 1ilyen!:)
  • oneal1
    #34
    Kész :)
  • oneal1
    #33
    Pár kép az n9 el:)


    http://conversations.nokia.com/2011/06/29/nokia-n9-photo-gallery/
  • oneal1
    #32
    jaja, nagyon várom, hogy kirpóbálhassak egyet!:)


    vaterán jó lenne leütni ami van,de barom drága!!:D
  • ajem kisa
    #31
    Jah, engem megfogott, nagyon jó simán futó rendszer,egyedül a kamera az amit nemértek, hogy miért csak 8mpx? Kidudorodott volna a 12-es mint az N8-nál? Mindegy, az a rendszer nagyon király!:)
  • oneal1
    #30
    kicsit irigykedem...:D
  • oneal1
    #29
    van egy spanom de nem veszi fel...:D
  • ajem kisa
    #28
    Ki tud Görögül?:)

  • ajem kisa
    #27
    Másik teszt vagy mi!
  • oneal1
    #26
    finomabb kicsit mint amit írtak korábban, hoyfg 750 euro :D
  • DjDano
    #25
    Romániában és Norvégiában már előrendelhető a Nokia N9 549 és 570 euróért:

    forrás



  • kifli
    #24
    állítólag szoftveres a hiba nem? Legalábbis mintha olyat halottam volna, hogy frissítéssel javítják.

    Ha mégsem, akkor meg biztos vagyok benne, hogy visszahívják őket javításra.
  • DjDano
    #23
    A HTC csúcsmodelljének kijelzője (Sensation) meg egyenesen szériahibás, ami az egyik ha nem a legfontosabb része a telefonnak!
  • kifli
    #22
    nekem is eddig 2 htc-m volt, megjelenéskor ezek is a 130e-es (vagy magasabb árú) kategóriába estek (touch pro 2 és most HD2) egyikel sem volt semmi műszaki gond eddig.
  • PeeTeR
    #21
    +1
  • MuldR
    #20
    Fonokomnek most van a masodik HTCje. Mindketto 130 000 es masina. Hat, az elson 1 ev alatt 3x csereltek kijelzot, a masodik csak 2 honapja ven meg neki, de mar szervizben van. Nem akar 3gre csatlakozni.
    A ZTE elso sorozata is eleg szar lett ha jol hallom. Az is mind szervizbe kotott ki.

    Meg amugy is, telefont a Nokia gyart. Ezek az androidos okos kutyuk mindenre jok, csak telefonalasra nem. :P
  • ajem kisa
    #19
    Nyilván igazad van, de szerintem van annyi eszük, hogy tudják, hogy mit csinálnak!
    Akik meg lehúzzák a nokiát és a "sikertelókat" árulják/ajánlják meg kicsit unalmas!
    Szidjátok vagy fikázzátok felőlem, de annyit elkell, hogy fogadjatok, hogyha nincs konkurencia (beleértve a robotot meg az ablakot is), akkor az ájfont vehetitek 2x, 3x annyiért vagy épp ami a sláger!
    Neked csak annyit tudok erre mondani (egy másik topikból "ismerjük" egymást), hogy mindenki fikázta a piros vga-kat ezelött, hogy mennyire lentvan, pedig régen jóvolt...mostmeg ha megnézed mégis összeszedték magukat!!;)
    (befejeztem)
  • kifli
    #18
    szerintem nem éri meg megvenni a telefont, az új os-nek a többihez képest nagyon kicsi lesz a felhasználói bázisa, így sokkal kevesebb app, esetleg custom rom lesz hozzá, ami még jobbá tehetné a készüléket.

    ÉS ha jóltudom, nem is fogják sok helyen forgalmazni, a wp7 telefonoknak helyet adva. (Ráadásul a nagyobb országokat hagyák ki, ami miatt megérné appokat fejleszteni, mert ott fizetnek is értük)

    Tökjó, hogy kész a meego, és működik, de így nem lesz nagy jövője
    szerintem...

    Nagyon nem ajánlom vételre, annak, aki egy olyan telefont akar, ami mindenre jó, és sokáig lesz támogatása. (Akár nem hivatalos támogatás is)
    Ha megnéz az ember egy sikerkészüléket, (pl htc HD2), akkor azokhoz, még mindig megy a fejlesztés, felhasználók által, fut rajta több fajta oprendszer (win 6.5, android, wp7, meego, ubuntu/backtrack/egyéb linux distrok is akár)
    Erre nemvalószínű, hogy fejlesztenek ilyeneket...
  • oneal1
    #17
    jaja ezek bevált dolgok, mindig van rá mód!
  • ajem kisa
    #16
    Az N8 is olyan, csak csavarhúzóval szedheted le az akkut, de ha lefagyna a teló, akkor lenyomsz pár gombot egyszerre és garantáltan ujraindul! Ecce vót oan, és télleg ujraindult!
  • oneal1
    #15
    én mindenképp kipróbálok egy ilyet pár hónapra
  • tutituti
    #14
    De a telefon is lefagy néha.És olyankor akksi ki-be.
    Itt meg nem tudod elvileg kivenni,én emiatt neheztelek rá.
    (nálam meg az n900 nem csak telefon,eleve kommunikátorként vettem.
    Meg hát nokiát már nem vennék többet.Valahogy csalódtam,pedig szinte csak az volt.3210,6210+(i),7610,n95,n900 meg ami kimaradt,tehát és sok opciót megnézek mielőtt veszek egyet.HTC a legmegbízhatóbb szerintem de a legjobb vétel a ZTE Blade.olcsó de hihetetlen sokat tud és stabil.
  • VRSDM
    #13
    mivel nálam a telefon még mindig telefonálásra való /a mellékes extrák csak extrák/

    igy én épp ezért akartam ezt venni. mert szép a háza, mert szép a panel. mert az egész azt akarja hogy vegyem meg.

    /nem elérhető az országodban. fok. :S
  • tutituti
    #12
    n900-on fut a meego,maemo meg az android.
    ÉS nem fix házas mint ez.Elég bukta lesz szerintem:/
  • oneal1
    #11
    ugyan ezt a telefont ki fogják adni wp7-es verzióban is. igaz csak usa-ban ugytudom.


    Úgy gondolom lehetséges lesz a váltás a két op rendszer közt
  • MuldR
    #10
    ha jol hallottam ez az elso es utolso megoos teledfon, mert a nokia windowsos mobilokat fog gyartani. igy nem sok eselye lesz. :(
  • oneal1
    #9
    azért nem hasonlítanám az n8at az n9 el, ugyanom nem érdemes a meegot a belle, el összehasonlítani.

    legalábbis szerintem!
  • PeeTeR
    #8
    izeke.. vagy nincs koze egyaltalan hozza :DD
    upsz :P
  • DjDano
    #7
    Az N9 nagyobb kijelzővel, felbontással, erősebb procival, 2x annyi memóriával rendelkezik, a mérleg másik oldalán egy fokkal gyengébb kamerát kapott és nem fém, hanem "egybe műanyag". Azért az előnyök szemmel láthatóak, de mindeki eldöntheti mi a fontosabb :) A MeeGo-ról meg annyit állítólag futni fognak rajta az Androidos alkalmazások is!

    Itt egy részletes összehasonlítás:

    Nokia N8 vs. Nokia N9
  • PeeTeR
    #6
    Symbiant nem szidom mert nincs tapasztalatom benne de muszaj valamit villantania Nokianak is es Android helyett ezt valasztottak - majd kiderul... akkor is tartom magam, hogy egy fos ez a "bemutato" video :D
  • Tinman #5
    Tudom, hogy az "új" oprendszer megy rajta, de ha jól, gyorsan és stabilan megy a Belle, akkor nem sok értelmét látom egy új op. rendszernek, persze tudom gáz a symbian és pont.
  • PeeTeR
    #4
    talan mert ezen nem symbian van hanem MeeGo.
    csak ez a gyoker teszter a contactokrol meg videorol tepte a szajat, ahelyett hogy szolt volna par szot az OS -rol.
  • Tinman #3
    Ez miért jobb, mint egy N8?

    Sőt a kártyahely hiánya és a csak 8 MP-es kamera, Xenon vaku nélkül, helyette led felállással még rosszabb is.

    Az N8 a Belle-el már baromi jó kis telefon lett, totálisan felesleges egy ilyen kis lépes, mely 1-2 dologban még visszalépés is ráadásul.
  • oneal1
    #2
    Elvileg szeptember 23-án érkezik, nagyon jókat írna róla azok akik már kipróbálhatták.
  • oneal1
    #1


    GENERAL 2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
    3G Network HSDPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100
    Announced 2011, June
    Status Coming soon
    SIZE Dimensions 116.5 x 61.2 x 12.1 mm, 76 cc
    Weight 135 g
    DISPLAY Type AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors
    Size 480 x 854 pixels, 3.9 inches
    - Gorilla glass display
    - Anti-glare polariser
    - Multi-touch input method
    - Proximity sensor for auto turn-off
    - Accelerometer sensor for UI auto-rotate
    SOUND Alert types Vibration; MP3, WAV ringtones
    Loudspeaker Yes
    3.5mm jack Yes
    Dolby Mobile sound enhancement; Dolby Headphone support
    MEMORY Phonebook Practically unlimited entries and fields, Photocall
    Call records Yes
    Internal 16/64 GB storage, 1 GB RAM
    Card slot No
    DATA GPRS Class 33
    EDGE Class 33
    3G HSDPA, 14.4 Mbps; HSUPA, 5.7 Mbps
    WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi hotspot
    Bluetooth Yes, v2.1 with A2DP, EDR
    Infrared port No
    USB Yes, microUSB v2.0
    CAMERA Primary 8 MP, 3264x2448 pixels, Carl Zeiss optics, autofocus, dual LED flash
    Features Geo-tagging, face detection, touch-focus
    Video Yes, 720p@30fps
    Secondary Yes
    FEATURES OS MeeGo OS, v1.2 Harmattan
    CPU 1GHz Cortex A8 CPU, PowerVR SGX530 GPU, TI OMAP 3630 chipset
    Messaging SMS (threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
    Browser WAP 2.0/xHTML, HTML, RSS feeds
    Radio No
    Games Angry Birds Magic (NFC), Galaxy on Fire 2, Real Golf 2011; downloadable
    Colors Black, Cyan, Magenta
    GPS Yes, with A-GPS support; Ovi Maps
    Java Yes, MIDP 2.1
    - MicroSIM card support only
    - SNS integration
    - Active noise cancellation with dedicated mic
    - Digital compass
    - TV-out
    - NFC support
    - Dolby Digital Plus
    - MP3/WAV/eAAC+/WMA/FLAC player
    - MP4/H.264/H.263/WMV player
    - Document editor (Word, Excel, PowerPoint), PDF viewer
    - Video/photo editor
    - Voice memo/command/dial
    - Predictive text input (Swype)
    BATTERY Standard battery, Li-Ion 1450 mAh (BV-5JW)
    Stand-by Up to 380 h (2G) / Up to 450 h (3G)
    Talk time Up to 11 h (2G) / Up to 7 h (3G)
    Music play Up to 50 h